"Я на х*ю вертіла вашу маску і карантін": у Чернівцях прихожанка РПЦ в Україні під собором облаяла поліцейських (ВІДЕО, 18+)

ПОПИ ЗДУВАЛИ МУХИ З ВІКОН /


Мережею шириться відео, де одна з парафіянок храму в Чернівцях облаяла поліцейських, які не пустили її через чорний вхід до церкви. Натомість правоохоронці запропонували їй пройти через центральний.


Коротке відео містить чимало ненормативної лексики, які лунають з уст жінки. Вона наголошує, що вкрай незадоволена запровадження карантину та погрожує поліцейським, що їй нічого не зроблять.

У той самий час інша парафіянка спокійно та адекватно реагує на прохання правоохоронців зайти до храму через центральний вхід.

При цьому, коли там хоч пройти ще одна жінка, вона нормально реагує на те, що вхід перекритий і треба йти через центральний.
 
Також вона почала заспокоювати розлючену жінку, яка продовжувала грубо лаятися на правоохоронців.
 

Як ми повідомляли, у Києво-Печерській лаврі підтвердили 63 нових випадки коронавірусу, загальна кількість хворих священнослужителів у монастирі – уже 90. Двоє померли. Серед інфікованих - настоятель Лаври митрополит Павло.

 

В тему:

 

У всій цій владно-поліцейсько-церковній істерії особисто мене цікавить єдина обставина: наскільки усвідомленими були (і будуть за тиждень) дії конкретних церков. Те, що трапилося у Вербну неділю - їхній свідомий вибір, чи ситуацію фактичного порушення карантину допущено через недбалість? Формулюючи коротше можна сказати так: йдеться про злий умисел Москви, за мовчазного сприяння влади у Києві і на місцях, чи тільки про людську гординю. І тільки це насправді варте обговорення і розслідування.

Як показує досвід минулого, служителі церкви часто брали на себе допомогу стражденним під час великих епідемій, ставали санітарами, організовували догляд за хворими, але загалом дотримувалися карантинних заходів світської влади. Чому цього разу так не сталося? Якщо вас по-людськи просять не збирати натовпи, для чого чинити інакше? Вводити вірян у спокусу?

 

 
Натомість, як не дивно, на добре слово заслуговують рядові поліцейські, яких критикували найбільше. Нехай ті, хто вчора весь день лементували з безпечної відстані, вимагаючи негайних дій, спробували уявити себе на їхньому місці. Як ідентифікувати людину у натовпі, яка не бажає представитися, встановити особу, щоб скласти протокол про адміністративне порушення? Тягнути порушника у «воронок» на очах натовпу? Бо саме так мали би розгортатися події після першої відмови вірянина під церквою показати паспорт чи назвати прізвище. Його мали затримати! Вітчизняна поліція мала санкцію на застосування таких засобів?

А якби натовп кинутися захищати порушника? Тоді у справу мали кинути більше поліцейських, застосувати водомети? Можливо, влада якраз боялася спровокувати такий розвиток подій, включно з картинкою для російських ЗМІ про утиски російської церкви фашистами-бандерівцями у Західній Україні. Це аж ніяк не виправдання для її бездіяльності. Звісно, якщо вона сильна. У Китаї, напевно, такого не було б. Але ж Україна – не Китай. Це наш вибір між авторитаризмом і демократією.

Хоч один офіцер поліції візьме на себе відповідальність за таку операцію без дозволу старших командирів і влади? Не думаю, що влада дозволила такі дії патрульним. Швидше за старою вітчизняною чиновницькою традицією просто усунулася від вирішення цієї проблеми. Мовляв, якось буде. Майже впевнений, що таку поведінку заохочують з Києва. А на місцях, в умовах жорсткої політичної конкуренції, не бажають брати на себе відповідальність. Хоча насправді мали би. Але дозволити собі це можуть тільки державні діячі, а не політики, які думають тільки про особистий зиск і найближчі вибори.

Це аж ніяк не значить, що поліція не допустила тактичних помилок. Навіть в умовах фактично зв’язаних політиками рук. У п’ятницю, напередодні Вербної неділі, за сприяння безлічі корисних ідіотів, поліція весь день фактично заохочувала до порушень, спростовуючи інформацію, що складає протоколи на порушників карантину у церквах. Розганяли цю тезу по всьому інформпростору. І люди сприйняли це, як сигнал до безкарності. Шманати одного плавця у Гідропарку, звісно, легше, ніж порозумітися з умотивованим натовпом.

Потроху штрафувати порушників у церквах потрібно було усі попередні тижні карантину. І до Вербної неділі до багатьох, можливо, дійшло би, що влада не жартує. Але якщо три тижні не штрафували, то змінити це за один день, ще й за такого скупчення людей, просто нереально. І це вже не тактичний, а стратегічний прокол. Демонстративна слабкість породжує безкарність і спротив.

Хоча віряни й самі мали би розуміти, що вони коять, коли розносять чуму. Чому ви вважаєте, що тільки ваше право головне, а ближні, які проти можливого поширення епідемії через храми, не мають ніяких прав? Влада, звісно, має бути владою і діяти в інтересах більшості, коли це потрібно. Але це також є чудовою ілюстрацією до слів про відповідальність суспільства за те, що відбувається у нашій країні. Хіба зараз не супільство (його частина) проявило себе у всій красі, пішовши до церкви, коли весь світ волає не йти туди? До кожного вірянина, якщо він не хоче розуміти цієї рекомендації, поліцейського не приставиш.

Ми всі в одному човні. Живемо пліч-о-пліч одне з одним. Відгородитися стіною не вдасться нікому. В тому числі владі й поліції. Нам залишилося усвідомити, чого ми хочемо.


Юрій ЧОРНЕЙ, журналіст / Facebook

 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації