Іван Попеску: Через три місяці на Буковині підвищать статус румунської мови

БУДЕМО ВЧИТИ РУМУНСЬКУ? / 


Депутат від Партії регіонів Іван Попеску, який представляє українських румунів, заявив, що у Чернівецькій області і до прийняття мовного закону з румунською не було жодних проблем — працювали румуномовні школи, чиновники і навіть міліція говорили румунською. А ось конкретні кроки з підвищення статусу румунської мови в регіоні будуть ухвалені через три місяці, передає Zn.ua.


Рішення про статус румунської мови у Чернівецькій області, де проживає багато румунів, буде прийнято через три місяці — після того, як Кабінет міністрів розробить механізми реалізації закону про мовну політику. Про це заявив президент Міжрегіонального об'єднання "Румунське співтовариство України", депутат від Партії регіонів Іван Попеску.

"Ми будемо чекати, поки уряд надасть механізм реалізації закону. Наприклад, за рахунок яких бюджетних коштів потрібно його реалізовувати? Місцевих, районних, обласних або державних? Це повинен з'ясувати Кабінет міністрів. Протягом трьох місяців, я думаю, всі рекомендації будуть готові, тоді ми приймемо рішення про підвищення статусу румунської", — сказав депутат.

Попеску також пояснив, що з підвищенням статусу румунської поспішати немає сенсу, бо з мовним питанням в регіоні немає жодних проблем. "У Чернівецькій області, наприклад, у Герцаївському районі, де 97% румуномовного населення, у всіх селах є румуномовні школи, у всіх селах голови сільрад знають мову, міліція знає мову. В принципі, румунська мова функціонує на підставі закону про мови 1989 року, і жодних проблем немає", — сказав він.

З приводу заяви "регіонала" Михайла Чечетова про те, що в Партії регіонів не бачать необхідності надавати статус регіональної жодній мові національних меншин, окрім російської, Попеску сказав, що його неправильно зрозуміли.

Водночас кримський прем'єр Анатолій Могильов заявляє, що кримськотатарську мову, ймовірно, буде оголошено регіональною мовою в автономії. Про це Могильов сказав у 15 серпня Сімферополі після закінчення позачергової сесії кримського парламенту, який доручив уряду автономії до 10 жовтня 2012 року підготувати та внести на розгляд кримських депутатів пропозицію з реалізації "мовного" закону,

А народний депутат Андрій Парубій 16 серпня заявив, що "влада вводить російську мову як другу державну, і їй абсолютно байдужий розвиток тих мов, які насправді захищає Європейська хартія".
 

Нагадаємо, 8 серпня Віктор Янукович підписав закон "Про засади державної мовної політики", а також доручив Кабінету міністрів створити робочу групу для розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні. 

 

БукІнфо (с)

Фото: comments.ua


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації