ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Дивись:
 НОВИНИ
 СПОРТ
 ІНТЕРВ'Ю
 ПЕРСОНАЛІЇ
 АНАЛІТИКА
 ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ
 КРИМІНАЛ
 ШОУ-БІЗНЕС
 НАУКА
 ІСТОРІЯ
 ПОЛІТИКА
 СКАНДАЛИ
 ЦІКАВИНКИ
 ТЕХНОЛОГІЇ
 БІЗНЕС
 КУЛЬТУРА
 ЗДОРОВ'Я
 НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
 ПРЕС-ОГЛЯД
 ЧЕРНІВЦІ
 ЕКОНОМІКА
 ОСВІТА
 ЕКОЛОГІЯ
 МАС-МЕДІА
 РЕЛІГІЯ
 МІЖНАРОДНІ НОВИНИ
 ПРАВО
 КОРДОН
 ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ
 ПРОТЕСТИ
 НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ
 МИСТЕЦТВО
 БЛАГОДІЙНІСТЬ
 ЧЕРВОНА РУТА 2009
 ОБЛАСНА ВЛАДА
 ВІДПОЧИНОК
 АРМІЯ
 ЖИТІЄ МОЄ
 БЛОГИ
 ОЧЕВИДНЕ-НЕЙМОВІРНЕ
АРХIВ
 
новин
веб-конференцiй
опитувань
ПРО НАС
КОНТАКТИ
ПОШУК
 


Новини від Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...
 
 
 

Новини Чернівці та Буковинського краю. Щоденні чернівецькі новини, буковинські новини, новини буковини, прессконференції, анонси, блоги, опитування.

  Перегляд новини  /  ПРЕС-ОГЛЯД   >>> 25 Листопада 2009

The Washington Post: Пандемія грипу H1n1 викликала в Україні паніку і розгул політиканства

Свинячий грип викликав в Україні паніку і розгул політиканства, стверджує кореспондент Washington Post, бо населення не довіряє властям, а система охорони здоров'я слабка. "Одного дня увечері в розпал паніки прем'єр-міністр України поспішила в аеропорт, щоб вітати партію препарату Tamiflu, немов високого іноземного гостя. Її недруг президент, не ударивши в грязь обличчям, відправив для урочистої зустрічі літака найближчого помічника", - оповідає Філіп П.Пен.

Країни Східної Європи і колишні республіки СРСР виглядають особливо беззахисними перед лицем пандемії грипу H1N1, визнає автор статті. Україна також дозріла для паніки і політичних розбратів у зв'язку з грипом: системи охорони здоров'я недосконалі, ЗМІ відносно недосвідчені, влада урядів хитається. В Україні з початку епідемії діагнози "грип" або "ОРВІ" поставлені 1,5 млн з 46 млн жителів, 356 осыб померли, повідомляє видання, посилаючись на офіційний Київ. ВОЗ підозрює, що в більшості випадків українці хворіють на свинячий грип, а отже, ця країна входить до числа найбільш потерпілих від епідемії в Європі, поряд з Росією, Болгарією, Молдавією і Польщею.

Проте, ще більш красномовні масова паніка і диспропорційний вплив епідемії на політичну обстановку, помічає видання. Страх - нормальна психологічна реакція на повну некомпетентність держави, відмітив київський психіатр, в радянські роки дисидент Семен Глузман.

Тим часом українські ЗМІ цілодобово освітлюють епідемію, часто женучись за сенсаційністю, а провідні політики, змагаючись за вплив напередодні президентських виборів, звинувачують один одного: хто - в спробах роздути небезпеку грипу, хто - в бездіяльності. Ющенка звинувачує Тимошенко в непідготовленості до епідемії і допущенні небезпечної мутації вірусу H1N1, прем'єр, у свою чергу, критикує рішення президента заблокувати виділення 125 млн доларів на боротьбу з грипом. Як би там не було, рейтинг Тимошенко різко зріс.

На думку видання, рівень охорони здоров'я в Україні низький: "Лікарі державних медустанов отримують дуже скромну зарплату і живуть за рахунок хабарів і торгівлі ліками, без яких пацієнти можуть обійтися". ВОЗ стверджує, що українські доктори справляються з епідемією непогано, оскільки для лікування свинячого грипу не потрібне сучасне устаткування. Але ВОЗ також виявила проблеми: у українських лікарнях відсутні прилади для точного виміру вмісту кисню в крові, що робить небезпечним використання апаратів штучного дихання.

Багато хворих звертаються до лікарів надто пізно, при цьому лікарням складно забезпечити лікування тяжкохворих, оскільки серед госпіталізованих надто багато людей з легкою формою захворювання, відзначив Девід Мерсер, глава відділу інфекційних хвороб в європейському відділенні ВОЗ. Українські ЗМІ настільки роздувають паніку, що жертвами епідемії слід також вважати людей з інфарктами і гіпертоніків, відмітив український педіатр Євгеній Комаровський.

У Східній Європі і Росії населення мало довіряє щепленням в цілому і вакцині від свинячого грипу зокрема, говориться далі в статті. Люди сумніваються в надійності матеріалів, які купує держава, і підозрюють чиновників в брудних оборудках з фармакологічними компаніями. В Україні батьки часто підкуповують лікарів, щоб ті фальсифікували в картах дітей записи про щеплення, помічає видання. У країні, де йде безкінечна революція, не можна довіряти властям і офіційним медикам, зазначила Наталія Коломієц, хірург-педіатр, глава організації, яка виступає проти вакцинації.
 
 
До речі:
Тимошенко заявила про перемогу над грипом, але запровадити добровільну вакцинацію потрібно


Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко вважає за необхідне оголосити в країні початок добровільної протипандемічної вакцинації.

"На сьогодні я можу сказати, що ситуація стабілізувалася, епідемія пішла на спад, загрози пандемії в Україні немає. Минулого тижня зафіксовано найнижчу захворюваність з початку епідемії. Нам вдалося зупинити грип", - сказала Тимошенко у зверненні щодо епідемічної ситуації, що транслювався у вівторок ввечері. Водночас, зазначає глава уряду, "загроза ще не минула і нам невідкладно треба зробити декілька важливих кроків".

По-перше, вважає Тимошенко, необхідно не припиняти до середини весни застосування спільних профілактичних заходів проти грипу та вірусних інфекцій, заходів, спрямованих на зміцнення імунітету та індивідуального захисту - "в сім'ї, у навчальних та дошкільних закладах, у трудових колективах, в місцях колективного збору людей ".

"По-друге, оголосити в країні початок добровільної протипандемічної вакцинації. Саме добровільною, одночасно з публічним роз'ясненням професійними науковцями та лікарями всіх переваг вакцинації та можливих непрямих дій", - сказала глава українського уряду, зазначивши, що вже у наступному місяці Всесвітня організація охорони здоров'я надасть Україні п'ять мільйонів доз вакцини безкоштовно, "іншу частину ми зобов'язані терміново закупити".

Зазначимо, зараз на реєстрації в Україні є дві вакцини - канадська і російська.

Однак, як пише "Дело", Росія відмовилася продавати Україні вакцину, посилаючись на те, що вона проводиться тільки для внутрішніх потреб. У такому випадку Україні доведеться купувати все ту ж "рекламовану" ВООЗ вакцину виробництва GlaxoSmithKline.

Її вартість становить 15 дол за дозу. За словами головного санітарного лікаря Олександра Біловола, для проведення повноцінної вакцинації Україні необхідно 12,5 млн доз вакцини. За словами прем'єр-міністра, 7,5 млн доз препарату буде закуплено за бюджетні гроші.

Однак цифри, наведені чиновниками, явно завищені. Згідно зі статистикою, щорічно від сезонного грипу в країні вакцинується не більше 5 млн людей. Таким чином уряду потрібно буде викласти за вакцину, яка навряд чи буде використана, близько 112,5 млн дол.

Крім того, наголошує Тимошенко, до можливого початку другої хвилі епідемії необхідно забезпечити кожну районну та міську лікарню мінімально необхідним набором реанімаційного обладнання, цифровими рентгенапарати, генераторами кисню і системами його подачі хворим, каретами "швидкої допомоги", які обладнано апаратами штучного дихання.

Прем'єр також наголосила на необхідності повного переоснащення санепідемстанцій сучасним лабораторним обладнанням. "Ми, саме сьогодні, зобов'язані забезпечити кожну область і кожну лікарню постійним незнижуваним запасом необхідних ліків і медичних марлевих пов'язок. Ми починаємо реформувати систему роботи всіх аптек країни, створюємо мережу державних аптек і систему контролю за ціною і якістю ліків", - також зазначила голова уряду.

За її словами, в середу, 25 листопада, уряд на своєму засіданні затвердить спеціальний склад робочої групи з високопрофесійних представників системи охорони здоров'я країни і в четвер ця команда розпочне роботу над комплексним реформуванням системи охорони здоров'я.

"Всі необхідні реформи будемо проводити невідкладно. Просто шкода, що вісімнадцять років наша незалежна країна втратила на корупцію, створення кланів та їхнє збагачення, а також на порожню політичну суєту", - сказала вона.

"Ми наздоженемо бездарно втрачене за вісімнадцять років час, реформуємо систему охорони здоров'я, як і всі інші сфери нашого життя", - цитує прем'єра УНІАН.

Прем'єр-міністр зазначає, що світова пандемія грипу - це не "політична вигадка, а жорстока реальність", яка "за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, торкнулася майже всіх країн.

Вчора Тимошенко також пообіцяла, що ініціює розгляд на позачерговому засіданні Верховної Ради у четвер, 26 листопада, питання про спрощення реєстрації вакцин. "Я особисто буду звертатися до депутатів з проханням, щоб вони прискорили розгляд питання (про спрощення реєстрації вакцин.-ред)", - сказала вона.

Як зазначила заступник директора європейського регіонального бюро ВООЗ Наті Менабде, "національна процедура реєстрації в Україні вимагає масованих клінічних випробувань вакцини, а вони в період пандемії не є доцільними", - сказала вона.

За її словами, "ВООЗ гарантує, що якість і безпеку перевірені дуже серйозними випробуваннями".

Вчора також стало відомо, що президент Віктор Ющенко не підпише закон про надання 1 млрд грн на боротьбу з епідемією грипу навіть, якщо Верховна Рада подолає його вето на цей закон. Втім, Тимошенко така перспектива не лякає і вона заявила, що Верховна Рада буде боротися за надання коштів, ініційоване прем'єром . Тим часом днями, найбільша фракція в парламенті своєю заявою дала зрозуміти, що не розділяє намірів Тимошенко. "Регіонали" заявили, що не будуть голосувати за подолання вето в четвер, тобто не будуть "вибивати" 1 млрд грн на боротьбу з епідемією.
 
 
NEWSru.ua
Переклад Inopressa.ru
Переглядів (4648) Коментарів (0) Додати коментар Версія для друку
Інші новини по темі
1. На Буковині померли ще троє пацієнтів із підтвердженим COVID-19
2. Епідеміолог із Буковини пояснив, чому не варто йти до церкви на Великдень
3. Лікарка прогнозує, що коронавірусом будуть інфіковані 80% українців
4. В Україні продовжать карантин до травня: коли вийдемо на роботу та що заборонять до липня
5. Коронавірус може "відновлюватися" у вилікуваних пацієнтів – корейські експерти
Коментарі
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...