Найкращим вчителем України — Global Teacher Prize Ukraine 2020 став викладач історії із Заліщиків Василь Дяків

ВІТАЄМО! /


Василь Дяків із Заліщиків Тернопільської області переміг у національній премії Global Teacher Prize Ukraine, що відома у світі як «Нобелівка» для вчителів. Переможець отримав 250 000 гривень, поїздку на найбільшу освітню подію Global Education and Skills Forum та один рік безкоштовного навчання від організатора премії — «Освіторії».

 

Урочиста церемонія нагородження з червоною доріжкою та святковим концертом відбулася 3 жовтня біля арки Дружби народів. Зі сцени педагогів привітав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.


Василь Дяків викладає історію, громадянську освіту та основи здоров’я. Він здобув звання Заслуженого вчителя України, торік переміг у конкурсі «Учитель року», а 59 його учнів є переможцями конкурсів Малої академії наук України. Професійна мрія переможця — реформувати систему освіти так, щоб український вчитель став прикладом свободи й відповідальності для учнів.

Василь Дяків виборов перемогу в майже 3 000 претендентів. У національній учительській премії взяли участь педагоги з усіх регіонів країни, а найактивнішими традиційно стали Київська та Дніпропетровська області.
 


«Ми розпочали новий сезон з новини, що одразу двоє учасників Global Teacher Prize Ukraine увійшли до п'ятдесятки найкращих педагогів планети, – поділилася цьогорічними здобутками премії її засновниця, голова громадської спілки “Освіторія” Зоя Литвин. – Українські вчителі, ви – справжні супергерої та супергероїні 2020 року! Ви працювали по 18 годин на добу через зум, скайп, з екранів телевізорів і зробили все, щоби попри карантин у наших дітей була освіта та було майбутнє. Сьогодні всі хочуть сказати вам «Дякую!».

Переможцем народного голосування на сайті ТСН, у якому взяли участь 110 000 читачів з усіх регіонів України, став учитель початкових класів із міста Кам'янське Дніпропетровської області Андрій Олійник. У своїх інтегрованих уроках учитель використовує LEGO й танцює з дітьми на анімаційних хвилинках. За нього віддали свій голос понад 40 тисяч українців.
 



Грошову винагороду та освітню подорож – спеціальний приз від куратора премії, телеведучої «1+1» Наталії Мосейчук – отримали Олег Швед, учитель української мови та літератури у львівському «Охматдиті», та Вікторія Щербакова, учитель початкових класів із Сумської області. Обидва переможці навчають дітей з інвалідністю.

Уже традиційно компанія Microsoft нагороджує найбільш інноваційного вчителя країни участю у Міжнародному форумі Education Exchange E2. Цього року ним став Іван Верещака з Херсонської області, який викладає інформатику та астрономію. Окрім того, компанії Microsoft та Deltahost відзначили ще 10 вчителів технологічними призами. Премію 200 000 гривень від Zagoriy Foundation отримала вчителька хімії з Хмельницького Наталя Зима.
 


У спеціальній номінації «Реалізація мрії вчителя» від агрохолдингу МХП нагороджено вчительку Тетяну Лугіну з Яготина, Київська область. Тепер у її рідному місті з'явиться місце для активного дозвілля молоді – Sky Park.

Уперше вручали нагороду найкращому вчителю фізкультури та спорту. Лідер ГО «JuniorZ», український телеведучий Олександр Педан нагородив Віталія Мушинського, учителя фізкультури з Хмельницької області, грошовим призом та поїздкою до Олімпійського містечка в Німеччині.
 


Киянка Леся Юрчишин стала найкращою вчителькою громадянської освіти й представлятиме Україну на Всесвітньому економічному форумі у Давосі. Нова номінація стала можливою за підтримки Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Для гостей церемонії виступали ВВ, The HARDKISS, Олександр Пономарьов та MONATIK. Під час свята вчителі почувалися справжніми рок-зірками: зі сцени лунали рок-хіти, а до місця події фіналістів премії привезли київські байкери. Кульмінацією стало видовищне оголошення переможця: його ім'я висвітили палаючими літерами на баржі, що пропливла вечірнім Дніпром.
 

Global Teacher Prize Ukraine 2020 проходить у партнерстві з Microsoft, агроіндустріальним холдингом МХП, Zagoriy Foundation, JuniorZ, DeltaHost, Varkey Foundation та Програмою сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Компанія «Делойт» в Україні виступає партнером премії та забезпечує прозорість процесу голосування. Генеральні медіапартнери — телеканал «1+1», ТСН та «Освіторія-медіа».

 

Інформаційну підтримку здійснюють «UA: Суспільне мовлення», журнал «Країна» та «Газета по-українськи». Премію підтримують компанії B-Pro, EdPro, Arber, UGears, «Видавництво Старого Лева», освітні центри «Лінгвіст» та Grade, а також громадські організації GoGlobal та УАЛ.


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації