Рада підтримала обов’язкове тестування на COVID-19 та підвищила соцзахист медиків. На сьогодні в Україні роблять найменше тестів в Європі

ЗРУШИМО З МІСЦЯ? / 

Верховна Рада ухвалила закон №3380 щодо підвищення спроможності системи охорони здоров'я протидіяти поширенню коронавірусу. Зокрема, документ передбачає обов'язкове тестування усіх, хто звертається за допомогою з ознаками COVID-19 та осіб, які контактували з хворими.


Законопроєкт підтримали 336 народних депутатів. Документ передбачає можливість залучення до боротьби з епідемією на волонтерських засадах лікарів-інтернів, а також лікарів-спеціалістів, які ще не мають кваліфікаційної категорії зі встановленням обмежень щодо такого залучення.

Медичні працівники, які перебувають на самоізоляції через роботу з хворими на COVID-19, мають отримувати 100% заробітної плати незалежно від страхового стажу.

Вводиться обов'язкове тестування на амбулаторному та стаціонарному рівнях усіх, хто звертається за медичною допомогою з ознаками коронавірусної хвороби. Також обов'язкове тестування стосується контактних із хворими на COVID-19, медичних працівників, які працюють у закладах, де надають медичну допомогу інфікованим коронавірусом. Обов'язково тестуватимуть у співробітників Нацполіції та Нацгвардії незалежно від того, чи контактували вони з хворими.

Крім того, закон містить доручення Кабміну, які стосуються оновлення алгоритмів тестування на амбулаторному рівні, визначення лікарень (першої, другої, третьої хвиль), куди направлятимуть хворих, черговість їх заповнення тощо.

Також Рада ухвалила закон про соціальний захист медиків. Рішення підтримали 340 народних депутатів.

Законопроект передбачає, що у випадку смерті внаслідок інфікування COVID-19 під час дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби, медпрацівник прирівнюється за своїм статусом до військовослужбовця, який проходив військову службу, смерть якого настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаних із виконанням обов’язків військової служби. Члени його сім’ї, батьки та утриманці зможуть користуватися усіма правами та гарантіями, передбаченими законодавством як для військовослужбовців у таких випадках.

На випадок встановлення групи інвалідності для медпрацівника внаслідок зараження СOVID-19, йому будуть виплачувати компенсацію у розмірі 300 прожиткових мінімумів, що нині становить 600 тис. грн. Родині медичного працівника в разі його смерті будуть виплачувати 750-кратний розмір прожиткового мінімуму, тобто 1,5 млн. грн.

Нагадаємо, зранку 7 квітня законопроєкти про соціальний захист медиків на випадок зараження або смерті від COVID-19 в ефірі Українського радіо обговорювали депутатка від "Європейської солідарності" Марія Іонова та нардеп зі "Слуги народу" Михайло Радуцький.

Що відомо

У кінці квітня уряд погодив розподіл коштів, які підуть на підвищені виплати медикам, які лікують хворих на COVID-19.
На початку травня лікарі почали скаржитися, що не отримали надбавку за роботу з пацієнтами з коронавірусом. У Міністерстві охорони здоров'я пообіцяли розібратися із затримкою виплати.
Очільник МОЗ Максим Степанов заявив, що медики, які працюють з COVID-19, отримають 300% заробітної плати за квітень, щойно Національна служба здоров'я укладе відповідні договори з лікарнями.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що у деякі області було перераховано удвічі більше коштів, ніж це треба було на виплату 300% заробітних плат, проте виплати були критично малі.

А президент Володимир Зеленський пообіцяв позбавити голів ОДА зарплатні та посади у разі невиплати лікарями, які протидіють СOVID-19, переказаних урядом коштів. 

 

Для довідки:


В Україні практично відсутнє тестування на коронавірус. Всього від початку пандемії в нашій державі зробили лише кілька сотень тестів. Відтак, Україна на останньому місті за кількістю зроблених тестів на Covid-19 серед всіх країн світу, які борються з пандемією, - пише канал 24.

Всесвітня організація охорони здоров'я закликала країни робити тести на коронавірус при найменшій підозрі.

"Неможливо боротися з пандемією наосліп. Необхідно знати, де відбувається зараження", – заявили у ВООЗ.

У Міністерстві охорони здоров’я заявили, що як тільки в Україні з’являться тести, алгоритми виявлення та протидії коронавірусу будуть змінені.

Якщо в Україні люди зможуть швидко виявляти коронавірус – поширення хвороби вдасться зупинити, а поки залишайтеся вдома.

 

 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації