У Чернівцях професор з Канади Яков Рабкін презентував книгу про Ізраїль - "країну, в якій стародавні традиції поєднуються з модерном" (ФОТОРЕПОРТАЖ)

ЦІКАВА ЗУСТРІЧ / 

До Чернівців приїхав професор зі світовим ім’ям Яков Рабкін, щоб провести публічну лекцію на тему «Сучасний Ізраїль: від задуму до життя» та презентувати однойменну книгу. Зустріч з науковцем пройшла в понеділок, 11 квітня, в приміщенні галереї «SweetArt-Знання». Послухати дослідника єврейської минувшини та сучасності прийшли науковці, громадські діячі, журналісти та зацікавлені чернівчани, передає кореспондент БукІнфо.


За визначенням дослідника, держава Ізраїль не завжди означає євреї, хоча в більшості й виникають логічні асоціації. У своїй книзі "Сучасний Ізраїль: від задуму до життя" історик проводить паралелі про війну всередині країни і те, чому люди, які ненавидять єврейську державу, живуть у ній.

«Ця книга написана в результаті мого перебування в Японії. Попередня книга, також з історії євреїв, була визнана однією з кращих книжок року. Тому мене попросили написати книгу про сучасний Ізраїль для японської молоді, для якої єврейські та ізраїльські теми далекі», - зазначив Рабкін.

За словами науковця, книгу "Сучасний Ізраїль: від задуму до життя" написав два роки тому французькою мовою, яку одразу ж переклали японською. Сьогодні вона вийшла в російському та англійському перекладах одночасно.

У своїй лекції Яков Рабкін розповів про Ізраїль, причини його створення, конфлікти, які створенню передували, внутрішні проблеми народу, складний шлях модернізації, а також про стереотипи щодо євреїв.

Зокрема науковець зазначив, що в проголошенні Держави Ізраїль часто вбачають кульмінацію багатосотрічної історії євреїв.

«Ті, хто так робить, забувають, що її поява докорінно змінила життя світового єврейства. Нова спільнота стала центром європейського впливу на Близькому Сході. Однак на виникнення цієї держави вплинув і чинник антисемітизму в країнах діаспори. Ставлення євреїв до Ізраїлю аж ніяк не обмежується цілковитою підтримкою – думка про це є просто черговою варіацією ідеї про «всесвітню єврейську змову», - розповів Рабкін.

«Створення держави Ізраїль — це створення нової ідентичності, в цьому сенсі Ізраїль досягнув багато», - наголосив професор історії Монреальського університету.

Суспільство в Ізраїлі, каже автор, роздроблене, що суперечить загальновідомому штампу, буцімто усі євреї тримаються разом. Водночас за межами "землі обітованої" євреї завжди допомагають одне одному. Щоправда, лише до певної межі.

Також у лекції Яков Рабкін торкнувся походження ідеї про окрему єврейську державу.

«Ідея зібрати євреїв на Святій землі до приходу месії – це ідея протестантська, вона виникла в англомовних країнах у XVII ст. і була пов’язана з простою теорією: для того, щоб прискорити друге пришестя Христа, потрібно зібрати євреїв на Святій землі. На початку ХХ ст. Англія активно підтримала цю тему, і, врешті решт, у 1948р. був створений Ізраїль», - зауважив науковець.

Формальна частина лекції Якова Рабкіна змінилася дискусією зі слухачами в залі. Опісля відбулася перша частина показу документального фільму "Голокост" (1985 р.) режисера Клода Ланзмана (Франція).

Довідково.

Яков Рабкін – професор історії Монреальського університету, де він викладає з 1973 року. Його наукові інтереси охоплюють сучасну єврейську історію та історію науки. Його книгу «Au nom de la Torah: une histoire de l’opposition juive au sionisme» на сьогодні перекладено 15 мовами, а останню книгу «Comprendre l’État d’Israël» вже видано японською і російською. 
 


БукІнфо (с)
Фото – Максим Козменко

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації