ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Дивись:
 НОВИНИ
 СПОРТ
 ІНТЕРВ'Ю
 ПЕРСОНАЛІЇ
 АНАЛІТИКА
 ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ
 КРИМІНАЛ
 ШОУ-БІЗНЕС
 НАУКА
 ІСТОРІЯ
 ПОЛІТИКА
 СКАНДАЛИ
 ЦІКАВИНКИ
 ТЕХНОЛОГІЇ
 БІЗНЕС
 КУЛЬТУРА
 ЗДОРОВ'Я
 НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
 ПРЕС-ОГЛЯД
 ЧЕРНІВЦІ
 ЕКОНОМІКА
 ОСВІТА
 ЕКОЛОГІЯ
 МАС-МЕДІА
 РЕЛІГІЯ
 МІЖНАРОДНІ НОВИНИ
 ПРАВО
 КОРДОН
 ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ
 ПРОТЕСТИ
 НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ
 МИСТЕЦТВО
 БЛАГОДІЙНІСТЬ
 ЧЕРВОНА РУТА 2009
 ОБЛАСНА ВЛАДА
 ВІДПОЧИНОК
 АРМІЯ
 ЖИТІЄ МОЄ
 БЛОГИ
 ОЧЕВИДНЕ-НЕЙМОВІРНЕ
АРХIВ
 
новин
веб-конференцiй
опитувань
ПРО НАС
КОНТАКТИ
ПОШУК
 


Новини від Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...
 
 
 

Новини Чернівці та Буковинського краю. Щоденні чернівецькі новини, буковинські новини, новини буковини, прессконференції, анонси, блоги, опитування.

  Перегляд новини  /  ПРЕС-ОГЛЯД   >>> 21 Березня 2011

Депутати і мер злякалися перспективи за Кобевком і тому домовилися?

ГЕТЬ ВСІХ! / Дефіністрація – викидання з вікон. Цей термін зародився у часи Гуситських (1419-1437) та Тридцятилітньої воєн у Чехії. Перший раз в 1419 році повстанці гусити викинули з вікон магістрату у Празі ненависних їм чиновників-католиків. Жертви першого викидання не розбилися об бруківку, бо впали на руки натовпу, який і розірвав їх на частини. Друга дефіністрація стала початком Тридцятилітньої війни. Але й тоді під час викидання з вікон ніхто не загинув від падіння об землю. Бо міські чиновники, яких викинули з вікон, впали на купу гною. Це врятувало їм життя. Але не надовго. Дефіністрації у Празі були і після другої світової війни. Коли натовп викинув з вікон чиновників, що служили німцям. У Чернівцях до 2011 року не було жодної дефіністрації.

Протистояння між Чернівецьким міським головою Федоруком і активною багаточисельною депутатською більшістю, що організована партією регіонів, перейшло на погоджувальні ради.

Чи не щодня вони збираються у міськраді. Надають один одному пропозиції, які потім називають ультиматумами. Не йдуть ні на які компроміси та поступки. Кожен гне свою лінію аж до великої прірви. Щоправда у цю прірву мер з депутатами штовхне увесь чернівецький народ. Бо щодня і щогодини до конфлікту втягуються все нові і нові політичні, репресивні, активні і пасивні сили. Спочатку було 44 громадські організації, які під гаслами «Захистимо Чернівці!» стали на захист Федорука.

Потім були прокурори, які під гаслом «утвердження законності» подавали приписи. Потім були суди, у які Федорук подавав позови, і їх же відкликав.

А насамкінець взялися за журналістів, котрі під виглядом боротьби за свободу слова, чітко визначили винних. Одні журналісти підтримували одних руйнівників міста, інші – інших. На превелике щастя для чернівецького народу, більшість журналістів за свободу слова борються професійними методами і у конфлікті мер – депутати чітко і однозначно стали на бік чернівецького народу.

Отож погоджувальні ради не приносять результату. Я навіть не хочу писати про ті питання, які там обговорюються. Бо вони нікому не потрібні окрім зацікавлених осіб. На жаль, жодна з цих осіб не дослухалася до резонних слів Надзвичайного і Повноважного посла України в Індії у 90-х роках, а тепер депутата міськради і професора мед-університету Григорія Івановича Ходоровського. А він сказав:
- Шановні учасники цього погоджувального мітингу. У дипломатії є два методи переговорів: переконання і компроміс. Чоловими зіткненнями ми не досягнемо результату. Тільки осоромимося перед людьми. Я б хотів, щоб ми знайшли компроміс без емоцій і без втрат з будь-якого боку.

Гарно і вірно сказано. Але безрезультативно. Далі ніхто не йшов на жодний компроміс. І я вже далекий від думки, що одна сторона права, а інші – ні. Вони «обоє рябої». Хоча навіть у цих умовах, що склалися, місто повинно знаходити користь для громади. Першу користь на одній із погоджувальних рад озвучив депутат Валерій Чинуш:

- Депутати працюють на громадських засадах, - сказав пан Чинуш. – А у міськраді у підзвітних їй структурах є чиновники і керівники, яким громада платить. Але вперше за 17 років депутати вирішили контролювати роботу чиновників, які міськраду перетворили у своє царство чи у вотчину. На звернення вони дозволяють собі давати відписки і не виправляють стан справ. Чому депутатам не контролювати, наприклад, водоканал? Адже навіть мене на зустрічах з виборцями люди запитують, чому у нас високі тарифи на воду? Чому більше 50% води витікає з драних труб і т. д. Подібне у кожній сфері. Мер Федорук багато навіть і не знає. І коли депутати кажуть чиновникам, щоб вони виконували свої обов’язки сумлінно, починається супротив. У цьому царстві, яке вони створили собі за Миколи Федорука, їм комфортно, затишно і добре. Все. Далі так не буде.

Депутат, до речі, має рацію у своєму суджені про діяльність міських служб та організацій. І дії депутатської більшості несуть у «царство спокою» дискомфорт. Якби до нього не вплутувати політику, політиків, політичні партії та боротьбу за безмежну владу у Чернівцях, то можна погодитися на подібні наміри депутатів.

Але, з іншого боку, партія регіонів, підім’явши під себе васалів з БЮТ-Батьківщина та ЗАТ партія «Наша Україна», своїми діями повністю намагається обмежити повноваження голови і перебрати на себе невластиві їй функції. А разом з ними й грошові потоки. Бо депутати хочуть контролювати не тільки водоканал чи тепломережу, а й Калинівський ринок і аеропорт. І тут Федорук - проти. Навіть не підозрюючи, що разом з його позицією і боротьбою за повноваження голови і місцеве самоврядування, мер виступив проти всесильної партії регіонів. Одиниці таких нині в Україні. Мер Федорук вже виступає у ролі такого чернівецького Робін Гуда чи Довбуша.

Хоча і протилежна сторона хотіла б на себе потягнути довбушівський сардак. І тоді виходить, що вони з двох боків прикриваються інтересами людей. Слова котяться зі всіх усюд, але людям від цього не стає легше. Зійшов сніг. Стали дороги напрямками, потекли дахи, болото пирскає з тротуарів на вул. Кобилянської в обличчя чернівчан. Про ціни і тарифи говорити набридло.

Замість знаходження виходу з ситуації погоджувальні ради заводять її у глухий кут. А жити стає сумніше і гірше.

Скоро чернівецький народ не витримає і всі, як один прийдуть до стін ратуші, увійдуть до сесійної зали і повикидають з вікон на бруківку всіх депутатів, навіть Фронту Змін та «Свободи» (бо хто тоді буде питати кого з якої він партії?). Викинуть і Федорука з його вікна. І буде так, як було споконвіків у Празі (ми ж хотіли рівнятися на Европу).



Петро КОБЕВКО,
шеф-редактор газети «Час» (Чернівці)

БукІнфо (с)

Переглядів (5724) Коментарів (16) Додати коментар Версія для друку
Інші новини по темі
1. «Турборежим» vs досвід: Федорук виконав удвічі більше обіцянок, аніж його візаві від «Слуги народу» Лис
2. Карантинні заходи знищують малий і середній бізнес у Чернівцях, а діти мають вчитися в школах, а не вдома – Федорук
3. «Профукали» місто через амбіції»: Федорук назвав винних у занепаді Чернівців (ВІДЕО)
4. «Треба плуга тягти»: багаторічний мер Чернівців пояснив, чому робота у місцевій владі – не для слабких духом (ВІДЕО)
5. Мовою фактів: популярне видання "Слово і діло" визнало Миколу Федорука одним із найефективніших народних депутататів нинішнього скликання
Коментарі
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...