Нова надія? У США заявили про лікування COVID-19 експериментальними ліками

ТЕМА №1 /


Представники Чиказького університету заявили про успішне клінічне випробування експериментальних ліків для COVID-19. Піддослідним ввели препарат ремдесівір, який раніше використовували для лікування вірусу Ебола.


Поки деякі вірусологи заявляють, що поява вакцини від нового коронавірусу у наступному році - це дуже оптимістичний прогноз, вчені по всьому світу намагаються знайти ліки, які можуть полегшити перебіг хвороби, викликаної SARS-CoV-2.

І хоч деякі псевдовчені в Україні рекомендують медикам лікувати пацієнтів c СOVID-19 спиртовою настоянкою на травах, в інших країнах продовжують пошуки дієвих ліків від нового вірусу.

Одним з останніх прикладів став випадок у Чикаго, де місцеві вчені заявили про успішне клінічне випробування нового противірусного препарату.

Точніше, не нового, а оновленого, адже медики повідомили про лікування пацієнтів з COVID-19 за допомогою препарату ремдесівір, — противірусної речовини, яку раніше використовували для боротьби з вірусом Ебола.

За словами фахівця з інфекційних захворювань з Чиказького університету доктора Кетлін Муллан, більшість пацієнтів, які брали участь в клінічних випробуваннях нових ліків, вже виписані.

У випробування взяли участь ті люди з COVID-19, у яких проявлялися важкі респіраторні симптоми і лихоманка. Повідомляється, що таке лікування зайняло менше тижня, і, за словами вчених, тривалість подібної терапії не має перевищувати 10 днів.

Попри те, що зараз немає офіційно затвердженої терапії для лікування COVID-19, яка може викликати пневмонію і привести до летального результату, раніше у Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) заявляли, що ремдесівір «може допомогти в лікуванні коронавірусу».

Виробником цього антивірусного препарату є американська біотехнологічна компанія Gilead Sciences, яка розробила його для експериментального лікування вірусу Ебола.

«Два дослідження, одне на пацієнтах з важкими симптомами та інше на пацієнтах з помірними симптомами, зараз вже проходять, і ми очікуємо їх результатів у квітні», — говорив представник Gilead Sciences.

Відомо, що компанія спонсорувала дослідження свого препарату на 2400 пацієнтах по всьому світу, у яких підтвердили новий штам коронавірусу. Однак, випробування не враховує контрольну групу, тому медикам буде складно точно визначити ефективність цих ліків.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації