У шкільні роки Яценюк підробляв, Януковича в школі била вчителька, Тимошенко важко давалася українська мова, а Ляшка вигнали з комсомолу (ДОПОВНЕНО)

ГРАНІТ НАУКИ /


ЛІдер партії "Фрон Змін" Ансеній Яценюк (на фото) підробляв у школі, Президента Віктора Януковича у школі била вчителька з математики, а екс-прем'єру Юлії Тимошенко важко давалася українська мова. Найбільше четвірок було у Януковича - чотири штуки, при чому Януковичу не давалися українська і російська мови. Прем'єри навчалися краще: у Азарова одна четвірка, у Тимошенко - чи то одна, чи то дві, пише "Сегодня".


Віктор Янукович вчився в 8-річній школи № 34 у Єнакієвому. У табелі у нього чотири "четвірки" - з мови та літератури, російської та української. "Їх викладала одна вчителька, дуже сувора", - розповів Янукович. І, мабуть, не вона одна.

"У 1997 році, коли Віктор Федорович приїжджав на зустріч однокласників, до нього підійшла наша вчителька з математики і каже: "Ви ж не ображаєтеся за старе?". Вона підтримувала дисципліну довгою лінійкою. Янукович відповів: "Ну що ви, Ніна Степанівна? Зате математику я тепер непогано знаю", - згадує його однокласниця Лідія Брагіна..

Товариші по навчанню говорять, що в школі майбутній президент любив історію, співав у хорі і мріяв полетіти в космос.

Микола Азаров навчався в легендарній школі № 5 у Калузі (Росія). У 50-х тут викладав російську мову та літературу сам Булат Окуджава. Майбутній прем'єр закінчив школу зі срібною медаллю - четвірка була лише з фізики, хоча з цього предмета він був призером Всеросійської олімпіади.

Тимошенко закінчила школу № 75 у Дніпропетровську. За словами викладачів, вчилася на всі п'ятірки. У неї була лише одна четвірка - з географії (правда, є версія, що ще й співала майбутня прем'єр не дуже - нібито і по співу було "4"). Крім того, Тимошенко важко давалася "мова": українську мову вона освоїла лише до 36 років

Про шкільні роки Арсенія Яценюка відомо досить мало. Він закінчив спеціалізовану англійську школу № 9 в Чернівцях зі срібною медаллю. Четвірку отримав з математики. За інформацією ЗМІ, працювати він почав ще в школі: батько приятеля тримав авторемонтну майстерню, і хлопці копалися в моторах. У той же час молодий Яценюк нібито вів щоденник на кожного зі своїх однокласників, де записував їх досягнення і невдачі.

Втім, психологи кажуть, що майбутній успіх в житті мало залежить від оцінок у школі. Мовляв, ті знання, які люди отримують за партою, в житті їм мало допомагають, тому в кожного є шанс стати багатим, успішним і знаменитим.
 

Нагадаємо, Віталій Кличко згадав, як у дитинстві проковтнув деталь м'якої іграшки і дивом залишився живим.

 

Ляшка вигнали зі школи і побили за хліб, а Томенка вчителька "рятувала" від уколів


1 вересня TСН.ua запитав політиків про те, що їм найбільше запам’яталося зі шкільних років і наскільки примірними школярами вони були. Віце-спікер Микола Томенко чесно зізнається: записів у його щоденнику за порушення поведінки не бракує. Він навіть вагався, чи показувати сину свої щоденники, які він досі зберігає. Утім, сам Микола Володимирович вважає, що ці порушення були виправдані, адже він "діяв в інтересах більшості".

"Звичайно, я був відмінником, але порушень поведінки було зафіксовано достатньо багато. Утім я вважав, що ці порушення були виправдані: я був людиною, яка допомагала своїм колегам – або підказував, або зривав урок, коли більшість до нього була не готова. Тобто, завжди виходив з інтересів більшості класу, а не зі своїх власних",- каже віце-спікер парламенту.

Утім з 7 класу «відмінник» Микола Томенко перетворився на «хорошиста» – в нього з’явилася четвірка з креслення, яку він принципово не хотів виправляти.

«Думаю, що це справедливо і я не повинен був її перескладати, бо вважав, що якщо колись стану відомою людиною, і хтось побачить, як я пишу або малюю – ніхто не повірить у те, що в мене могла бути «п’ятірка» з креслення і малювання. Я відмовився перескладати цей предмет», - сміється Томенко.

Микола Володимирович зізнається, що весь шкільний період на рівні з навчанням займався і спортом. І вважає, що не помилився, адже, за його словами, навчання дало можливість йому після «елітної» сільської школи одразу вступити до єдиного тоді університету в Києві – Університету Шевченка, а фізична підготовка допомогла спокійно пережити Афганістан.

«Тому школа для мене – це завжди позитивна історія мого дитинства», - запевняє він. Про першу вчительку згадує з теплотою.

«Перша вчителька моя, на щастя жива. Вона часто згадує про мене смішні історії. Приміром, вона казала, що завжди за мене боялася у двох випадках: коли брали кров і коли робили уколи. Вона завжди була присутня на цій процедурі. Потім вона зрозуміла, що це природно, що чоловіки зазвичай більше бояться лікарів, ніж жінки», - згадує віце-спікер.

"Батько сказав мені, третьокласнику: ти вже дорослий мужик, давай сядемо, покуримо?"

Владислав Лук’янов – учасник майже всіх парламентських бійок – запевнив ТCH.ua, що в школі був практично відмінником. «П’ятірки» він отримував з точних наук, зокрема, з хімії, математики, фізики. «Я і ще один хлопчик – ми були найкращими з математики з першого класу. Пізніше, у старших класах я їздив на олімпіади з цього предмету і вигравав їх», - розповів Лук’янов. Утім «золоту» медаль не дали отримати «філологічні дисциплини».

Про те, як йшов «перший раз у перший клас», Лук’янов пам’ятає не багато – лише те, що було море квітів, темно-коричнева форма, портфель і… дуже гарна вчителька. Щоправда, як її звали – не згадав. «Вона була дуже гарна. І в неї був гарний почерк. Пам’ятаю, ми тільки зайшли до класу, вона взяла крейду і написала на дошці «1 вересня» - і всі сиділи, як заворожені», - ділиться спогадами нардеп.

Каже, дівчат за коси не смикав, утім спокійним учнем Владислав Валентинович назвати себе не може. Згадує інцидент, коли ув’язався в бійку з однокашником з нової школи, який був на голову вищим від нього. Утім – переміг. За це, щоправда, отримав запис у щоденнику. Та це було лише раз, запевняє політик. Загалом, каже, свою енергію він направляв на допомогу ровесникам – за урок міг розв’язати, окрім свого, ще два-три варіанти контрольної.

«А після уроків ми ловили трутнів. Саджали їх у коробочки від сірників і вони так кумедно тріскотіли! А ще пам’ятаю, як в третьому класі ми з хлопцями зайшли в магазин і купили пачку папірос. Я прийшов додому і батьки побачили. Пам’ятаю, батько сказав: «ну що, синку, ти вже дорослий, мужик, то ж давай сядемо, покуримо?» Мені тоді стало так соромно, з того часу я фактично ніколи вже не палив», - зізнається Лук’янов.

І ще додає: батько обіцяв, що сам покине палити, якщо син буде вчитися на відмінно: «Па, ну я ж став відмінником, чому ти досі палиш?» - передає запитання батькові нардеп. "Мене залучали до самодіяльності, я не співав, але добре вірші декламував"

Нунсівець Тарас Стецьків вчився у Львові, у 46-ій школі, яка сьогодні носить ім’я В’ячеслава Чорновола. Вчився добре, здебільшого на «п’ятірки», в атестаті було лише 4 чи 5 «четвірок». Каже, школа була «дуже сильно українсько налаштованою» навіть у ті часи. Він добре пам’ятає, як йшов туди вперше: «Досі пам’ятаю свої відчуття – коли ти вперше залишився без батьків, з класом, це була така урочиста подія!», - розповів Стецьків ТСН.ua.

Утім зі спогадів про уроки у Стецьківа нічого цікавого не лишилося. Натомість він з приємністю згадує шкільну самодіяльність, у якій брав участь. «Ми робили різноманітні постановки з патріотичним нахилом, співали пісні. Щоправда я не співав, я добре декламував вірші». Про першу вчительку Стецьків толком нічого сказати не зміг. «Перша вчителька... А що про неї розказати? Я не дуже її пам’ятаю. Ну, Мар’я Іванівна її звали», - все, що зміг згадати нардеп.

"Я був дуже розумний і тому в школі мене вирішили здихатися"

Як вступав до школи нардеп-«радикал» Олег Ляшко – пам’ятає весь дитбудинок у Прилуках, де він виховувався до п'яти років. Як розповів нам Олег Валерійович, до першого класу він вступав у школу села Яблунівка, що за 20 км від Прилук.

«Пам’ятаю, що я дуже плакав, не хотів їхати до школи. Мені навіть розказували, що я на дах цього дитбудинку забрався і заховався, щоб мене не відвезли до школи. Але мене відвезли», - згадує Олег Валерійович.

Та недаремно маленький Ляшко не хотів там навчатися – в 6 класі його таки вигнали з тієї школи: «Я перечитав до 6 класу всі книжки у бібліотеці, був дуже розумний і задавав багато питань вчителям. Тому вони мене вирішили здихатися. Та я на них зла не тримаю – коли я вже став народним депутатом, школу газифікував, у тому селі дорогу зробив, їдальню відремонтував…», - розповів нардеп.

По поведінці у Ляшка було «незадовільно». Але, як він сам пояснює, «не тому, що шибки бив, чи бився з кимось», а тому що був «незручний». «Я взагалі в дитинстві не бився і не буянив. Я просто був незручний. Наприклад, в 14 років мене з комсомолу вигнали – за те, що видав шкільну газету, де розкритикував райком комсомолу. Та я все життя був такий, як сьогодні – незручний, справедливий і наполегливий», - жаліється нардеп.

Утім, навчався він більш-менш добре, «без трійок». Найкраще – було з історією, географією і фізкультурою, які йому були цікаві. А ще хвалиться, що у школі вивчився на тракториста та навчився грати на баяні.

З цікавого про шкільні роки розповідає історію про те, як постраждав за одну з перших своїх публікацій у шкільній газеті. «Я з 9-10 класу почав писати до місцевої районної газети. І перша моя публікація була про те, як на полі ми разом із хлопцями середньої школи збирати буряки. От ми поїхали, і хлопці з сусідньої школи розкидали хліб на полі. І я про це написав – як неохайно ставляться до хліба. То вони мене перестріли біля інтернату і побили. У мене обличчя було синє, в синцях. Бо вони на мене чи втрьох чи вчотирьох напали. Тож такий в мене досвід», - згадує нардеп.

Але загалом спогади про школу лишилися приємні. З багатьма вчителями Ляшко по сьогодні підтримує стосунки.

"Співав у духовому оркестрі, поки інші робили зарядку"

З першого по четвертий клас бютівець Володимир Яворівський ходив до школи, де всі учні з першого по четвертий клас навчалися у одному кабінеті. І вчитель був – один на всіх. Але ж село було маленьким, загалом у молодших класах навчалося 25 діточок.

«А потім вже у великому селі я пішов до школи, і там був духовий оркестр, у якому я грав, - розповідає Яворівський. - Ну це тоді вважалося, що це еліта, вищий клас. Коли у всіх була зарядка, ми її не робили, а грали тим, хто її робить. Ще вчительку укрмови і літератури пам’ятаю. Чомусь вона дуже тепло до мене ставилась – читала мої віршики, дуже добре це сприймала».

Нардеп зізнається: був бешкетником. І вікна м’ячем вибивав, і шумів. Утім – не дуже агресивним. Та мама з батьком були частими гостями у школі. «А ще я не хотів іти в 8-ий клас, я хотів бути їздовим. І навіть не пішов до школи 1 вересня, поїхав скирдувати і заночував там. Вдома кинулися шукати – не знайшли, батько вранці приїхав конем, забрав мене, правда не бив, просто провів політгодину. Закінчив школу з гарним атестатом, було лише дві четвірки», - резюмує політик. (ТСН)

 

БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації