Експерти розповіли, що буде з курсом гривні найближчим часом

ТРИМАЄМО КУРС /

Поки що курс гривні опустився, що пов'язано і з економічними, і з політичними причинами, і наразі НБУ поповнює виснажені золотовалютні запаси країни. Про це розповіли економісти в коментарях "Фокусу", пише NEWSru.ua.

"Позитивний новинний фон, а саме анонсування міжнародними інвесторами надання Україні додаткової фінансової допомоги, а також відносне затишшя на сході країни підштовхували курс долара вниз, - коментує ситуацію голова правління "Комерційного індустріального банку" Вадим Березовик. - Стриманий оптимізм відзначається і на депозитному ринку - система все ще демонструє негативні результати, однак темпи відтоку вкладів сповільнюються".

Остання обставина, за його словами, також знижує тиск на гривню, оскільки готівка, що вилучається з банків, традиційно спрямовується на купівлю валюти.

Виконавчий директор "CASE-Україна" Дмитро Боярчук до числа факторів, які визначали динаміку на валютному ринку в квітні, додає низькі обсяги емісії гривні та поліпшення ситуації з торговельним дефіцитом - за підсумками березня він був практично нульовим.

Провідний експерт інформаційно-аналітичного центру "Forex Club" в Україні Андрій Шевчишин пов'язує коливання курсу на міжбанку з низькими обсягами торгів, через що перекіс у пропозиції чи попиті призводить до курсових гойдалок. За його спостереженнями на початку тижня курс долара підвищується, а в другій половині знижується - через зниження числа заявок на купівлю валюти і небажання учасників ринку заморожувати гривню перед вихідними.

Коливання курсу в коридорі 21-23,5 грн/дол пояснюється не тільки суто ринковими чинниками.

"Ринок поки що працює в "ручному режимі" і регулюється постановами НБУ, які всіляко обмежують його учасників. Все клієнтські заявки на покупку проходять через НБУ, який може легко дати відмову", - розповідає начальник відділу по роботі з борговими інструментами на локальному ринку інвесткомпанії "Concorde Capital" Юрій Товстенко.

За його словами, останнім часом НБУ майже щодня і купує і продає валюту на міжбанку. Ці транзакції формують коридор, за межі якого регулятор просто не дає піти курсу.

"Коли в середу 29 квітня курс покупки на міжбанківському ринку знижувався до рівня 20,6 грн/дол, заявлена НБУ інтервенція проходила по 21,0/23,0 грн/дол (купівля/продаж), - розповідає Товстенко. - Таким чином, НБУ, ймовірно, скупив надлишок інвалюти".

"Ми знову спостерігаємо історичний мінімум курсу за останні два місяці. Але, є відчуття, що курс після цього знову трохи підніметься і знову опуститися. Зараз ці коливання чомусь мають декадний характер", - говорить голова наглядової ради банку "Національний кредит" Андрій Оністрат.

Подібні втручання регулятора не призводять до виснаження золотовалютних резервів і спрямовані на їх подальше наповнення.

"На мій погляд, гривня сьогодні недооцінена, - вважає Андрій Оністрат. - Навіть з урахуванням інфляції, що вже трапилася, об'єктивний курс гривні становить 16-17 грн/дол. Але цей фактор (недооціненість гривні, - ред.) сприяє накопиченню золотовалютних резервів, які були практично вичерпані за останні два роки".

Раніше глава Національного банку України Валерія Гонтарєва заявляла про стабілізацію валютного ринку в останні тижні і початок роботи над поетапним усуненням валютних обмежень відповідно до зобов'язань у рамках нової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

"Є підстави говорити про досягнення еквілібріуму на валютному ринку... Тому Національний банк констатує наявність передумов для лібералізації ринку і ослаблення деяких обмежень", - цитує прес-служба регулятора слова Гонтарєвої.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації