Проміняв бізнес на мандат: куди подівся "Лексус" депутата Пуршаги - ЗМІ

ПІД МІКРОСКОПОМ / 

Пуршага Олександр Іванович. Громадянин України. Народився 1 грудня 1967 року у Чернівцях, останні п’ять років мешкає в Україні, має вищу освіту, приватний підприємець, член політично партії ВО «Батьківщина», голова міського осередку партії.

Одружений, має трьох синів та доньку.

З 31 жовтня 2010 року – депутат Чернівецької обласної ради від ВО «Батьківщина».

З 2014 року – начальник управління капітального будівництва Чернівецької облдержадміністрації.

Під час останніх місцевих виборів восени 2015 року він балотувався на посаду Чернівецького міського голови. Але навіть попри те, що він посів «почесне» третє місце, його результат був доволі скромним. Його підтримали лише майже 6,3% виборців, які прийшли на дільниці (або 4375 чернівчан).

Натомість за партійну структуру, яку він очолює і від якої посів перше прохідне місце у списку віддали голоси 16,7% містян.

Себто різниця між власним рейтингом та політичної партії – у понад 10% підтримки.

Зникає земля та автівки, а бізнес не приносить прибутку

Попри те, що Олександр Пуршага активно займався бізнесом, його доходи досить незначні – фактично він живе лише на одну зарплатню.
 
Очевидно, не дуже вдається провадити підприємницьку діяльність і дружині депутата, оскільки її доходи навіть менші, аніж у чоловіка-чиновника.

Загалом торік Олександр Пуршага заробив 60 тисяч 87 гривень, з яких 108 гривень йому хтось подарував.

У дружини декларанта доходи становили 52 тисячі 986 гривень від провадження підприємницької діяльності. Хоча ще 2014 року, згідно з його декларацією, родина заробляла значно більше - у членів сім’ї минулого року було 3 642 520 грн. доходу (1 651 900 грн. – це дарунки, призи, виграші, 1 930 000 грн. – дохід від підприємницької діяльності, 52 800 грн. – дохід від передачі в оренду майна, 7 820 грн. – інші доходи).

Тут або ж бізнес взагалі не приносить прибутків, або декларант «забув» вказати справжні прибутки.

У декларанта на праві власності чи іншому праві користування житловий будинок у Чернівцях на 360 кв. м.

У родини є вісім земельних ділянок в місті та області – площами 700, 792 та 707 м2. А також п’ять ділянок площами 0,0795, 0,01, 0,01, 0,1 та 0,0201 га.

За один рік родина втратила одну земельну ділянку, але чомусь це «зникнення» не відображено у декларації. Адже 2014 року родина мала дев’ять земельних ділянок - в Чернівцях та районах області, а саме: в Білій Криниці 700 кв.м., в Чернівцях чотири ділянки площею 792 кв.м., 707 кв.м., 0,39 га та 0,0201 га, в селі Годилів 0,0795 га, на Кельменеччині дві ділянки загальною площею 0,11 га., та в селі Ломачинці Сокирянського району 0,01 га.

Як можна побачити, порівнявши дві декларації, за рік у родини депутата не лише зникла чимала ділянка площею 0,39 гектара, але й дещо змінилися площі інших ділянок.

Щодо іншої нерухомості, то у родини декларанта є житловий будинок на 360 кв.м. в Чернівцях, квартира в Чернівцях на 91,6 кв.м., садовий будинок в селі на 142, 2 кв.м., інше нерухому майно в Чернівцях на 560 кв.м.

Щодо автотранспорту, то за рік у Олександра Пуршаги та його родини зникли кілька дорогих автомобілів. Але про це, знову ж таки, жодної згадки у декларації.

З транспорту у декларанта два «Мерседеси» - 1998 та 2010 років (кудись зник «Мерседес» 2005 року випуску).

А у родини – «Тойота» (2014 року) та причіп 2011 року випуску. Але знову ж таки, зник престижний «Лексус» 2005 року випуску. У декларації, як і годиться, жодної згадки про це.

Олександр Пуршага також має внесок до статутного капіталу ТОВ ТРК "Рема" (телерадіокомпанія, зареєстрована в Чернівцях) 90 тисяч грн., яка наразі, якщо вірити декларації, перебуває у стадії ліквідації.

Третій непрохідний

Пан Пуршага давно займається політикою, але він ніколи донедавна не перебував у публічній площині. У політичній силі, яку він представляє – ВО «Батьківщина» - ніхто не сподівався, що саме він буде очолювати міську партійну організацію.

Чимало чернівчан взагалі не знають, що мають цілковите право прийти на прийом до будь-якого з депутатів місцевих рад зі своїми проблемами, питаннями, скаргами тощо. Відповідно і користується цим правом досить незначна кількість людей

Як і кожна політична структура там була своя чітка ієрархія – хтось виступає на мітингах, хтось представляє партію на офіційних заходах, хтось веде перемовини з опонентами (чи ситуативними союзниками) та владою.

Він очолює одне з ключових управлінь Чернівецької облдержадміністрації – управління капітального будівництва, проте особливої активності у цій царині помітно не було.

Також для багатьох було несподіванкою, що він був депутатом обласної ради минулого скликання саме від ВО «Батьківвщина». Але у депутатському кріслі його активність обмежувалася надзвичайно рідкими виступами та голосуваннями.

Звісно, у кулуарах обласної ради подейкували, що це лише видима сторона медалі. Мовляв, він має певний вагу у партійній структурі не в останню чергу через власний бізнес.

Напередодні минулорічних місцевих виборів у нього відбувся стрімкий політичний кар’єрний ріст. Його обирають керівником міського осередку партії, висувають кандидатом на посаду Чернівецького міського голови та ставлять першим прохідним номером у партійному списку.

Це була його одна з небагатьох перемог у новій для нього політичній іпостасі.

Попри чималий рейтинг партії ВО «Батьківщина», підтримку усієї вертикалі структури, він спромігся набрати значно менше голосів (відсоток підтримки) як кандидат у мери, аніж політична сила, яку він туди вів.

З об’єктивних причин – недостатньо часу для передвиборчої кампанії, «не розкручений бренд» і відверто недостатня медіа-підтримка.

Як свідчить опитування чернівчан, мало хто взагалі знає чи пам’ятає такого кандидата в міські голови, чинного депутата, керівника політичної структури як Олександр Пуршага.

Якщо нагадати його посаду у виконавчій гілці влади – керівник управління капітального будівництва, то асоціації лише на рівні пожвавлення багатоквартирного будівництва (до якого ні він, ні його управління не мають жодного стосунку).

Ми вирішили поцікавитися у чернівчан, чи знають вони такого депутата міської ради, колишнього кандидата в мери як Олександр Пуршага (звісно, ми абсолютно не претендуємо на об’єктивність дослідження, оскільки опитали лише кількох людей). Як з’ясувалося, люди у нас аполітичні, а про депутатів знають чи чують лише напередодні виборів. Або про тих персон, які обиралися на округах, а не очолювали списки партій.

- Олександра Пуршагу не знаю, не бачив і не чув про нього. Щодо рівня будівництва, то кожен день щось будується. Звичайно, зараз не так розвинуте будівництво, як колись було. Але й не стоїть на місці, - вважає пенсіонер Василь.

Як ми вже казали, почувши посаду депутата, люди чомусь асоціюють його лише з активним будівництвом в місті. Хоча насправді мали б запитувати про розвиток інфраструктури краю, дороги тощо.

- Мені не відомо це прізвище. А щодо будівництва, то будують та ремонтують у місті багато, - каже викладач Дмитро.

Щоправда, очевидно завдяки вікові та активній громадянській позиції, молодь таки знає про такого депутата. Але вважають, що влада приділяє більшу увагу містам. А не районам та селам області.

- Знаю про такого депутата. Хоча, чесно кажучи, не дуже слідкую за місцевими новинами. У місті кожен день щось будують, ремонтують. А ось у області по селах елементарно полагодити ту школу або ж дитячий садок нема кому. Про стан доріг я взагалі мовчу, - вважає студент Євгеній.

Думка народу

Чи знаєте ви депутата Чернівецької міської ради Олександра Пуршагу (начальника упарвління капітального будівництва Чернівецької ОДА)?

Зінаїда, пенсіонерка

Цього депутата не знаю і ніколи не бачила. В місті будівництво досить розвинуто, але думаю, що це депутат будує. Скоріш за все цим займаються приватні фірми.

Ірина, програміст

Цього депутата не знаю. Ось Оксану Продан ми знаємо. А ви назвали прізвище (Пуршага) навіть ні разу не чула про нього. Хоч у Чернівцях я давно живу.

На прийом до депутатів ходить небагато чернівчан

Виявляється, чимало чернівчан взагалі не знають, що мають цілковите право прийти на прийом до будь-якого з депутатів місцевих рад зі своїми проблемами, питаннями, скаргами тощо. Відповідно і користується цим правом досить незначна кількість людей.

Часто самі депутати зловживають своїм обов’язком щодо прийому громадян. Приймальні, де вони, нібито, мали б приймати людей – закриті, або там у прийомні дні депутата немає взагалі.

Хоча не усі депутати зловживають довірою людей і забувають про виборців під час усією каденції. Кажуть, що намагаються постійно проводити прийоми людей. Хіба що трапляються якісь форс-мажорні обставини.

Одна з таких несподіванок трапилася минулого тижня у четвер, коли саме мав відбуватися прийом людей депутатом від ВО «Батьківщина» у Чернівецькій міській раді Олександром Пуршагою (дати проведення ним прийомів – 1-й та 3-й четвер кожного місяця з 17.00 до 19.00 години в офісі міської партійної організації на вул. Головній, 22 у «Ляльковому театрі»).

Громадська приймальня

Коли ми вирішили відвідати прийом депутатом громадян і прийшли о 17.30 туди, то з’ясувалося, що на місці взагалі нікого немає.

- У них там ремонт, - каже нам, очевидно, співробітник лялькового театру. – Вони усі пішли. Так що нікого там не знайдете.

- А взагалі сюди хтось приходить? – питаємо ми.

- Так. Постійно хтось є. Але я ж не знаю, хто вони такі – депутати, чи ні, - відповів чоловік.

Ми вирішили одразу зателефонувати депутату, який саме в цей час мав би приймати людей. Коли додзвонилися до Олександра Пуршаги то з’ясувалося, що він в цей час перебував на сесії міської ради. Депутати ніяк не могли поділити залишки коштів на рахунках міськради і кожен голос був важливий.

Але одразу заявив, що буквально за кілька хвилин зустрінеться з нами.

До речі, того дня депутати міської ради провели чи не найдовше своє засідання – розійшлися лише вночі.

- Доброго дня.

- Здравствуйте. Зараз триває засідання міської ради. Тому фізично не міг бути на прийомі громадян, - пояснює Олександр Іванович.

- А взагалі, чи часто до вас звертаються люди, приходять на прийоми і з чим переважно? – питаємо народного обранця.

- Міська фракція ВО «Батьківщина» постійно проводить прийом громадян (це «Ляльковий театр») і люди приходять з різними проблемами. Наприклад, під час останнього прийому прийшло подружжя, представники однієї спортивної громадської організації, які тренують дітей. У них проблеми з приміщенням. Міська рада не хотіла їм з якихось причин продовжити оренду, - розповідає депутат. – Я взяв на замітку це питання і підготував депутатський запит. Буду настоювати, щоб їм або продовжили оренду, або дозволили викупити приміщення. Це соціальне і потрібне питання для міста.

Але це, каже депутат, лише верхівка айсбергу. Люди приходять зі своїми проблемами, які їх болять і які ніхто не поспішає вирішити. А змоги впоратися власними силами вони не мають. Особливо літні люди, яким деколи не вистачає грошей навіть на ліки.

- Буквально сьогодні мені зателефонували зі школи №25 на Роші і просять допомогти. Вони хочуть зробити ремонт і просять якісь меблі чи іншу допомогу. Також з Роші звернулися люди, де проблеми зі зливом води (коли сильний дощ там затоплює будинок). Буду виїжджати і з’ясовувати усе, - продовжує він. – Але найбільше вражають проблеми звичайних людей, особливо літніх. Прийшла старенька жінка і каже, що пише книгу, така активна. Зрештою поспілкувавшись з нею з’ясовую, що їй виписали направлення на ліки на 500 гривен! А звідки їй взяти такі гроші? Намагаюсь входити в положення таких людей та допомагати їм.

Прийти може будь-хто

Також депутат запевнив, що ремонт у його приймальні та міській партійній організації практично завершено і на прийом можна прийти у вказаний час.

- Запрошую усіх, у кого є проблемні питання. І не лише у прийомні дні. Я відкритий до спілкування. Завжди вислухаю і якщо це в наших силах, то допомогти, - запевнив О. Пуршага. – Ми залучаємо до цього помічників, штаб, щоб допомогти людям.

Передвиборча кампанія

Попри те, що депутатові не вдалося перемогти на виборах Чернівецького міського голови, чимало містян запам’ятали його передвиборчі ролики та обіцянки.



Зокрема йшлося про відновлення громадського басейну поблизу стадіону «Буковина», збереження старого фонду та центру міста для майбутніх поколінь, питання переробки сміття, оплати за проїзд у громадському транспорті лише за фактично подолану відстань тощо.

Тоді обіцянки роздавалися щедро, ніхто не скупився, аби отримати прихильність виборців. Яка ситуація зараз і чи вдалося виконати бодай щось – питання саме до чинних депутатів.

"Коли перейшов на державну службу, весь бізнес переписав на дорослого сина. І він сам несе відповідальність за свій бізнес. Мої декларації ретельно перевіряють і не думаю, що там чогось немає, чи щось зникло"

- Щодо басейнів, то хто стежив за моєю передвиборчою кампанією пам’ятають, що нам потрібно думати не лише про комерційні басейни. Але й про доступні усім городянам заклади (комунальні). Не усі мають можливість купити квиток у комерційні заклади. Особливо діти. Я піднімав питання про відновлення роботи басейну на стадіоні «Буковина», - каже депутат. – Дуже складно вирішувати ці питання. Але мені приємно, що вдалося зрушити з мертвої точки питання басейну у школі №27. Працюємо по стадіону «Буковина». На жаль, немає ще конкретного інвестора. Але шукаємо. І думаю, що зробимо це. Адже спеціалізовані школи (школи-інтернати) не можуть користуватися послугами комерційних структур. Про це потрібно думати і працюю над цим.

Щодо переробки, сортування та вивезення сміття, то на сесії піднімалося питання роботи комунального підприємства. Було службове розслідування щодо роботи керівництва «Спецкомунтрансу». Комісія надала пропозиції звільнити керівника, розповів депутат.

- Там потрібна людина, яка працюватиме для міста. Нещодавно була проблема з вивезенням сміття в районі Калічанки. Є певні непорозуміння з комунальними підприємствами, але люди не повинні від цих суперечок потерпати, - підсумував він.

Декларація

Часто народні обранці чи чиновники вносять не повні відомості в декларацію про доходи. Зокрема йшлося про те, що у декларації Олександра Пуршаги за 2015 рік є два «Мерседеси» - 1998 та 2010 років (кудись зник «Мерседес» 2005 року випуску, який був в декларації за 2014 рік).

А у родини – «Тойота» (2014 року) та причіп 2011 року випуску. Але знову ж таки, зник престижний «Лексус» 2005 року випуску (він був у декларації за 2014 рік).

- Я чесно показав свої декларації за 2014 та 2015 роки. Торік навколо моєї декларації було чимало чуток, але скажу одне. Що чесно їх заповнив. Чому торік було задекларовано більше статків? Бо я тоді написав чесно, все, що мав. А коли перейшов на державну службу, весь бізнес переписав на дорослого сина. І він сам несе відповідальність за свій бізнес. Мої декларації ретельно перевіряють і не думаю, що там чогось немає, чи щось зникло, - запевнив депутат.

Секретарська перспектива

Наразі секретаря Чернівецької міської ради досі не обрано. Триває постійна суперечка навколо кандидатуру. Одного часу саме О. Пуршагу називали ймовірним претендентом на це крісло.

- Чи надходили вам такі пропозиції?

- Щодо секретаря міськради – тема відкрита. На превеликий жаль, місто поки що не має секретаря. Але місто працює, міська рада працює, якихось великих проблем від цього не бачу, але його потрібно обрати, - вважає він. – Кандидатуру, кого подав міський голова не підтримали депутати, тепер черга за ними. Обговорюються певні кандидатури, точаться розмови. Мені також надходила така пропозиція. Але не стоїть питання, щоб прийти і стати секретарем, суть в тому, щоб робити роботу, яка на тебе поставлена. А роботу я бачу лише у співпраці з міським головою. Лише тоді можна зрушити з мертвої точки. Але поки що я не бачу такої щільної співпраці міського голови з усім депутатським корпусом. Це стосується усіх фракцій міської ради.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації