Ігор Сідляр: Луганчанам ніхто не має диктувати, як їм жити. В тому числі приїжджа Пушко-Цибуляк…

ПІДВОДНІ ТЕЧІЇ / 

Ігор Сідляр, колишній радник голови Луганської ОДА Геннадія Москаля, прокоментував ситуацію з кадровими рішеннями в Луганську, які, за словами місцевих активістів, провадяться не без втручання буковинки Елізавети Пушко-Цибуляк, і які викликали на підконтрольній Україні Луганщині обурення та незадоволення.


Нагадаємо, що у квітні 2015 року голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук вручив Директорові департаменту економіки ОДА Ігорю Сідляру почесну грамоту з нагрудною відзнакою «За розвиток регіону», якою його нагородив губернатор Луганщини Геннадій Москаль. Ігор Сідляр майже півроку знаходився в зоні АТО на Луганщині, був радником голови Луганської ВЦА Геннадія Москаля. Москаль нагородив нашого земляка «за самовідданість, особисту мужність і відвагу, проявлені під час захисту суверенітету та територіальної цілісності України на передній лінії вогню в ході проведення антитерористичної операції в Луганській області».


Сідляр бачив усю ситуацію на фронтовій Луганщині, як кажуть, зсередини. Ми попросили Ігоря Анатолійовича порівняти ситуацію, яка була за часів головування Геннадія Москаля та нинішнього – Георгія Туки.


Після оприлюднення в ЗМІ інформації про кадрові рішення теперішнього керівництва Луганської Військово-цивільної адміністрації Ігор Сідляр вирішив не мовчати й розповісти свою думку про цю ситуацію. Тим паче, що, за словами луганських активістів та колишніх соратників по роботі в Луганські ОДА, руку до непрозорих призначень прикладає і буковинка Єлизавета Пушко-Цибуляк. Досвід роботи з нею Ігор Сідляр мав раніше на Буковині.

«З приходом Геннадія Москаля в Луганську облдержадміністрацію фактично почалося її відновлення. Бо доти вона знаходилася в Сватові, а її структурні підрозділи були розкидані. Багато служб не переїхали з Луганська. І Москаль почав титанічну справу по відновленню адміністрації. Й механізм Луганської ОДА запрацював. Хочу зазначити, що це відбувалося в період між «Мінськом-1» та «Мінськом-2», коли велися обстріли з важкої артилерії», - каже посадовець.

За словами Ігоря Сідляра, в той час потрібно було дуже оперативно реагувати на різноманітні проблеми, в яких місцеве населення просто таки загрузло. Життя під постійними обстрілами, відсутність електропостачання, обмаль продуктів та інших необхідних речей підривали в людей надію та віру в завершення війни. Однак, за словами посадовця, щотижневі виїзди голови Луганської ОДА з радниками давали мешканцям фронтових і прифронтових сіл і міст впевненість, що про них не забули.

«Геннадій Геннадійович і ми разом з ним, а саме Ярослав Галас, начальник управління масових комунікацій, Тетяна Лешко, радник, пізніше приєднався Михайло Пухтаєвич, постійно виїжджали на два-три, інколи й чотири дні, в села на лінії фронту. Туди не так легко потрапити. Через це населенні пункти були слабо забезпечені необхідними товарами й продуктами, оскільки не всі приватні підприємці хотіли відправлятися туди. Тому ми возили цим людям гуманітарні грузи, щоб хоча б якось підтримати людей. Такі перед нами стояли задачі», - розповів посадовець.

Не зважаючи на активні бойові дії, тоді посадовці Луганщини жодної охорони не мали, розповідає Ігор Сідляр. То зараз там чи не в кожному кабінеті стоїть охоронець з автоматом. Таким чином про яке спілкування між чиновником і простими людьми може йти мова, дивується Сідляр.

«Геннадій Геннадійович ходив без охорони. Він часто виходив у місто випити кави, або йшов на ринок без жодного супроводу зі зброєю. І до нього підходили люди, спілкувалися й дійсно сприймали як свого губернатора. Можливо вони не сприймали всю владу, але Москаля сприймали. Діяльність Геннадія Москаля була свідченням високого служіння українській державі, великого патріотизму, професійності та хоробрості. Він зробив дуже багато для зміцнення нашої суверенної держави», - зазначив Сідляр.

«До захоплення сепаратистами облдержадміністрації в Луганську працівників держструктури налічувалося близько 800. Коли українська Луганська ОДА переїхала до Сєвєродонецька, їх стало близько 300. І більшості з них пропонували посади з високими окладами й пільгами в так званій ЛНР. Але ці люди залишилися вірними українській присязі, перейшли на контрольовану Україною території та продовжили виконувати свої обов’язки. Як наголосив Ігор Сідляр, працівники Луганської ОДА залишили на захопленій терористами території все, що мали – квартири, будинки, автомобілі, речі. І жили тепер в гуртожитках.

Також ці люди наражалися на смертельну небезпеку, оскільки терористи могли вбити їх за те, що вони не розділили їхні ідеї. Небезпека чигала не лише на працівників ОДА, але й на їхніх рідних, які продовжували жити й працювати на підконтрольній сепаратистам території. Бо терористична система є системою репресій, яка не шкодує нікого.

«Ці люди, я вважаю, є мужніми і залишаються вірними українській державі. І ось їх починають звільняти! Так, це справа керівника вирішувати, кого призначати, кого звільняти. Але такий масовий «пакет на звільнення»! На мою думку, це є крайнє недалекоглядною політикою, яка продовжує розділ України на Схід і Захід. І штовхає людей в обійми так званої Луганської народної республіки. У нас і так не багато там прихильників. Але й цих, які віддані соборній Україні, ми викидаємо? У них й так нічого нема. А що цим людям залишається робити?! Куди їхати?», - розповів Сідляр.

Увагу Ігор Сідляр звернув на те, що на відновлення Луганщини виділяються і далі будуть виділятися величезні кошти. «А де є великі гроші, там можливі й великі зловживання. Я вважаю, що такий кадровий підхід, де ставлять, як кажуть, на потоки «своїх», повинен викликати пильну увагу контролюючих органів, або, як мінімум, СБУ», - заявив посадовець.

Про методи роботи Єлисавети Пушко-Цибуляк Ігорю Сідляру відомо і зі співпраці в Чернівецькій області. «Постійні колотнечі, напружена атмосфера, інтриги та непрозорість прийняття рішень постійно супроводжували роботу цієї чиновниці в Чернівецькій ОДА», - згадує часи спільної роботи в Чернівецькій облдержадміністрації колишній радник Москаля.

«Прийшли часи, коли потрібно називати чорне чорним, а біле білим. Під час зміни одного з голів Чернівецької облдержадміністрації Єлизавета Пушко-Цибуляк заявляла, якщо не отримає посади в Україні, то я поїде в Росію». Я особисто це можу підтвердити! А те, що вона приїздила у військовій формі, на високих шпильках, зверху манто, і казати, що «я приїхала з фронту», то це все чистий піар! Нам треба робити державну політику, а не піаритися. Думаю, люди бачать, хто і як себе веде», - сказав посадовець.

«Не знаю, як вона там керує, але луганчани дуже відкриті й добрі люди і вони бачать, де є фальш, а де правда. Тому я їх підтримую, бо вони є мужніми і це їхня позиція. Їм там жити. І не можуть диктувати умови їм будь-хто з приїжджих. Саме вони, луганчани, повинні взяти на громадський контроль все те, що відбувається в адміністрації», - зазначив Ігор Сідляр.

Сьогодні на Сході люди живуть люди у дуже важких умовах, тому ми повинні всіляко їх підтримувати та допомагати. Одна справа говорити про патріотизм і фарбувати стовпи в синьо-жовті кольори тут, на Заході, інша справа – там.

«Я вважаю, що в поле зору Уряду і Президента країни мусить потрапити непроста і тривожна ситуація, яка нині склалася в Луганській військово-цивільній адміністрації. І вони відповідно відреагують», - додав Ігор Сідляр.

«Час розставить все на свої місця. І правда буде відновлена. Я бажаю цим людям успіхів у відстоюванні своєї громадянської позиції. Вони борються не за себе, вони борються за Україну», - підкреслив Ігор Сідляр.
 
*****

Нагадаємо, днями у кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець» відбулася прес-конференція з питань непрозорості кадрової політики в Луганській обласної ВЦА. Про це повідомляється на сторінці Кризового медіа-центру. Кому це вигідно, хто за цим стоїть і до чого це призведе – обговорювали присутні на зустрічі Денис Денищенко, громадський активіст, волонтер, очільник обласної організації «Солідарність»; Віталій Шведов, депутат Лисичанської міськради; Григорій Кравченко, директор департаменту АПК (аграрно-промислового комплексу); Тетяна Анікєєва, заступник директора департаменту фінансів та на скайп зв’язку - Олег Тихонов, директор департаменту екології.

Соціально-економічна і суспільно-політична ситуація в області, що склалася, викликала чимало запитань та призвела до масштабної дискусії. «Влада повинна бути публічною та відкритою», - зауважив Денис Денищенко. «Ми вважаємо, що на цей час рішення влади є заангажованими, а відповідей на багато питань ми ніяк не можемо отримати», - додав він.

Активісти, зокрема, звинуватили нинішнього першого заступника голови Луганської ВЦА, буковинку Елізавети Пушко-Цибуляк у непрозорості та тиску в кадрових питаннях, щоб, на їхню думку, очолити "фінансові потоки". «Больше сомнений нет, убираются все, кто может мешать, нужны свои и доверенные, перекрываются все ключевые позиции. Господа хотят контролировать потоки и их осваивать», - заявили вони.




Розмовляв Іван БУКОВИНСЬКИЙ, БукІнфо (с)
Фото з архіву І.Сідляра
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації