Порошенко заявляє про 100%-ву підтримку унітарної держави: ніякої федералізації!

МЕСЕДЖ ПРЕЗИДЕНТА /


Українці виступають за єдність країни і не підтримують її федералізації, заявляє президент України Петро Порошенко. "100% українців зараз - за єдину державу, за єдину країну. Конституційна більшість українців бачать її унітарною країною - ніякої федералізації!" - заявив глава держави, виступаючи сьогодні, 27 листопада, у Верховній Раді з позачерговим посланням про зовнішнє і внутрішнє становище України.


"І це, до речі, полум'яний привіт тим, хто зі Сходу чи Заходу радить нам федералізуватися. Можете радити, але українці проти, а ми є, нарешті, владою, яка може чути і здійснювати мрії українців", - додав він.

Крім того, Порошенко констатував, що переважна більшість українських громадян підтримує реалізацію Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, а також ідею вступу України до ЄС. Також, завдяки, російській агресії, у 3-4 рази зросла кількість українців, які підтримують вступ України до НАТО, зазначив президент.

Глава держави відзначив рекордну кількість українців, які вважають, що українська мова має залишатися єдиною державною в країні. "Україна ніколи не була такою об'єднаною, як тепер", - резюмував президент Порошенко. "Українська мова, як єдина державна мова, є надзвичайно важливим і консолідуючим чинником суспільства і держави", - підкреслив глава держави.

При цьому він зазначив, що "запланована мною, підтримана вами ідея децентралізація влади дасть разючі можливості враховувати місцеву специфіку, у тому числі в питаннях віри, історичної пам'яті, мови, релігії, звичаїв, традицій і проявлення інакшості". "До всіх цих проявів потрібно ставитися з повагою, в тому числі це стосується і питання мови", - підкреслив Порошенко.

"Мирний план приведе до миру на Донбасі"

"Мій мирний план, Мінський протокол і Мінський меморандум у підсумку приведуть до мирного Донбасу. Як безальтернативна база для політичного врегулювання цей документ визнано всім світом, зокрема Російською Федерацією, яка поставила під Мінським меморандумом свій підпис", - заявив глава держави, виступаючи сьогодні, 27 листопада, у Верховній Раді з позачерговим посланням про зовнішнє і внутрішнє становище України.

Він наголосив: "Дивлячись у майбутнє, ми чітко бачимо, що встановлення миру на Донбасі не означатиме звільнення від військової загрози зі сходу. На жаль, ця загроза проглядається на дуже далекосяжну історичну перспективу, і постійно вимагатиме великих зусиль і колосальних ресурсів".

"Ця реальність, яку Україна усвідомила пізно, яку ми змінити навряд чи зможемо, але якій необхідно навчитися протидіяти, вибачте, іноді навіть спати з револьвером під подушкою: так званий ворог біля воріт", - зазначив Порошенко.

"Позаблоковість не змогла гарантувати безпеку України, від неї треба відмовитися"

Президент України заявляє, що позаблоковість не дала гарантій безпеки країни, від цього потрібно відмовитися. "Сьогодні безперечним є факт, що проголошена в 2010 році позаблоковість України не змогла та й не могла гарантувати безпеку і територіальну цілісність нашої країни - від неї треба відмовлятися", - сказав глава держави.

18 листопада прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Росії потрібні гарантії того, що ніхто не думає про вступ України до НАТО. В Альянсі відповіли, що Росія має поважати рішення суверенної України.

23 листопада міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр висловив думку, що Україні не варто розраховувати на швидкий вступ до НАТО. 24 листопада, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна буде членом Альянсу, коли виконає критерії і якщо цього захоче. Того ж дня Петро Порошенко повідомив, що рішення про вступ чи невступ України в НАТО має ухвалюватися на всеукраїнському референдумі.

"Ключові виклики для України - боротьба з економічною агресією і корупцією"

Порошенко заявляє, що актуальними викликами для країни є боротьба з зовнішньою економічною агресією і корупцією в держапараті. "Ціляться в нас не тільки "Градами", не менш потужною зброєю є економічна агресія, яка має на меті не просто послабити Україну, а максимально вичерпати нас. Розбрат, хаос у головах - цю вже завдання сучасних послідовників Геббельса, мобілізованих на інформаційну війну проти України", - заявив глава держави.

На його переконання, ключовим викликом для країни залишається корупція. "Я хотів би в цьому контексті назвати ще бідність, але абсолютно зрозуміло, що першопричиною низького рівня життя переважної більшості українців є тотально корумпований державний апарат - у сфері державних послуг, некомпетентність і неефективність державного управління", - сказав президент.

Порошенко вважає, що склад коаліції ще збільшиться і обіцяє чути й опозицію в Раді, й ідеологічну меншість у суспільстві

Президент України Петро Порошенко розраховує на розширення складу парламентської коаліції. "Парламентська коаліція, яку ви сформували, по суті, є конституційною більшістю. Це 302 депутати. Такої коаліції ще не було. До речі, у мене немає жодного сумніву, що ми ще можемо на кілька депутатів зрости", - заявив голова держави, виступаючи у Верховній Раді з позачерговим посланням про зовнішнє і внутрішнє становище України.

Також Порошенко має намір сприяти ефективності узгодженої роботи з Верховною Радою і Кабінетом міністрів.

"У реалізації реформаторського проєвропейського коаліційного договору я є надійним союзником парламенту і буду керуватися, в першу чергу, Конституцією України, де чітко виписані повноваження сфери з відповідальності української влади. Я впевнений, що тільки при ефективній взаємодії, нашої симетрії ми зможемо реально домогтися результатів, яких чекає український народ, і я зроблю все від мене залежне, щоб забезпечити ефективну та злагоджену роботу президента і Верховної Ради, і Кабінету міністрів України", - запевнив президент з парламентської трибуни в четвер, 27 листопада.

Президент Порошенко обіцяє прислухатися не тільки до думки парламентської опозиції, а й рахуватися з наявністю ідеологічної меншини в суспільстві. "Мої ідеологічні однодумці – це, звичайно, ті, хто об'єднався в коаліцію. Але я не президент коаліції, я президент всієї країни і всіх українців, які голосували як за мене, так і за тих, у кого був інший вибір. Тому я повинен слухати і парламентську опозицію", - заявив голова держави.

У той же час Порошенко зазначив, що необхідно не тільки чути думку опозиції у Верховній Раді, але й рахуватися з наявністю ідеологічного меншини в суспільстві. "Багато людей все ще поглядають у бік Митного союзу, підтримують ідею про другу державну мову. Буду відвертим: ми не станемо надавати носіям подібних думок і ніколи не дамо права вето на геополітичні або цивілізаційні рішення переважної більшості, наявність якого засвідчено президентськими і парламентськими виборами", - додав він.

На думку президента, врахувати всі думки в країні допоможе проведення реформи з децентралізації влади.

"Ідея децентралізації влади дасть вражаючі можливості враховувати місцеву специфіку, у тому числі в питаннях віри, історичної пам'яті, мови, релігії, етнічних традицій. До цих всіх проявів ми повинні ставитися з повагою", - заявив глава держави.

Однією з перших має стартувати справжня судова реформа – Порошенко

Президент України Петро Порошенко вважає однією з першочергових реформ судову. "Що стосується національної безпеки в більш широкому її розумінні – найгірші справи в нас у судовій системі... Я як президент не маю права тиснути на конкретні суди і не буду цього робити, але от систему змінити разом з вами нам не просто дозволено, а й наказано виборцями. І це те, з чого нам потрібно почати. А значить, однією з перших має стартувати справжня судова реформа", - сказав голова держави.

Порошенко зазначив, що необхідні для проведення цієї реформи законопроекти будуть подаватися як невідкладні. "З такими судами, як зараз, відчувати себе в безпеці можуть тільки ті, у кого є проблеми з законом. А законослухняним громадянам від таких судів слід триматися подалі. Правди там годі й шукати", - додав він.

Одночасно з судовою реформою голова держави вважає за необхідне провести реформування всіх правоохоронних органів.
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації