«Теплий» кредит розширили: третину обіцяє відшкодовувати держава (ТАБЛИЦЯ)

СПІВПРАЦЯ З «ОЩАДБАНКОМ»* /


Тепер позичають кошти й обладнання та теплоізоляційні матеріали. Зокрема у кредит із відшкодуванням на третину витрат можна придбати радіатори опалення, вікна з двокамерними енергозберігальними склопакетами, вузли обліку води, матеріали для теплоізоляції стін, підвалів, горищ, теплові насоси тощо. Третину обіцяє відшкодовувати держава.


Андрій Комар, чернівчанин, два роки тому придбав ділянку землі за містом і останні кілька місяців будує хату в одному із сіл на Кіцманщині.

- Будиночок невеличкий, але буде дуже зручний. У ньому буде тепла підлога, маленький спортзал, веранда, гардеробна, три спальні та багато іншого. Одним із факторів зручності, вважає, його тепло ізольованість, - розповідає чоловік. – Тобто обов’язково потрібно встановити енергозберігальні вікна. А стіни – не лише достатньої товщини, але і теплоізольовані. Також планую використати теплоізольовані матеріали для утеплення стелі та горища. Ще планую встановити, крім газового котла, і твердопаливний. Я порахував, що з таким обладнанням економія буде суттєвою.

Водночас Андрій поскаржився, що будівництво тягне чимало коштів. Вікна вже замовив, але витрати на ізоляцію значні й коштів на «теплі» плани не вистачає.

Відшкодують більше


Таким споживачам, як пан Андрій, нова програма кредитування від державного банку може допомогти. Днями уряд ухвалив рішення про розширення програми «теплого» кредитування населення. Зокрема у кредит із відшкодуванням на третину витрат можна придбати радіатори опалення, вікна з двокамерними енергозберігальними склопакетами, вузли обліку води, матеріали для теплоізоляції стін, підвалів, горищ, теплові насоси тощо.

Нагадаємо, що програма «Теплий кредит» працює в області ще з листопада минулого року. Спочатку «теплі» позики видавали лише на обладнання для опалення, яке працює на всіх видах палива, крім газу. Тепер програму значно розширили. Суму кредиту теж значно збільшили.

- Програма енергозбереження найближчі два-три роки дасть можливість буковинцям суттєво економити кошти, - каже Володимир Монзелевський, заступник начальника філії Чернівецького обласного управління «Ощадбанку». – Енергоощадна програма діє з 9 жовтня 2014 року. Вже на сьогодні банк видав позики на придбання 106 котлів на загальну суму один мільйон 638 тисяч гривень.
-
За словами банкіра, найактивніше кредитуються мешканці Вижницького, Кіцманського, Сторожинецького районів та Чернівців. Із 6 травня цього року максимальний поріг позики підвищили з 30 тисяч до 50 тисяч гривень. На котли, як і раніше, держава відшкодовує 20 відсотків від суми кредиту, а на оновлений та розширений список (вікна, радіатори, матеріали) – до 30 відсотків від суми кредиту.

- Позику можуть отримати громадяни з різним рівнем доходу від пенсіонера до приватного підприємця, - зазначає В. Монзелевський. – головне, щоб людина мала офіційні доходи. Скажімо, для великого будинку на 200-250 квадратів потрібно більш потужний котел, який сьогодні коштує в межах 23000-26000 гривень. Для невеликої квартири можна придбати дешевший, наприклад, електричний котел за 5000-7000 гривень. А державне відшкодування кредиту зменшить ці витрати. Скажімо, на недешеві вікна з двокамерними склопакетами, мінімальна вартість одного сьогодні становить 2500 гривень, та інші товари.
-
Відтак, за простою схемою людина самотужки може порахувати, скільки їй вдасться зекономити за цією програмою. Навіть зважаючи на те, що є обов’язкові платежі: перший внесок складає 10 відсотків і одноразова комісія – 3 відсотки від суми кредиту.

Кредит дадуть за два дні


Банкір пояснив, як кожен може порахувати свій кредит. Зокрема спочатку потрібно обрати обладнання. Коли вибір зробили, у магазині треба взяти рахунок-фактуру та з іншими необхідними документами занести до установи банку. Банк упродовж двох робочих днів обіцяє вирішити, чи давати «теплий» кредит.

Якщо відповідь позитивна, позичальник повинен сплатити продавцю обов’язковий початковий внесок у розмірі від 10 відсотків від вартості товару. Про це також потрібно надати банку відповідні підтверджувальні документи. Банк перераховує кошти на рахунок продавця, а позичальник надає банку документ, про те, що отримав котел чи матеріали.

Зверніть увагу, що державне агентство з енергоефективності та енергозбереження перераховує банку кошти для відшкодування кожному позичальнику лише у наступному місяці після отримання кредиту. Тому клієнт перший платіж сплачує з усієї суми кредиту. А коли надійдуть компенсаційні кошти, то же наступний платіж буде помітно меншим. І надалі щомісячні платежі зменшуватимуться.

Кореспондент Ліна НАГІРНЯК
* на правах PR
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації