Микола Збарах: «Чернівецькій «Буковині» до снаги вирішувати серйозні завдання»

  Нещодавно лави чернівецької «Буковини» поповнив досвідчений голкіпер – 35-річний Микола Збарах. За тривалу футбольну кар’єру Микола встиг пограти у трьох клубах вищого вітчизняного футбольного дивізіону – сімферопольській «Таврії», дніпропетровському «Дніпрі», криворізькому «Кривбасі». Вправний страж воріт також виступав у колективах Росії, Азербайджану, Румунії, Білорусі, Молдови. Нам вдалося поспілкуватися з Миколою Збарахом, який разом із «Буковиною» приїхав у Чернівці з навчально-тренувальних зборів, які відбувалися в Дніпропетровській області.

«Знаю, що чернівецька команда має славні футбольні традиції»

- Миколо, як на тебе вийшли представники ФСК «Буковина» ?

- Я зіграв за дніпропетровську команду «Дніпро – 75» контрольний поєдинок проти «Буковини». Моя гра сподобалася тренерам чернівчан. Врешті – решт, отримав пропозицію виступати у Чернівцях. Буду старатися виправдати довіру тренерського корпусу буковинського клубу.

- Тобі раніше доводилося грати проти чернівецького колективу ?

- Цікаво, що я жодного разу не протидіяв «Буковині» в офіційних поєдинках. Знаю, що чернівецька команда має славні футбольні традиції. У Чернівцях виступало багато відомих футболістів. Один із них – Борис Фінкель, який ще у 90 – х роках пограв у національній збірній України та дніпропетровському «Дніпрі».

- Чи зводила тебе футбольна доля з кимось із нинішніх гравців «Буковини» ?

- У сімферопольській «Таврії» пограв разом із Олександром Богачем. Я вже зробив висновок, що у «Буковині» виступають кваліфіковані футболісти. Приємно, що у чернівецькій команді є перспективна молодь, яка, сподіваюся, зможе заявити про себе. Та й фінансових проблем у чернівецького клубу немає. Чернівецькій «Буковині» до снаги вирішувати серйозні завдання.

- У нашій команді гратимуть молоді голкіпери Андрій Ленчінков та Ярослав Іщенко. Тренерський корпус «Буковини» сподівається на те, що співпраця з тобою піде на користь цим воротарям…

- Андрій та Ярослав – перспективні футболісти. Якщо вони працюватимуть над собою, то зможуть йти вперед. Сподіваюся, що мої поради допоможуть молодим голкіперам «Буковини».

«Мій дебют у вищій лізі відбувся ще 14 років тому»

- Миколо, давай поговоримо про твою футбольну кар’єру. За яких обставин ти вирішив стати воротарем ?

- Я прийшов у футбольну секцію. Мене вирішили поставити у ворота. Так і став я голкіпером. Першим моїм тренером був Сергій Абаян. У1993 році дебютував у команді другої ліги «Кристал» (Херсон). У нас тоді досить непогана команда, за яку виступали молоді футболісти. Пограв також у клубі першого дивізіону «Ворскла» (Полтава). А у вищій лізі дебютував у лавах сімферопольської «Таврії».

- Чи пам'ятаєш свій дебют у вищому дивізіоні ?

- Таке не забувається. Мій дебют у вищій лізі відбувся ще 14 років тому. Кримська команда, яку тоді тренував Анатолій Заяєв, грала у Києві на Республіканському стадіоні проти титулованого «Динамо». Ми поступилися з рахунком 0:2 (голи у ворота «Таврії» забили Віталій Косовський та Павло Шкапенко – авт.). За київське «Динамо» тоді грали такі відомі футболісти, як Олександр Шовковський, Олександр Головко, Олег Лужний, Євген Похлєбаєв, Сергій Ребров, Андрій Шевченко …

- З «Таврії» ти перейшов у дніпропетровський «Дніпро». Відомо, що там ти виступав разом із футболістами, які пограли в «Буковині» …

- Так. Кольори дніпропетровської команди захищали футболісти, які пограли в «Буковині» - Ігор Харковщенко, Денис Филимонов, Валерій Шаповалов. Скажу, що у сезоні – 96/97 мені вдалося більше пограти в іншому клубові вищої ліги «Кривбас» (Кривий Ріг).

«Чемпіонат Молдови приблизно такого рівня, як наша перша ліга»

- Миколо, як ти оцінюєш період, який провів у лавах «залізничників» із Санкт – Петербурга ?

- Це був непоганий період у моїй кар’єрі гравця. У «Локомотиві» грав під керівництвом відомого у минулому футболіста тбіліського «Динамо» та збірної СРСР Гіві Нодія. На жаль, у «Локомотива» виникли проблеми з фінансуванням. Звичайно ж, це вплинуло на результати команди.

- Твоя футбольна доля склалася так, що ти виступав у команді сусідньої для Чернівецької області країни - Румунії …

- Контракт із румунським клубом «Петролул» я підписував на 2 роки. Однак, за підсумками сезону «Петролул» залишив вищий дивізіон. А грати там, де змагаються команди класом нижче, у мене бажання не було. До речі, у моїй угоді був пункт, який передбачав дострокове припинення дії контракт у тому разі, якщо «Петролул» не втримається у класі найсильніших. У разі моєї згоди щодо продовження виступів у Румунії, переглядалися б умови контракту. Звичайно ж, у бік зменшення. Така ситуація мене не влаштовувала.

- У 2009 році ти захищав ворота молдовської команди «Олімпія» (Бєльці). Як тобі рівень молдовського чемпіонату ?

- Чемпіонат Молдови приблизно такого рівня, як наша перша ліга. Найсильніша команда сусідньої країни – «Шериф» (Тирасполь). Цей колектив міг би бути середняком української Прем'єр-ліги.

- З яких причин вирішив залишити «Олімпію» ?

- За свою футбольну кар’єру я тривалий час грав далеко від рідної домівки. Побував у Росії, Румунії, Азербайджані, Білорусі… Своїй родині я міг приділити обмаль часу. Вирішив, що мені необхідно бути поруч із родиною. До речі, мені пропонували залишитися в «Олімпії», однак свого рішення я не змінив.

«В Україні є воротарі світового рівня»

- Які фахівці найбільше допомогли тобі у футбольній кар’єрі ?

- Іван Балан і Сергій Краковський, який свого часу працював тренером воротарів київського «Динамо». Щодо Івана Балана, то з ним співпрацював у сімферопольській «Таврії». Зараз пан Балан входить у тренерський штаб полтавської «Ворскли».

- Миколо, за час своєї футбольної кар’єри тобі довелося діяти проти багатьох сильних форвардів. Проти яких із них тобі було грати найважче ?

- Так. Мені важко було діяти проти зірок українського футболу Андрія Шевченка та Сергія Реброва. Ці чудові футболісти створили багато неприємностей не тільки вітчизняним голкіперам, але й воротарям кращих західноєвропейських клубів.

- Яка твоя оцінка української воротарської школи ?

- В Україні є воротарі світового рівня. Зараз склалася така ситуація, що наші клуби мають стабільне фінансування, тому їхати грати закордон українські воротарі не ризикують. Хоча, на мою думку, наші голкіпери мали б чудовий шанс проявити себе у сильних клубах Західної Європи. Зокрема, досвідчений Олександр Шовковський вже давно міг із успіхом виступати у одному з кращих європейських чемпіонатів.

«Вірю у те, що у нашому житті відбудуться позитивні зміни»

- Розкажи про свою родину…

- Я одружений. Дружину звуть Марина. Виховуємо донечку Анжеліну, який виповнилося 2 роки. Ми живемо у Дніпропетровську. Ми поки що не визначилися з тим, чи поїде зі мною родина у Чернівці, бо зараз донечка ходить у дитячий садочок, а дружина має непогану роботу в Дніпропетровську.

- Як проводиш вільний час ?

- Вільний час проводжу з родиною. А коли рідних людей поруч немає, то полюбляю посидіти в Інтернеті.

- Щоби ти хотів побажати уболівальникам своєї нової команди – «Буковини» ?

- Щоби Ви та Ваші рідні були щасливі. Вірю у те, що у нашому житті відбудуться позитивні зміни. Ми ж, футболісти «Буковини», зробимо все можливе для того, щоби радувати наших уболівальників блискучою грою. Сподіваюся, що мій досвід допоможе чернівецькій команді вирішити завдання на сезон.

Довідка БукІнфо 

Микола ЗБАРАХ – воротар. Народився 25 лютого 1975 року в Первомайську Миколаївської області. Зріст – 186, вага – 86. Вихованець ДЮСШ «Дніпро – 75» (Дніпропетровськ). Перший тренер – Сергій Абаян. Виступав у командах «Кристал» (Херсон), «Ворскла» (Полтава), «Таврія» (Сімферополь), «Дніпро» (Дніпропетровськ), «Кривбас» (Кривий Ріг), «Локомотив» (Санкт – Петербург, Росія), «Петролул» (Румунія), «Сталь» (Дніпродзержинськ), «ІгроСервіс» (Сімферополь), «Сімург» (Азербайджан), «Савіта» (Білорусь), «Гірник» (Кривий Ріг), «Комунальник» (Луганськ), «Олімпія» (Молдова).

Олексій МАМЧУК, БукІнфо (с)

Фото сайту ФК "Олімпія" (Молдова)

 

 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації