Соціологічні дані по Буковині від Буковинського інституту соціології (станом на 23 жовтня)

ФІНІШНА ПРЯМА /

В опитуванні, проведеному у Чернівецькій області 20-23 жовтня цього року брали участь 1200 респондентів, що мешкають у всіх районах області. Їх було опитано методом особистого інтерв’ю.

 

Респондентам пропонували дати відповідь на питання: «За яку політичну силу Ви б проголосували, якби у найближчу неділю відбувалися вибори до Верховної Ради України?», обравши серед політичних сил: Блок Петра Порошенка (В.Кличко), партія «Батьківщина» (Ю.Тимошенко), Радикальна партія Олега Ляшка, партія «Об’єднання Самопоміч» (А.Садовий), Партія «Народний фронт (А.Яценюк), партія «Громадянська позиція» (А.Гриценко), партія «Свобода» (О.Тягнибок), партія «Сильна Україна» (С.Тігіпко) (зазначені політичні сили розташовані в порядку зниження рейтингів – від найвищого до найнижчого), а також їм пропонувалася відповідь «За іншу партію», «Не взяв би участі у голосуванні» і «Важко сказати».

За даними опитування, на Буковині лідирує політична партія «Блок Петра Порошенка» з результатом 25,3% голосів виборців. На другому місці ВО «Батьківщина» – 24,8%. На третьому Радикальна партія Олега Ляшка – 9,2%. Далі йдуть об’єднання «Самопоміч» - 7,6% та партія «Народний фронт» - 7,3%. На межі виборчого бар’єру перебуває «Громадянська позиція» - 4,6%, за межею проходження до парламенту перебувають ВО «Свобода» - 3,6% голосів виборців, та партія «Сильна Україна» - 1,2%. Не взяли би участі в голосуванні 8,5%, не визначилися («важко сказати») – 7,8%.

Електоральні настрої щодо найрейтинговіших в області політичних сил дещо змінилися від кінця жовтня. Блок Петра Порошенка, хоч і повільно, але втрачає позиції: від 28,5% готових голосувати виборців Буковини наприкінці вересня до 25,3% у жовтні. Довіра до партії «Батьківщина» за той же період зросла від 21,2% до 24,8%. Рейтинги інших партій, які згідно з опитуванням долають прохідний бар’єр, також знизилися: Радикальна партія Олега Ляшка – від 12,6 до 9,2%, «Народний фронт» від 11,3 до 7,3%, Громадянська позиція (після попередньої тенденції до зростання) – від 5,7 до 4,6%.

Спостерігається виражена тенденція зниження довіри виборців до провладних політичних сил.

Олег ГРЕШКО,
«Буковинський інститут соціології»


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації