Про «посадки», амністію в ОРДЛО та вибори в інтернеті. Головне з промови Зеленського в Раді

БУДЬТЕ В КУРСІ /


У вівторок, 20 жовтня, президент України Володимир Зеленський виступив у Верховній Раді зі щорічним зверненням до депутатів. Президент почав виступати в сесійній залі о 10:30, його промова тривала близько години.


Прес-секретар президента Юлія Мендель раніше пояснила, що звернення Зеленського до парламенту було заплановано на квітень, однак тоді його перенесли у зв’язку з «погіршенням пандемічної ситуації» (яка відтоді в Україні лише погіршилася). Тепер глава держави звернувся до Ради менше ніж за тиждень до місцевих виборів, запланованих на 25 жовтня.

У своїй промові Зеленський торкнувся стратегії деокупацію Донбасу і Криму, боротьби з коронавірусом в Україні, а також спробував переконати аудиторію в тому, що його передвиборча програма реалізується на практиці.

НВ стежив за промовою Зеленського в Раді у режимі онлайн.

Зеленський виступив у Раді - відео та головні заяви

11:31 Зеленський завершив свій виступ

11:30 Місцеві вибори

Це дуже важливі вибори — не для політичних партій, а для вас. Для розвитку і добробуту ваших міст, сіл, громад.

«Опитування Зеленського»

У цей день я задам вам 5 запитань. І чекатиму на ваші відповіді. Ну а сьогодні я задам важливі, відверті запитання самому собі. І одразу на них відповім. Чи думав я рік тому, що змінювати країну на краще буде настільки складно? Ні. Чи змінив би я своє рішення, якби тоді знав про це? Ні. Чи вдасться все нам з вами? Так!

11:25 Програма Велике будівництво.

Цього року — це 4 тис. кілометрів доріг державного значення та 2 тис. місцевого значення. 100 шкіл, 100 садочків, 100 спортивних об'єктів. 210 приймальних відділень з новітнім медичним обладнанням. Коли ми озвучили ці цифри на початку року, багато хто не вірив. Але більшість із цих об'єктів уже готові, і до кінця року ми виконаємо цей план.
Інколи звучить критика: мовляв, ми закінчуємо деякі об'єкти попередньої влади. Ключове слово — закінчуємо. Не затягуємо на роки, «розпилюючи» кошти на їх будівництві. А закінчуємо.
Велике будівництво не закінчиться після місцевих виборів, а стане ще масштабнішим.
 
11:23 Розвиток медицини, науки, освіти

Тема медичної реформи викликає жваві суперечки. Давайте визнаємо правду — ця реформа має як беззаперечні переваги, так і відверто слабкі місця. Наше завдання — зберегти позитивні моменти та виправити помилки. Реформою мають бути задоволені і пацієнти, і медики всіх рівнів.

Чекаю від профільного комітету та міністерства моделі страхової медицини, що могли б з’явитися в Україні.

Надважливим є підвищення заробітної плати медикам. Згідно з планом МОЗ у 2021 році мінімальна заробітна плата лікаря має бути 20−25 тис. грн. Медичної сестри 15 тис. грн., молодшого медичного персонал — до 10−12 тис. грн.

Наступними мають бути освітяни та науковці. Необхідно вирішити проблеми, які існують в усіх ланках української освіти. Це доступність та якість дитячих садочків. Підвищення престижу професії вчителя та заробітних плат. Створення сучасної інфраструктури — нових садочків і шкіл.

Вища освіта має готувати конкурентоспроможних у сучасному світі професіоналів, що відповідають тенденціям нашої та світової економіки.

Розвиток науково-дослідної інфраструктури та підтримка талановитих українських науковців — мають стати пріоритетом.

11:20 Міжнародна підтримка України:

Ми зберегли двопалатну підтримку США. Україна та Велика Британія офіційно стали стратегічними партнерами. На безпрецедентний рівень вийшли відносини України та Туреччини. Надійним партнером, без перебільшення — міжнародним побратимом для нас залишається Канада.

Саміт Україна — ЄС та спільна заява чи не вперше так яскраво підкреслюють партнерство України та Європи. А ще — чіткий меседж: безвізовому режиму України з Європою нічого не загрожує. Хто б вам що не казав. Це стосується і співпраці з МВФ, яку ми продовжуємо. Так само — як зі Світовим банком та ЄБРР.

Ми фактично заново будуємо конструктивний діалог і добросусідські відносини з Угорщиною, Румунією, Польщею. Разом з Польщею та Литвою ми заснували Люблінський трикутник.

На міжнародному рівні зникла фраза «Світ втомився від України». Ми надали іміджу нашої держави нового змісту. На Україну почали дивитися по-новому.

11:18 Судова реформа:
 

Я погоджуюся з міжнародними партнерами щодо необхідності судової реформи. Але впевнений — нікому не потрібна реформа лише заради слова реформа.

 


11:15 Про протидію корупції:

«Люди кажуть: весна прийшла. Де посадки? Вірите чи ні, але саме цим питанням та словами, які не можна казати на телебаченні, я починаю кожну нараду з керівниками шести правоохоронних органів».

«Створені всі умови. Ми повернули кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. Є можливість конфіскації незаконних активів. Повна оперативна незалежність НАБУ І САП, якої не було з 2015 року. Запустили роботу Вищого антикорупційного суду. Перезавантажили НАЗК».

«Реального результату немає. Я не маю права втручатися у вашу роботу, але маю право дати їй оцінку. Моя оцінка — незадовільна«
"Я не заспокоюсь і доведу всім, що Україна без корупції - це не фантастика, це має бути реальністю. І мені байдуже, скільки заради цього потрібно буде змінити генеральних прокурорів, міністрів чи інших керівників».

11:12 Завдання для Кабміну: «Нам потрібне чітке бачення — куди і чому має рухатись наша економіка до 2030-го року. Знаю, що така робота велась урядом. Тому разом з результатами аудиту держави чекаємо презентацію економічних векторів України до 2030 року».

11:09 Детінізація економіки, розвиток внутрішнього виробництва, доступне кредитування:

Ми ліквідували монополію Укрспирту.

По всій країні закриті тисячі підпільних казино. Ухвалено закон про легалізацію грального бізнесу.

Закрито майже тисячу нелегальних заправок.

Облікова ставка Національного банку, з 17% у квітні 19-го року знижена до рекордних за історію 6%.

Ухвалено закон про концесію. Проведені конкурси з концесії морських портів Ольвія та Херсон, які залучили інвесторів з Катару, Грузії та Швейцарії.

Ми почали масштабну приватизацію.

Ми забезпечили енергетичну безпеку та підписали новий 5-річний контракт з «Газпромом» на транзит газу.

11:06 Держава у смартфоні:

Вже 26 мільйонів українців можуть користуватися додатком Дія та цифровим посвідченням водія, свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу, паспортом просто у смартфоні.

Ми стали першою країною у світі, що має цифровий паспорт

Наша мета на найближчі роки — 100% державних послуг онлайн. А на наступних президентських виборах громадяни повинні мати можливість голосувати в інтернеті.

2021-ий рік стане початком входження країни у режим пейперлес. Жодна державна установа не зможе вимагати від українців жодних довідок, витягів чи інших папірців для отримання державних послуг.

11:05 Ми ухвалили Виборчий кодекс з відкритими списками та ліквідували «мажоритарку». Відбулося повне перезавантаження політичної системи. Сьогодні в Україні немає жодного чиновника, який думає, що він недоторканний або «вічний». Неважливо — голова ОДА, генеральний прокурор чи прем'єр-міністр. Немає результату — немає тебе на цій посаді.

10:58 Народовладдя

Є багато прикладів успішного використання у Швейцарії, Канаді, Ірландії. Хоча найуспішніший — референдум у 1991 році, коли ми проголосували за незалежність України.

Народовладдя в Україні буде. Всебічний доступ громадян до інформації задля прийняття рішення — буде, це обов’язок держави. Люди повинні впливати на актуальні питання і для свого регіону, і для всієї країни. Робити це раз на тиждень, місяць чи рік. Скільки буде потрібно.

10:56 «Ті, хто без бою віддав Крим, мають нести відповідальність. Питання не в помсті, а в справедливості»

10:55 Українська армія:

Були фейкові повістки у військкомат, страшилки, що Зеленський розвалить армію. Але в 2020-му році бюджет на армію став найбільшим в історії України. В часи коронакризи він не зменшився ні на гривню.

Не розганяйте, будь ласка, «зраду», що у 21-му році ми скоротимо кошти на військо. Я не дозволю цього зробити. Як мінімум, ці кошти залишаться на рівні цього року.

Ми почали виготовлення новітніх зразків озброєння. Ми починаємо будувати дві державні українські військово-морські бази для захисту Чорноморського регіону.

Можна брехати про нашу непатріотичну позицію, але: вперше з 2014-го року добровольці отримали статус учасників бойових дій. Іноземці, які захищали Україну, отримують громадянство. А Україна отримала статус партнера НАТО з розширеними можливостями.
Ми продовжуємо втілення стандартів НАТО та сумісність наших військ з військами Альянсу.

Ми будуємо українське військо, яке зможе захистити Україну на суші, у воді, в повітрі та кіберпросторі. Щоб більше ні в кого не виникло навіть думки, що можна посягнути на наш суверенітет, територіальну цілісність, або відібрати в України частину території без єдиного пострілу.
 

10:54 Амністія в ОРДЛО: «Страшне слово „амністія“ — не про всіх і не про уникнення відповідальності. А про мільйони наших громадян, на чиїх руках немає крові і які зараз фактично самі перебувають у заручниках в окупанта. Їм потрібен чіткий сигнал — не варто боятися, гідне майбутнє - тільки з Україною».

 


10:52 Особливі економічні умови для Донбасу:

Досягнувши миру, ми розпочнемо безпечну реінтеграцію, користуючись успішним міжнародним досвідом.
Вже сьогодні на вільних територіях Донеччини й Луганщини ми будуємо новий Донбас — сучасний, безпечний і заможний. Але щоб зробити таким регіон, що найбільше постраждав від російської агресії, потрібні особливі економічні умови. Нам потрібна Стратегія розвитку економіки Донецької та Луганської областей, що включатиме податкові та митні преференції, страхування військово-політичних ризиків для інвесторів, арбітраж за міжнародними стандартами.

10:50 Донбас та Крим:

Наші дипломати безперервно працюють для підготовки наступного Нормандського саміту в Берліні. Ми чекаємо на його найскоріше проведення.

Ми не забуваємо, що і в Криму, і на окупованому Донбасі живуть наші громадяни. І ми маємо дбати про них та боротися за них. Ми боремося за молодь на цих територіях. З цього року діти з Криму та ОРДЛО можуть вступати в усі заклади вищої освіти України та навчатися там безкоштовно.

Ми хочемо, щоб люди там знали правду про Україну від України, а не від Кісєльова. Ми запустили канал Дом, що мовить на Крим та Донбас.

Я завжди запрошую світових лідерів відвідати Донецьку та Луганську області разом зі мною. Вони бачать реальну картину там і передають її іншим партнерам.

Радий, що завтра 120 народних депутатів Слуги народу поїдуть на Донбас.

Мир на Донбасі та деокупація Криму — мої ключові пріоритети.

Допоки Крим залишається окупованим, а українці та кримські татари там зазнають регулярних переслідувань — світ не має забути про Крим.

Ми шукаємо нові дієві інструменти для цього. Повернули питання Криму в міжнародний порядок денний. Ми створюємо формат Кримська платформа. Це координація міжнародних зусиль для захисту прав кримчан та деокупації півострова. Я вже предметно обговорив цю ініціативу з представниками Європейського Союзу, Великої Британії, Канади, Туреччини та іншими партнерами. Багато з них готові приєднатися та брати в ній активну участь.

10:47 Про звільнення полонених: «Ми боремося за кожного українця — і військового, і цивільного».

Про режим тиші: «Триває 86-й день. Чи ідеальний він? Ні. Але кількість пострілів суттєво зменшилася. З’явилися дні, тижні і місяці, коли ми не ховаємо своїх героїв. Це дає надію».

10:45 Президент звернувся до українців: «Маска на вашому обличчі - це безпека інших людей» та місцевої влади: «Концерти в регіонах — це гра у поганого поліцейського в столиці та хорошого — на місцях. Кількість померлих буде на вашій совісті"
 


10:40 COVID-19:

«Ми обирали між поганим та ще гіршим сценаріями. Удар по економіці через карантин чи величезна кількість хворих і померлих? Звичайно, ми обрали перший варіант».

Зеленський перераховав те, що вдалося зробити уряду у боротьбі з пандемією, згадав облаштування роботи лабораторій, закупівлю СІЗ, ШВЛ, медичного обладнання, доплати медикам.

«Ми виграли перший етап та пройшли його з мінімальними втратами».

Президент заявив, що відсоток летальності в Україні - 1,9% - і є меншим, ніж у кількох західних країнах.

10:38 Зеленський запропонував новий формат звернення — запрошувати на подальші послання до парламенту лікарів, викладачів, військових та інших фахових спеціалістів.

«І звітувати про те, що зроблено та презентувати плани на майбутнє людям, які найняли мене на роботу на п’ять років».

10:35 Зеленський прийшов до сесійної зали та почав виступ у Раді

10:11 Разумков відкрив засідання Ради, в залі зареєструвалися 269 нардепів

Перші півгодини роботи парламенту відведено для депутатських заяв і виступів.

10:01 Ключові заклики Зеленського стосуватимуться, серед іншого, вимог до населення дотримуватися протиепідемічних рекомендацій МОЗ. Про це Радіо Свобода перед входом до парламенту заявили кілька депутатів від Слуги народу, зокрема Кирило Нестеренко.

09:50 Нардеп від Голосу Сергій Рахманін в коментарі Радіо Свобода підтвердив, що серед основних тем у промові Зеленського буде ініціатива створення Кримської платформи — для деокупації півострова.

Рахманін також висловив думку, що головною метою звернення Зеленського є мобілізація свого електорату перед місцевими виборами.

09:40 Стали відомі головні теми звернення Зеленського

Агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на джерело в Офісі президента повідомило, що у своїй промові президент торкнеться таких тем:

дотримання елементарних правил захисту від коронавірусної інфекції - Зеленський закличе українців дотримуватися цих заходів;
акцент на питанні Криму та створенні міжнародного формату Кримська платформа, спрямованого на координацію міжнародних зусиль щодо захисту прав кримчан і деокупацію півострова;
новий економічний підхід до ситуації на Донбасі («Потрібна стратегія розвитку економіки Донецької і Луганської областей, що включає податкові та митні преференції, страхування військово-політичних ризиків для інвесторів, арбітраж за міжнародними стандартами, і робота над нею вже розпочалася», — підкреслив співрозмовник агентства); акцент на розвитку Збройних сил України. 

 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації