Учені припускають, що у них з'явився шанс не тільки довести унікальність Землі у Всесвіті, але й підтвердити існування Бога

Сталі уявлення про народження Всесвіту з Великого Вибуху поставлені під сумнів дослідницькою групою центру космічних польотів NASA імені Годдарда: аеростатний радіометр ARCADE виявив аномально могутній шумовий спектр реліктового випромінювання, пронизуючого Всесвіт, повідомляє CNews.

Замість того, щоб розташовуватися неврегульовано, як це і повинно бути після Великого Вибуху, області випромінювання, "холодні" і "теплі", вибудовані в певній послідовності, яку космолог Жоао Магейжу назвав "Віссю зла". Амплітуда шуму в шість разів перевершує сукупний сигнал всіх мислимих радіоджерел у Всесвіті, що припадають на охоплювану антеною детектора область. Друге відкриття, ще простіше, дивовижним чином доповнює питання про Великий Вибух, пише газета "Взгляд".

В рамках проекту Galaxy Zoo з'ясувалося, що частка спіральних галактик, видимих із Землі як закручені за годинниковою стрілкою, не відповідає частці закручених в протилежну сторону. Насправді подібних галактик повинно бути порівну, що зумовлене позицією спостерігача. Так, наприклад, в північній півкулі вода йде у водостік за годинниковою стрілкою, а в південному - проти неї. Те ж саме, теоретично, повинно відбуватися і з даними спіральними галактиками.

Під час вивчення орієнтації 1660 спіральних галактик з'ясувалося, зокрема, що їхні осі орієнтовані переважно у напрямі "Осі Зла", що абсолютно не вкладається в рамки сучасної космологічної моделі. Друге відкриття може свідчити про те, що Земля розташована у Всесвіту унікальним, заздалегідь обумовленим чином, який і дає нам можливість бачити те, чого в Космосі бути не повинно.

Якщо ж спробувати уявити, що обидва відкриття взаємозв'язані і знайдуть своє наукове обґрунтування, це може означати підтвердження геоцентричної системи світу, унікальність Землі у Всесвіті і невипадкове походження нашого світу. Шанси довести існування Бога сьогодні великі як ніколи.

Відзначимо, що раніше польський священик, космолог і математик, який дружив з покійним Папою Іоанном Павлом II, отримав найбільшу наукову премію за роботу, яка демонструє, як математика може надати непрямі докази існування Бога.

The Times: Польський священик і математик, який товаришував з покійним Татом Іоанном Павлом II, отримав найкрупнішу наукову премію за роботу, яка демонструє, як математика може надати непрямі докази існування Бога.


72-річний професор Міхаль Геллер, фахівець з космології і філософ, що спеціалізується на математиці і метафізиці, вчора в Нью-Йорку отримав премію у 820 тис євро. Теорії професора Міхаля Геллера не стільки містять докази існування Бога, скільки примушують засумніватися в матеріальному існуванні світу навколо нас. Він розробляє складну формулу, яка дозволяє пояснити все, навіть випадковість, шляхом математичних підрахунків.

Як стверджують представники Фонду Темплтона, який видає премію "За прогрес в дослідженнях або відкриттях в сфері духовних реалій" протягом 35 років, дослідження професора Геллера "розширили метафізичні горизонти науки". Сума премії коректується щороку з тим, щоб вона була більше суми, що видається Фондом Нобеля.

На отримання премії кандидатуру професора Геллера висунув професор Кароль Муйжель, ректор Ягеллонського університету в Кракові. "Його унікальність як творчого ученого і мислячого віруючого приносить в науку відчуття трансцендентної таємниці, а в релігію - погляд на Всесвіт широко розплющеними очима ученого".

"Він ввів важливе поняття теології науки. Він зумів показати, що релігія, що ізолює себе від наукових досліджень, непереконлива, а наука, що не визнає інші шляхи розуміння, сліпа".

Коли Геллер був хлопчиком, його сім'ю відправили до Сибіру. Його батько брав участь в будівництві заводів в Польщі і приєднався до групи, яка саботувала будівництво хімічного заводу на півдні в той час, коли нацисти ввійшли до Польщі на початку Другої світової війни. Сім'я втекла до Львова, а звідти росіяни відправили їх до Сибіру, де Геллер закінчив початкову школу. На той час, коли він перейшов в середню школу, війна завершилася, і сім'я повернулася до Польщі. Коли Геллер вирішив вступити до семінарії, його батька знову піддали переслідуванням.

Не дивлячись на придушення релігії в Польщі, Геллер досяг вершин в своїй сфері, займаючись дослідженнями в університетах по всьому світу, включаючи Оксфорд і Льєж. Він працював з Папою Іоанном Павлом II при перебуванні його архієпископом Кракова і був одним з учених, яких кожне літо запрошували в Кастель-Гандольфо, літню резиденцію Папи, для обговорення досліджень, що проводилися ними.

Джон Темплтон, голова Фонду Джона Темплтона і син сера Джона Темплтона, який заснував фонд в 1973 році, заявив: "Прагнення Міхаля Геллера до глибшого розуміння привело до важливих проривів в релігійних концепціях, а також розширило горизонти науки".
Геллер повідомив, що віддасть свою премію на створення нового Центра Коперника в Кракові, центру досліджень в області науки і теології.

Кінець часу?

- Робота професора Геллера будується навколо пошуку фундаментальної теорії творіння. Його дослідження йдуть далі за Ейнштейна в область квантової механіки, космології, фізики і чистої математики, включаючи власну версію рівняння Гейзенберга. Хоча його теорії не доводить існування Бога, вони можуть надати непрямі докази його існування.

- Якщо у Всесвіту був початок, ми можемо припустити, що у неї був Творець. Проте якщо Всесвіт автономний, не маючи ні меж, ні краю, то у нього немає ні початку, ні кінця: він просто існує. Де ж тоді місце для Творця?

- Професор Геллер виступає проти ньютонівської концепції творіння, тобто проти ідеї абсолютного простору і абсолютного часу і Бога, що створює енергію і речовину.

- Він пропонує сучасним теологам повернутися до традиційної доктрини, згідно з якою створення Всесвіту було актом поза простором і часом.

NEWSru.ua

За матеріалами: InoPressa


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації