"Готель Чесанова": Як набудували у заповідній зоні Чернівців

ЦИРК НА ДРОТІ /

Цирк із депутатами. Саме так можна описати засідання комісії, яка у міськраді розглядає ситуацію з незаконним будівництвом на вулиці 28 червня, 42.

Спочатку мав бути готель, а тепер по документах тут – житловий будинок. У мерії почали розгляд проблемного будівництва приміщення, яке належить депутатові міськради Анатолію Чесанову. Чиновники запевняють, що скандальна будівля зводилась із численними порушеннями архітектурних норм. Сам депутат звинувачує міську раду в тому, що вона начебто свідомо затягує процес поновлення договору про оренду на обслуговування будівлі, який діяв до червня 2015 року.

Готель перетворився… на житло

У 2003 році приватному підприємству «Югікомп» надано дозвіл на реконструкцію під готельний комплекс із приміщеннями оздоровчого комплексу, перукарнею, рестораном, баром та ігровими автоматами власних приміщень. Тобто виконком ще у 2003 році дозволив реконструкцію невеликого старого приміщення на чотириповерховий готель. До речі, будівлю у центрі міста фірма придбала всього за 90 тисяч гривень. Згодом взяла в оренду і земельну ділянку під обслуговування цієї будівлі.

- Рішення міської ради є про виділення їм земельної ділянки у 2007 році, а потім у 2010, - повідомив Володимир Бабчук, директор департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міськради.

З часом фірма пана Чесанова захотіла змінити у проекті і кількість поверхів. Вирішили, що чотирьох замало.

- Поверховість у нього там, згідно з тим проектом, який він останній зробив, шість поверхів, підвальні приміщення та мансарда, - підкреслив Володимир Бабчук.

Мешканці сусіднього будинку, який має всього один поверх, навіть позивалися до суду щодо компанії «Югікомп». Нарікали, що замість реконструкції існуючої будівлі по сусідству фактично звели нову, яка закрила їм світло і зробила умови в домі непридатними для життя. Воно й не дивно, коли відстань між новобудовою та їхнім помешканням заледве перевищує метр.

Рішенням виконавчого комітету у 2007 році до проекту внесли зміни і дозволили не тільки реконструкцію, а й прибудову. Відтак, у 2010 році змінили і цільове призначення. Замість готелю погодили житловий будинок з об’єктами соцкультпобуту.

А у сусідів, навіть попри висновки контролерів про очевидні порушення у ході будівництва та реконструкції, претензії до фірми депутата раптом зникли.

Зрештою, згодом, у ході перевірки було встановлено, що цей об’єкт вважається самочинним будівництвом. Та це не завадило депутату Володимиру Бешлею - однопартійцю пана Чесанова - внести на сесію проект рішення про поновлення договору оренди на обслуговування будівлі, який діяв до червня 2015 року. Але якщо слідувати закону, треба укладати новий, який би регламентував також обслуговування будівництва. І навряд чи депутат, який є членом земельної комісії вже не один рік, про це не знає.

Порушив закон і став «жертвою політичних переслідувань»

Для вирішення проблеми міський голова Олексій Каспрук підписав розпорядження, яким створено комісію, що вивчає це питання. До складу комісії з проведення службового розслідування увійшли як чиновники та обранці міськради, так і місцеві журналісти.

Перше засідання провели у середу, 27 квітня. На початку роботи комісії депутат Анатолій ЧЕСАНОВ заявив, що він не братиме участь у голосуванні за це питання, адже в такому випадку існуватиме конфлікт інтересів.

- Мною була подана заява, як керівника підприємства, щодо конфлікту інтересів. Згідно закону, я не повинен брати участь у голосуванні на сесії міської ради, - заявив він.

Пізніше депутат почав вимагати, щоб директора земельного департаменту Володимира Бабчука видалили зі складу робочої комісії, адже питання, яке розглядає група, напряму пов’язане з виконанням ним службових обов’язків.

«Виведіть його із членів комісії! Якщо не хочете, то складайте протокол про корупцію!», - заявив Чесанов.

Однак члени комісії проігнорували пропозицію обранця. На захист депутата прийшов його однопартієць Володимир Бешлей:

- Рік не виноситься на сесію питання про поновлення договору оренди. У мене питання – чому не виноситься?

- Як правило, рішення на сесію міськради не виноситься у зв’язку з тим, що є припис інспекції архітектурно-будівельного контролю про порушення. Складено протокол про порушення на цьому об’єкті, - відповів Володимир Бабчук.

Натомість представники фракції «Рідного міста» заявили, що інспекція – корумпована, і, мовляв, будь-які її зауваження щодо будівництва комплексу Чесанова не слід сприймати всерйоз.

Далі більше 40 хвилин відбувалися сварки та емоційні виступи прибічників депутата, на думку яких у ратуші Чесанову вперто і незаконно відмовляються надати дозволи оренди.

«Сидите у своїх кабінетах, нічого не хочете робити. Люди не можуть землю отримати. Сидите там усі, зажрані, блін… Україна по корупції ледь не перше місце займає в світі! Люди за що загинули? Щоб ви до них почали по-людськи ставитись!», - вигукнув представник громадської організації «Золоті леви чорної сотні» Андрій ПОЛЯК, заступившись за Чесанова.

«Через свої політичні переконання постраждав Анатолій Чесанов – не зовсім проста людина», - заявив Володимир Бешлей.

Проте, після виступу начальника відділу охорони культурної спадщини Олени ПУШКОВОЇ депутат і його юрист помітно почали нервувати.

- Тут є два варіанти одного і того ж самого найважливішого розділу проектування – гранично допустима висота і поверховість забудови. У мене виникає запитання: чому тут два варіанти, і який із них погоджений на рівні міністерства культури?

- Останній, - відповів Чесанов.

- Тут потрібно зробити або якийсь запит до мінкульту. Бо вони суттєво відрізняються між собою. Ви знаєте, якби зараз так написали висновки, для прикладу, як перевіряється гранична поверховість об’єкта на вулиці Главки, 2, то, вибачте, таке трактування нині не пройшло би в жодному випадку, - заявила Пушкова.

Зрештою, комісія прийняла рішення про те, щоби директор департаменту Бабчук надав письмове пояснення щодо того, чому відомство не виносило на розгляд сесії питання щодо будівництва житла.

Натомість продовження засідання, яке планувалося орієнтовно на 4-5 травня, так і не відбулося.

Оренду Чесанову таки поновили

Чернівецька міська рада поновила договір оренди землі під скандальний будинок на вулиці 28 червня, 42, який належить фірмі "ЮГІКОМП", керівником якої є депутат міськради Анатолій Чесанов.

Відповідне рішення було ухвалене 17 травня 29 голосами депутатів.

Керівник департаменту містобудівного комплексу і земельних відносин Володимир Бабчук повідомив, що в інспекції архітектурно-будівельного контролю є зауваження щодо цього будівництва.

Водночас доповідач, керівник земельної комісії та депутат міськради від "Рідного міста" Володимир Бешлей заперечив це, заявивши, що всі документи щодо цього будівництва були надані відповідній комісії.

Депутат Анатолій Чесанов не брав участі у голосуванні, так як раніше він заявляв про такі наміри у зв’язку з тим, що існує конфлікт інтересів.

Після дискусій та обговорень депутати таки проголосували за "шкурняк", 21 голосом ухваливши поновлення договору оренди землі під будинок.

Микола КОБИЛЮК, "Ініціатива 42"

БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації