Екологічний наметовий табір «Букова» в Банилові-Підгірному Сторожинецького району вдруге поспіль приймає юних буковинців на відпочинок

НА ГОСТИНИ ДО МАРИНИ /


Екологічний наметовий табір «Букова» в Банилові-Підгірному Сторожинецького району вже другий рік приймає юних буковинців на відпочинок. На мальовничій гірській полонині в урочищі «Букове» - справжнє туристичне містечко, десяток комфортних наметів, кухня, дерев’яні столи і лави, електрика, а найголовніше чисте гірське повітря, красиві ліси, гірська річка з водоспадом, поруч пасіка - і смачний мед, який діти можуть їсти з домашнім хлібом хоч цілий день.

 

Тут є всі умови для трохи екстремального, але разом з тим чудового і незабутнього відпочинку. Керівник громадської організації «Буквиця», ініціатор і натхненник екологічного табору Марина Коняк до кожної дитини, яка тут відпочиває, ставиться як до рідної. Переважно вони – з багатодітних, малозабезпечених та прийомних сімей. Дехто з дитинства не бачив в житті нічого світлого, тому відігріти ці юні душі, повернути їм віру в людей, знайти нових друзів, допомогти повірити в себе – мета дорослих організаторів «Букови». Дружня родинна атмосфера, яку створили вихователі та керівники табору, відігріває маленькі душі краще за будь-які сеанси психологів.

 

Коли закінчується перша зміна, відірвати малечу від вихователів практично неможливо, вони щиро плачуть і за новими друзями, і за всією дружною сім’єю, яку знайшли на цій мальовничій полонині. Кошти для створення наметового табору Марина Коняк починає шукати ще на початку року, неодноразово зверталась до бізнесменів, до владних структур. Спільними зусиллями провести першу зміну вдалось. «Дуже допомогли Сторожинецька районна адміністрація, Сторожинецьке лісництво, певну частину коштів має перерахувати обласна адміністрація. Найголовніше завдання - розпочати роботу табору. Нам допомагали і місцеві мешканці, хто продуктами, хто грошима. Я дуже вдячна керівнику обласної організації партії «Фронт змін» Максиму Бурбаку, він оплатив перебування у таборі трьох дітей з багатодітної родини Том’юків».

 

Ми зустрілись з цими щасливими і радісними дітьми 16-літньою Оксаною, 13-літніми двійнятами Катериною і Іваном. Діти відпочивали вже два тижні, але їхати з табору їх не хотілось. «Ми би із задоволенням ще на одну зміну тут залишились. Якби була можливість, ми би звідси взагалі не їхали». Діти раніше були в різних таборах відпочинку, але найбільше їм сподобався «Букова». Тут до дітей ставлення як в дружній сімейній родині, кожного дня різні конкурси, ігри, спортивні заходи. Можна грати і в волейбол, і в футбол. Зранку – обов’язкова гімнастика.

 

Для чернівецьких журналістів, які відвідали наметовий табір, вихованці табору підготували конкурс «Містер табору і місіс табору Букова». Разом з вожатими діти підготували різноманітні конкурси, а поважне журі, до складу якого входили вихователі та лікар табору визначали переможців. Без подарунків не лишився ніхто. Найголовнішим призом були «равлики», це такі місцеві гроші, які дають змогу на вечірній дискотеці замовляти улюблену пісню. А дискотеки там щовечора, як і традиційне вогнище. Харчування в таборі прекрасне, все з натуральних продуктів, до речі, «чупа-чупси», сухарики та «Кола» тут заборонені. Адже табір спрямований покращити дітям здоров”я. Як фізичне, так і духовне.

 

«Для мне кожна дитина – це цілий новий світ, вони до кінця зміни стають майже рідними – каже Марина Коняк. Ми вчимо їх збирати лікарські рослини, вони купаються в гірській річці, їдять смачний хліб з медом чи варенням, п’ють чисту джерельну воду. Найголовніше те, що буквально через кілька днів всі наші діти починають з повагою і турботою ставитись один до одного, допомагати та опікуватись тими, хто менше чи слабше. Табір розрахований на 50 осіб. Вартість перебування однієї дитини за 14 днів 1400 гривень. Звичайно, є ті, хто платить повну суму , але є й пільгові категорії, яким допомагають небайдужі люди. Ми розраховуємо на таку підтримку».

 

«Ще одна особливість екологічного табору «Букова» це те, що під час однієї зміни тут можуть перебувати діти з однієї сім’ї. Іноді їх буває сім-вісім рідних братів і сестер. Це теж дуже важливий момент», - вважає Марина Коняк. «Не в кожному таборі матимуть можливість відпочивати одразу всі діти з багатодітної родини. Крім оздоровчих та просвітницьких, спортивних, розвиваючих заходів учасники табору отримують уміння та навики щодо виживання в екстремальних умовах, оволодівають туристичними секретами, вчаться любити та берегти природу.

 

 

Олена ДМИТРЮК, спеціально для БукІнфо (с)
На фото: діти з багатодітної родини Том’юків - Оксана, Катя та Іванко.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації