У Чернівецькому краєзнавчому музеї презентували рушники, сорочки, серветки та подушки, вишиті технікою Гараса (ВІДЕО)

А НА ТІМ РУШНИКОВІ... / 

Рушники, сорочки, серветки та подушки, вишиті технікою Гараса, презентували у Чернівецькому краєзнавчому музеї, йдеться в сюжеті ТВА.
 
- Я закінчила вишивати квітковий рушник. Це зайняло півроку. І нитками чорними, жовтими, червоними і бордовими, - розповіла Анжеліка Івончак, вишивальниця.
 
7-річна Анжеліка - наймолодша учасниця виставки. Дівчинка вже почала готувати собі придане. А свій перший у житті рушник вишила у техніці Гараса.
 
- Майстрині надають нове дихання орнаментам, тобто тому світу краси, який творив Георгій Олексійович Гарас, - зазначила Євдокія Антонюк-Гаврищук, завідувачка науково-методичного відділу Чернівецького краєзнавчого музею.
 
Георгій Гарас був одним із перших, хто почав творити нові зразки буковинського орнаменту. Сьогодні ж відзначають 115-ліття від дня народження заслуженого майстра народної творчості України. Орнаменти, котрі розробив митець, вражають кольоровою гамою і технікою.
 
- Це хрестик, як правило, це кольорова гама Прикарпаття. Це геометричний орнамент переважно, це те нове, що сказав Гарас у техніці вишивки. Поєднання рослинного з геометричним орнаментом, - зауважила Євдокія Антонюк-Гаврищук, завідувачка науково-методичного відділу Чернівецького краєзнавчого музею.
 
- Вони сповнені абсолютною любов’ю, сонячним світлом. Коли навіть переглядаючи неживі роботи, не такі, які ми сьогодні бачимо на виставці, а просто гортаючи альбом з орнаментом, це відчувається, - вважає Любов, відвідувачка виставки.
 
Голкою та ниткою оживили орнаменти Гараса на тканині не лише професійні майстри. Сорочки, подушки та рушники на виставці представили також громадські діячі та журналісти.
 
- Людям просто низький уклін, роботи надзвичайно гарні. Приємно деякі бачити вперше, тому що люди не полишають цю тему, вони живуть цією темою, вони цікавляться Гарасом, вони відшивають нові орнаменти, - підкреслила Любов, відвідувачка виставки.
 
Переглянути виставку буковинських орнаментів можна до 2-го березня у краєзнавчому музеї.
 
 
БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації