Голова районної адміністрації у Полтавській області попався на хабарі в 30 тис. доларів

ЖАДНОСТЬ ФРАЕРА СГУБИЛА / 


Правоохоронці затримали одного із голів районної держадміністрації у Полтавській області за отримання 30 тис. дол. хабара, передає прес-служба регіональної прокуратури. Чиновник вимагав від приватного підприємця 30 тис. дол. (приблизно 750 тис. грн), за вплив на прийняття рішення про надання в оренду об'єкта нерухомості площею 600 кв. м.

 

Главу райдержадміністрації затримали після отримання частини грошей – 23 тис. дол. За даним фактом порушено кримінальну справу за ч. 3 ст. 369-2 (одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди) КК України.

 

Нагадаємо, сьогодні Солом'янський суд Києва заарештував затриманого напередодні прокурора Херсонської місцевої прокуратури на 60 днів. Заарештований вимагав 30 тис. дол. отримав неправомірну вигоду в розмірі 25 тис. дол. за вплив на прийняття уповноваженими особами рішення про закриття кримінальних проваджень.

 

Середній розмір хабара в минулому році склав близько 40 тис. грн, тоді як в 2014 році чиновники брали в середньому 30 тис. грн, свідчать дані дослідження Transparency International Україна.

 

Усього було проаналізовано близько 1000 справ за статтею 368 Кримінального кодексу ("вимагання/одержання неправомірної вигоди") у період з березня 2014 року по лютий 2016 року. При цьому лише п'ята частина чиновників (19%), яких судили за вимагання або отримання хабара, опинилася за гратами. Середній термін ув'язнення становив 4 роки 7 місяців.

 

9% підозрюваних були виправдані, 38% отримали випробувальний термін, 34% були оштрафовані - середня сума штрафу склала близько 20 тис. грн. Найбільше за корупцію в Україні було засуджено працівників правоохоронної сфери - 14% від усіх справ. Дуже поширений вид хабарі у цій сфері - за закриття кримінальної справи. На другому місці за рівнем корумпованості виявилася земельна сфера - 10%.

 

Найчастіше чиновники отримували хабарі за виділення земельних ділянок або сприяння цьому. 8% справ пов'язані з медичною сферою, 7% - з освітою. Ще 7% - справи, що стосуються нерухомості, 6% справ пов'язані з податковою сферою. Справ проти суддів виявилося небагато - всього 1%.

 

За даними опитування КМІС, абсолютна більшість населення переконана, що в українських судах поширена корупція (85%). Також більшість респондентів вважають, що має місце залежність суддів від політиків (65%) і від олігархів (67%), прийняття замовних рішень (55%), кругова порука в системі правосуддя (51%).
 

 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації