У Чернівцях чергують цілодобово: інфекціоністка Ольга Кобевко про роботу в умовах пандемії (ВІДЕО)

ДАЙ, БОЖЕ, ЇМ ЗДОРОВЯ! /


Лікарка розповіла про важких пацієнтів, умови роботи та брак медиків. У коментарі ІА АСС лікар-інфекціоніст Чернівецької обласної клінічної лікарні Ольга Кобевко розповіла про ситуацію з хворими, вибірковість карантинних заходів та цілодобове навантаження на медперсонал. "Не можу зрозуміти, чому карантин одних стосується, а інших не стосується. Карантин або для всіх, або ні для кого. Це має вирішити штаб, - каже Ольга.

 

- Треба берегти всіх медиків, ми це розуміємо, але підсилення поки не маємо. Ми втрачаємо багато медиків – медперсонал інфікований. Лікарі-інфекціоністи кафедра інфекційних хвороб знаходиться на карантині, вони не можуть нам допомагати. Ми самі забезпечуємо цілодобове чергування. Нас зараз 6 лікарів".

 

"Смертей не було шансу уникнути"

 

"У нас ускладнились випадки. Майже всі пацієнти мають двосторонні пневмонії, вони тривалі, важкі, кволі, погано лікуються. Складно з ними працювати. Загалом, смертей не було шансу уникнути. Ми бачили статистику світу, як проходила епідемія у різних країнах. Наші втрати – це люди з супутніми патологіями. Від самого коронавірусу (як єдиної причини) загиблих не було і немає. Різного віку пацієнти: від дітей і аж до 80 років, - продовжує лікарка.

 

- На жаль, є проблема: у нас недостатньо кисню для неінвазивної дотації. Ми хоч і виснажені, але на це не звертаємо уваги, єдина проблема – недостатні умови для надання меддопомоги.

 

У райони брали легкі випадки або середньої важкості. Усі інші (середні та важкі) ми забираємо в обласні бази, бо тут трохи більше можливостей. Оснащені реанімації, відділення, більше лікарів".


Лікарі-скептики нині самі лікуються від коронавірусу

 

"Є люди, які свідомо залишаються вдома, носять респіратори. Дбають про безпеку інших, навіть не знаючи чи вони інфіковані, чи ні. Втім, є й такі, які сприймали коронавірус несерйозно. Навіть скептики були серед медиків, які входять в штаб боротьби з епідемією. Запевняли, що це звичайний грип і нестрашна патологія. Зараз ці медики інфіковані, госпіталізовані, лікуються, - говорить Ольга Кобевко. - Можливо, таке сталося через брак інформації – хоча її вдосталь. І ми про це кричали ще з січня, аналізували світову тенденцію. Не помітити пандемію було неможливо. Ми зайшли у фазу поширення вірусу пізно, тому мали час для підготовки на досвіді інших держав. Але ми втратили багато часу.

 

"Вільний час - це сон після опівночі"

 

"Моє життя змінилося. Я працюю на дві бази. Перша міська лікарня не мала інфекціоністів у штаті. Тому працюю на дві лікарні: до обіду - в обласній лікарні, після обіду – у міській №1, - каже Ольга. - На вихідних я цілодобово чергую. Вільний час – це сон після опівночі, у кращому разі". 

 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації