Порошенко: Голодомор 1932-33 років є проявом багатовікової гібридної війни Росії проти України

НІЩО НЕ ЗАБУТО! /


Україна поминає жертв Голодомору 1932-1933 років. Як повідомили у прес-службі глави держави, президентське подружжя поклало композиції з колосків та калини, переплетені стрічками в національних та скорботних кольорах, до підніжжя Пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932 –1933 років на Михайлівській площі у Києві.


Президент з дружиною вшанували пам`ять всіх, хто загинув у одні з найтяжчих років в історії Українського народу, хвилиною мовчання. Біля пам’ятного знаку було запалено лампадки.

На думку президента, Голодомор 1932-33 рр., пам’ять жертв якого українці вшановують сьогодні, є проявом багатовікової гібридної війни Росії проти України, написав президент Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

"Молимось за багатомільйонний небесний легіон українського люду. Світлі душі невинно убієнних українців тут, незримо поруч з нами. Голодомор - це ніщо інше як прояв багатовікової гібридної війни, яку Росія веде проти України", - підкреслив президент.

Порошенко: Україна і надалі працюватиме над розширенням географії визнання Голодомору геноцидом


Україна буде і надалі працювати над розширенням географії визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом проти українського народу. Про це повідомив президент України Петро Порошенко під час заходів у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів, що відбуваються сьогодні у Києві біля Національного музею "Меморіал жертв Голодомору".

"Багато країн та низка міжнародних організацій офіційно визнали Голодомор геноцидом. Міністерство закордонних справ України, уряд та я як президент будемо продовжувати роботу з розширення географії цього визнання", - заявив глава держави.

"Ми не забудемо злочинів Голодомору, ми не забудемо цього геноциду і ми не забудемо його винуватців", - заявив він.

"Ми не зрадимо ідеалів Революції гідності та зробимо все для національного, політичного та економічного відродження України, для її входження в європейську сім’ю вільних народів. І запорукою нашої перемоги може бути лише непохитна єдність українського народу. Ці слова - це не книжний пафос, а об’єктивна потреба, це є той імператив, без якого не виживеш", - зауважив Порошенко.

"Відродження України триває, і це нестримний процес животворення, очищення нашого життя, будівництва оновленої країни та виходу на авансцену нових людей, патріотів та героїв, які своїми подвигами зупинили наступ імперії", - наголосив президент.

Голодомору не сталося б, якби Україна не втратила державності на початку 20-х років минулого століття - президент


Голодомору 1932-33 років не сталося б, якби Україна не втратила державності на початку 20-х років минулого століття, заявив президент України Петро Порошенко. "Історія не знає умовного способу. Але я твердо впевнений – Голодомору не сталося б, якби ми не втратили державності на початку 20-х років минулого століття", - зазначив глава держави.

"І московські більшовики не перемогли б в Україні, якби прибічники незалежності били б гуртом ворога, а не різали і відстрілювали один одного на втіху Москві",- додав Порошенко.

Порошенко: українці мають остаточно позбутися комплексу народу-жертви


Українці мають остаточно позбутися комплексу народу-жертви та пишатись тим, що відстояли своє місце на політичній карті Європи, повідомив президент України Петро Порошенко.

"Ми маємо остаточно позбутися комплексу народу-жертви і пишатися тим, що в такій сильній конкуренції ми відстояли своє місце на політичній карті Європи та світу і мрії наших ворогів покладені на папір ще у Валуєвському циркулярі (1863 року - ред) – "не было, нет и быть не может". Наша відповідь така – "була, є і буде" незалежна Україна", - зазначив він.

У Росії незмінними залишалися ненависть до України та нестримне бажання знищити українців як окремий народ


У Росії незмінними залишалися ненависть до України та нестримне бажання знищити українців як окремий народ, заявив президент України Петро Порошенко.

"Лише за останні понад 100 років Російська імперія двічі розпадалася або зменшувалася в кордонах. Вона існувала під п’ятьма назвами, і над нею майоріли як мінімум 7 різних прапорів. Її піддані співають вже 7-й гімн, чотири різні політичні режими правили нею з двох столиць, одну з яких встигли тричі перейменувати", - зазначив глава держави.

Але, як наголошує Порошенко "незмінними залишалися ненависть до України та нестримне бажання знищити нас українців як окремий народ". "В такій історичній закономірності Голодомор – це ніщо інше як прояв багатовікової гібридної війни, яку Росія веде проти України. Чи-то забирає хліб з нашої землі, чи-то ту ж землю поливають "Градами". Мета одна і зрозуміла", - резюмує президент.

Цього року виповнюється 82 роки організованому комуністичною владою колишнього СРСР геноциду українського народу – Голодомору 1932-1933 років.

У Києві, як і в інших містах України та закордоном відбудуться жалобні заходи із вшанування Дня пам’яті жертв Голодоморів. Тема заходів: "Люди правди: ті, хто зберігав свідчення і доносив їх світові".

За даними останнього дослідження, проведеного Інститутом демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи НАНУ спільно з американськими дослідниками, в Україні у 1932-1934 роках з голоду померло майже 4 млн осіб, або 13% всього населення.

Згідно з іншими даними, у пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини, щогодини – 1 тис. 440, щодоби – 34 тис. 560. Таким чином, загинули 4,5 млн українців.

Довідка

Щорічно останньої суботи листопада в Україні вшановують пам'ять жертв голодоморів і політичних репресій.

Голодомор 1932–1933 років - масовий, умисно організований радянською владою голод, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української СРР (землі сучасної України за винятком семи західних областей, Криму і Південної Бессарабії, які тоді не входили до УРСР) і Кубані, переважну більшість населення якої становили етнічні українці.

Голод настав внаслідок спланованої конфіскації урожаю зернових і всіх інших харчових продуктів у селян представниками радянської влади, що призвело до вбивства селян голодом у мільйонних масштабах, при цьому радянська влада мала значні запаси зерна в резервах і здійснювала його експорт за кордон.

Причини цього масового злочину ніколи в СРСР не розслідувалися і ніхто з можновладців, причетних до злочину, не зазнав покарання. Впродовж десятиліть масове вбивство людей штучним голодом не тільки навмисно замовчувалося радянською владою, про нього взагалі заборонялося будь-де згадувати.

У 2003 році Український парламент назвав, а 2006-го - офіційно визнав Голодомор геноцидом українського народу. 24 країни офіційно визнали Голодомор геноцидом українського народу.

13 січня 2010 року Апеляційний суд Києва визнав керівників більшовицького тоталітарного режиму винними в геноциді в Україні 1932-1933 років.

Кримінальну справу порушила і розслідувала СБУ за фактом здійснення Голодомору-геноциду в Україні в 1932-1933 роках.

Рішенням суду були підтверджені висновки слідчих Служби безпеки України про організацію здійснення в 1932-1933 роках на території УРСР керівництвом більшовицького тоталітарного режиму – генеральним секретарем Центрального комітету Всесоюзної комуністичної партії більшовиків (ЦК ВКП(б)) Йосипом Сталіним (Джугашвілі), членом ЦК ВКП(б), головою Ради народних комісарів (СРСР) В’ячеславом Молотовим (Скрябіним), секретарями ЦК ВКП(б) Лазарем Кагановичем і Павлом Постишевим, членом ЦК ВКП(б), генеральним секретарем ЦК Комуністичної партії більшовиків України (КП(б)У) Станіславом Косіором, членом ЦК ВКП(б), головою Ради народних комісарів УРСР Власом Чубарем і членом ЦК ВКП(б), другим секретарем ЦК КП(б)У Менделем Хатаєвичем, геноциду української національної групи, тобто штучного створення життєвих умов, розрахованих на її часткове фізичне знищення.

Згідно з висновком судової науково-демографічної експертизи, проведеної в ході досудового слідства Інститутом демографії і соціальних досліджень ім. М.В. Птухи Національної Академії наук України, в результаті вчиненого геноциду в Україні загинули 3 млн 941 тис. людей.

Суд констатував, що Сталін (Джугашвілі), Молотов (Скрябін), Каганович, Постишев, Косіор, Чубар і Хатаєвич вчинили злочин геноциду, передбачений ч.1 ст.442 Кримінального кодексу України (геноцид), і закрив кримінальну справу у зв'язку з їхньою смертю.

У листопаді 2015 року президент України Петро Порошенко підписав указ "Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів", який спрямований на гідне вшанування пам’яті постраждалих від геноциду українського народу – Голодомору 1932-1933 років в Україні, вчиненого тоталітарним репресивним сталінським режимом, а також голодоморів 1921-1922 та 1946-1947 років в Україні.
 
Фото facebook та www.unian.net

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації