У Чернівцях досі немає центру психологічної реабілітації для дітей, позбавлених батьківського піклування

ЧУЖИХ ДІТЕЙ НЕ БУВАЄ / 

Щороку кількість дітей-сиріт у Чернівецькій області зменшується. А от малечі, яка проживає у складних життєвих обставинах, не меншає, пише сайт ТВА.
 
- Ми зіштовхуємося з поведінковими розладами. Дуже багато ми маємо і такої інформації, яка потрапляє в поле зору дітей, незахищеної, де пропагують насильство, - зазначила Юлія Яківчек, начальник Служби у справах дітей Чернівецької ОДА.
 
Через широкий інформаційний простір, зокрема, пропаганду насильства в Інтернеті, некерованими та агресивними стають діти навіть із цілком благополучних сімей, кажуть соціальні працівники.
 
- Фактично працюємо в таких умовах, коли в нас немає якогось алгоритму дій, немає методики діяльності. Ми мусимо все це напрацьовувати на власному гіркому досвіді, - зізналася Юлія Яківчек.
 
Проблеми таких сімей працівники вивчають, але допомогти всім немає можливості, каже Юлія Яківчек.
 
- Досвідчених психологів, які б працювали у цьому напрямку, мало. Щоб охопити всю категорію дітей, - підкреслив начальник Служби у справах дітей Чернівецької ОДА.
 
Та передусім вони працюють над тим, аби зберегти сім’ю, кажуть соцпрацівники. Щоправда, на Буковині досі не створили єдиного центру для вирішення таких проблем.
 
- На жаль, на сьогодні ми так і не зрушили питання створення центру соціально-психологічної реабілітації. На сьогодні дітей із поведінковими розладами ми можемо обстежувати тільки у психлікарні, відповідно, і приватні психологи можуть лиш там працювати, - пояснила Юлія Яківчек.
 
Також цьогоріч Міністерство освіти позбавило дітей-сиріт права на позачерговий вступ до вишів. З одного боку, це стимулюватиме їх вчитися краще, каже Юлія Яківчек. Але в такому разі їх потрібно звільнити від сплати за навчання, вважає чиновниця.
 
БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації