Розвідка США побоюється загроз від РФ у кіберпросторі, гонці озброєнь, космосі й Арктиці (ВІДЕО)

КЛЯТА РАША / 


Влада США позначила галузі й сфери інтересів, де Вашингтон відчуває можливу загрозу з боку Росії. Зокрема, мова йде про кіберпростір, порушення договору про ракети малої і середньої дальності, суперництво в космосі і регіональні конфлікти. Про це йдеться в доповіді директора національної розвідки США Джеймса Клеппера, котру він представив Конгресу як звіт про глобальні загрози безпеці, пише NEWSru.com.



Росія в доповіді згадується в аналізі семи головних загроз. Перші дві з них пов'язані із захистом кіберпростору. На думку американських розвідників, РФ має змогу проводити в мережі розвідувальні операції з метою ураження життєво важливих елементів інфраструктури, збору інформації, проведення "операцій впливу". Москва і Пекін, заявив Клеппер, розглядають можливість впливу на кіберпростір як важливі геостратегічні інструменти і надалі розвиватимуть їх, при цьому вони одночасно будуть обговорювати способи обмеження такого впливу.

Крім того, через кіберпростір Росія прагне впливати на думки людей - з тим, щоб змінити напрямки обговорення важливих питань і підтримати своїх прихильників, зазначив Клеппер. Зокрема, в його доповіді зазначається, що Москва розміщує на комерційних сайтах дезінформацію з метою впливати на онлайн-медіа для зміни дискурсу і навмисного створення плутанини.

Третім пунктом Клеппер назвав порушення Росією договору про ракети малої і середньої дальності. Глава національної розвідки США зауважує, що Росія заперечує порушення цього договору.

Крім того, в документі зазначається, що Росія і Китай продовжують удосконалювати можливості своїх військових і розвідувальних космічних супутників. Причому їхні операції стають все більш "витонченими", йдеться в доповіді, а як приклад наводяться російські космічні знімки, використані для підтримки військової операції в Сирії. Ба більше, Пекін і Москва, на думку Клеппера, активно розвивають космічну зброю, яка може в найближчі роки стати загрозою для військових, цивільних і комерційних космічних систем США.

Клеппер послався на російських військових, які, за його словами, визнали існування і розгортання "глушилок" сигналів із супутників, а також розробку лазерної зброї з метою "засліплення" американських розвідувальних супутників і космічних апаратів системи ПРО.

У доповіді названі і дії "традиційних" розвідок інших країн, при цьому на першому місці за ступенем небезпеки відзначаються дії спецслужб Росії та Китаю. Окремо в документі йдеться про діяльність Росії в Арктиці, де вона "напевно продовжить підтримувати військову присутність уздовж північної берегової лінії", щоб поліпшити захист кордону і забезпечити контроль над своєю "виключною економічною зоною".

Великий останній пункт, в якому Росія згадується як загроза, присвячено регіональним конфліктам, де Москва проявилася в зв'язку з тим, що відбувається в Україні, в Сирії та Туреччині, а також політиці РФ стосовно сусідніх з нею країн.

"Попри економічний спад в Росії, - вважають в розвідці, - Кремль має намір і далі проводити жорстку зовнішню політику в 2016 році".


"Готовність Росії таємно використовувати військові та воєнізовані сили в сусідній державі і далі викликає тривогу в країнах навколо Росії, включно з членами НАТО", - підкреслюють американські розвідники.

"З початком української кризи в 2014 році Москва подвоїла свої зусилля задля зміцнення свого впливу в Євразії", - йдеться в доповіді, при цьому Росія називається "безперечним гегемоном" у Євразії, і вона, сказав Клеппер, буде прагнути підвищувати тиск на сусідні країни з метою залучення в Євразійський економічний союз.

Відзначається також заклопотаність Туреччини в зв'язку з прагненням Росії допомагати курдам і чинити більший вплив у регіоні. Військова участь Росії в Сирії, ймовірно, допоможе режиму Башара Асада повернути контроль над "ключовими" місцевостями, такими як Алеппо, але "іноземна допомога" уряду Асада не зможе фундаментально змінити співвідношення сил і їхнє становище, йдеться в доповіді.

Раніше повідомлялося, що президент США Барак Обама офіційно заявив про надання 3,4 мільярда доларів на підтримку союзників по Організації північно-атлантичного договору (НАТО) через агресію Росії на сході Європи.
 


Іран усе ще становить загрозу Вашингтону, незважаючи на ядерну угоду

У документі також стверджується, що Іран "являє собою довговічну загрозу національним інтересам США в зв'язку з підтримкою регіональних терористичних і збройних угруповань, а також режиму Асада" і зміцненням свого військового потенціалу.

З погляду американських спецслужб, "Тегеран розглядає себе як такого, що очолює "вісь опору", в яку входять режим Асада і (...) пов'язані з Іраном угруповання, в першу чергу ліванська "Хезболла" й іракські бойовики-шиїти".

"Їхній намір полягає в тому, щоб підірвати вплив США, Саудівської Аравії та Ізраїлю, підтримати своїх союзників і боротися проти розширення "ІД", - йдеться в доповіді Клеппера, який формально координує діяльність усіх 16 американських розвідувальних відомств.

За даними американської розвідки, "Іран в 2015 році ще глибше занурився в конфлікти в Сирії, Іраку та Ємені". Крім того, "Тегеран розширив співпрацю з Росією в регіоні", зауважують укладачі звіту.

На їхню думку, керівник і духовний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї "продовжує розглядати США як велику загрозу" своїй країні.

"Ми вважаємо, що його погляди не зміняться, незважаючи на виконання СВПД (Спільний всеосяжний план дій щодо ядерної програми Ірану - ред.)", - зазначає розвідка США.

Як повідомлялося, світові лідери погодилися на скасування жорстких санкцій проти Ірану в обмін на дотримання Тегераном своїх зобовʼязань щодо обмеження розробки ядерної зброї.

Євросоюз уточнив, що з Ірану знімаються не всі санкції, а лише економічні й фінансові обмеження, які пов'язані з його ядерною програмою. 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації