Кобевко чомусь вірить, що "Наша Україна" була, є і буде...
ПАРТІЙНА ТУСОВКА / Після виборів президента України Чернівецька обласна організація партії НСНУ ніяк не може отямитися. Швидше, не партія, а її керівництво. Голова обласної організації пан Куліш спочатку нібито подавав заяву про складання з себе обов’язків керівника, а згодом нібито відкликав її. Чи взагалі з кишені не виймав. Тож партійці досі не можуть зметикувати: є Куліш головою, чи пішов погуляти - «тпру-тпру». Бо засідання ради проводить і заправляє всім у партії його перший заступник Віктор Павлюк, який гризеться із заступником Борисом Баглеєм. А Борис, у свою чергу, за цей час встиг продати все і всіх.
Він аґресивно виступив проти скликання позачергової сесії обласної ради, на якій планувалося винести питання про відставку міністра освіти Дмитра Табачника. Така позиція Баглея насправді є тотожною підтримці українофоба Табачника. Далі Борис Баглей не виконав рішення ради і фракції щодо засудження «Харківських угод» Януковича і Медвєдєва. На сесії обласної ради депутат від «Нашої України» Борис схитрував таким чином: відтягнув трохи реєстраційну картку з гнізда, позбавивши її контакту з пультом, і зробив себе «відсутнім» у залі. Аби колеги не запідозрили його підлості, він на пульті натиснув кнопку «за». А насправді під час поіменного голосування з’ясувалося, що Баглей «відсутній». Через день після такого голосування Бориса Михайловича призначили начальником Управління з питань захисту прав споживачів.
Напевне, партія реґіонів таким чином розплатилася з Баглеєм за його діяння у партії «Наша Україна». Бо після призначення Борис Михайлович почав вихваляти президента Віктора Януковича, губернатора Михайла Папієва і команду від партії реґіонів. Після цього здається, що Баглей не є ке-рівником «Нашої України», а вірним сином партії реґіонів. А може, вже так і є. Хтозна, куди Бориса занесло. Як і Куліш, йде Баглей «тпру-тпру».
Лютий ворог так не зашкодив партії Віктора Ющенка, як її нібито вірні члени і керівники. На відміну від керівників, рядові партійці зберегли вірність ідеям, чим і зберегли обласну організацію партії НСНУ. Зважаючи на те, що рада «Нашої України» складається з авторитетних і чесних людей, вона змогла навести лад у своїх лавах, самокритично і правдиво оцінити ситуацію, вказати керівникам їхнє місце (а місце зрадників відоме ще з часів Іуди Іскаріота) і підготувати звітно-виборну обласну партійну конференцію, яка мала відбутися 5 червня у Чернівцях.
Окрім цього, рада визначилася з кандидатурами, яких буде підтримувати на голову обласної організації. Обговорення їх викликали і емоції, і сварки, ледь до бійки не доходило.
Спочатку Баглей з Павлюком догризли один одного у боротьбі за лідерство. Здавалося, що їхня боротьба спрямована на одну мету: очолити партію на Буковині, щоби кинути її під ноги партії реґіонів. Тобто продати ідею, членство, Ющенка і партію. Коли аналізуєш подібну ситуацію і поведінку керманичів «Нашої України» у Чернівецькій області, виникають закономірні судження: керівництво партією Баглею і Павлюку потрібне тільки для того, аби вигідно для себе і свого оточення продатися реґіоналам і владі.
Напевне, члени ради НСНУ у Чернівецькій області швидше «розкусили» злі наміри своїх очільників, допоки вони не прибрали партію до рук і не кинули її до ніг реґіоналам.
Тому вони вирішили на засіданні ради не рекомендувати на голову делегатами конференції ні кандидатуру Павлюка, ані кандидатуру Баглея. Авторитетний член партії та ради, голова Кіцманської райради Микола Подільчук однозначно заявив: «Ні Павлюк, ані Баглей вже керувати партією не будуть. Досить! Вони докерувалися до ручки!» Про Куліша навіть не йшлося.
Тож на раді було проведене рейтингове голосування з питанням: кого рекомендуватимуть на голову делегатам конференції. Із 27 голосуючих 20 висловили підтримку голові фракції «Наша Україна» у Чернівецькій міській раді, голові міської парторганізації Василеві Максим’юку. Проаналізувавши ситуацію та настрої у раді, Павлюк зняв свою кандидатуру з рейтингового голосування.
Таким чином, до партконференції НСНУ в Чернівецькій області приходить згуртованою рядовими членами і з прогнилими керівниками. Після оновлення керівництва партійці сподіваються на активізацію діяльності партії та утвердження міцної позиції на Буковині. «Наша Україна» прагне повернути втрачені на виборах президента рубежі. Якщо їй це вдасться, то партія ще про себе активно заявить на місцевих виборах, які пройдуть, швидше за все, 31 жовтня цього року. Якщо ні, то її чекає доля НДП, СДПУ(о) — політична смерть і забуття.
Петро КОБЕВКО, газета ЧАС (Чернівці)
Фото УНІАН
P.S. Коли верстався номер, стало відомо, що керівництво партії вирішило не проводити звітно-виборної партконференції. Партія залишається на тих же позиціях: гнилі лідери і активні члени. Що чекає Нашу Україну?..
|