Маємо шляхетну мету: дати юним українкам «коріння і крила»

ГОРДІСТЬ НАЦІЇ /

Першої неділі квітня у Чернівцях відбулося відкриття «Школи шляхетних українок». Це всеукраїнський проект Союзу Українок, і Чернівецький відділ – у числі перших, які його реалізують. Ми не маємо наміру створити ще один традиційний – чи навіть альтернативний – заклад освіти, а прагнемо зробити «Школу шляхетних українок» своєрідним імпульсом, який спрямує дівчат до української ідеї.

Зібрання благословив священик, і слова молитви стали першими, які разом з викладачами промовили дівчата – перші учениці «Школи шляхетних українок». Далі вони знайомились з вчителями та керівниками «Школи», приймали привітання та побажання, а начальник відділу у справах сім’ї та молоді Чернівецької міської ради Наталя Коцур подарувала всім дівчатам путівки у літній табір «Ойкос».

Було надзвичайно приємно, що всі дівчата першої навчальної групи вже гарно виховані, і в цьому є велика заслуга їх родин. Зрештою, майбутніх учениць Школи шукали серед однодумців, тож свою роботу плануємо не з чистого листа.

Викладацькому складу Школи позаздрить будь-який університет. Серед наших педагогів Надія Бабич – викладач ЧНУ, доктор філологічних наук, професор, Наталя Коцур – начальник відділу у справах дітей, сім’ї та молоді Чернівецької міської ради, Оксана Савчук – заслужена артистка України, Василь Селезінка – актор, письменник, журналіст, режисер, краєзнавець, Лариса Сидорчук – викладач БДМА, кандидат медичних наук, доцент, Микола Шкрібляк – народознавець, журналіст, майстер з художньої вишивки. До того ж вони, як і організатори Школи, працюватимуть з доброї волі, на громадських засадах.

Керуватимуть роботою «Школи» союзянки Чернівецького відділу Союзу Українок: Людмила Марусяк – директор, Інна Яковлєва – заступник з навчальної роботи та Крістіна Кельті – заступник з виховної роботи.

Заняття в Школі відбуватимуться два рази на місяць, а з вересня сподіваємось – щотижня. Проект підтримує багато людей, які не на словах є українськими патріотами. Завдячуючи Григорію Біляніну школа матиме постійну «прописку» у Чернівецькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, та досвідченого куратора – Тамару Мінченко.

Перше заняття, тема якого звучала «Я – елемент шляхетного середовища», провела психолог за освітою, працівниця муніципальної бібліотеки А.Добрянського Крістіна Кельті. Найяскравішою його оцінкою стали слова однієї з учениць: «Сьогодні я відчула себе частиною гарного колективу і зрозуміла, що з обличчя не можна судити про внутрішній світ людини.»

Одна з лекцій нашого курсу має назву «Чернівці – місто шляхетних традицій». Саме наше неповторне, українське і водночас європейське місто, народжене більш як 600 років тому та виховане у кращих традиціях Дунайської монархії і не зламане румунською муштрою та радянською «зрівнялівкою», – заслуговує на те, щоб у ньому жили шляхетні українські панни.


З питань долучення до роботи «Школи» (навчання чи викладання)
звертайтеся до Людмили Марусяк за телефоном (095) 694-0-888.

Голова Чернівецького відділу
Союзу українок
Ганна ГЛІБКА

БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації