Наукові співробітники художнього музею Чернівців обмінялись досвідом із колегами-тернополянами

МИСТЕЦТВО / Зима для наукових співробітників художнього музею Чернівців розпочалася поїздкою до Тернопільського художнього музею і як результат – у грудні будуть презентовані дві виставки відомих українських художників, творчість яких вже давно привертає увагу фахівців та шанувальників мистецтва. Це – творчі роботи Марії Приймаченко та Миколи Кумановського.

Для сучасної української культури надзвичайно важливим є елемент співпраці між різноманітними культурними закладами. Тільки, на жаль, проявляється цей елемент не завжди і не всюди. В якості одного з позитивних прикладів можна привести діяльність Чернівецького художнього музею, який протягом останнього п’ятиріччя активно співпрацює із колегами з інших музеїв, інших міст, із багатьма сучасними талановитими художниками і майстрами декоративно-ужиткового мистецтва, різноманітними навчальними закладами та культурно-мистецькими організаціями й центрами. Особливе значення має спілкування з іншими музейниками, адже в результаті відбувається не тільки власне співпраця, а й обмін досвідом, знаходження спільних шляхів діяльності та розвитку музеїв.

Зима для наукових співробітників художнього музею Чернівців розпочалася поїздкою до Тернопільського художнього музею і як результат – у грудні будуть презентовані дві виставки відомих українських художників, творчість яких вже давно привертає увагу фахівців та шанувальників мистецтва. Це – творчі роботи Марії Приймаченко та Миколи Кумановського.

Окрім цього, чернівецькі музейники ознайомилися із експозицією тернопільських колег, фондові науковці поспілкувалися про специфику й особливості збереження експонатів у музейних збірках, а експозиційні відділи обмінялися думками щодо принципів побудови експозицій.

Тернопільський обласний художній музей було засновано у травні 1991 р. на базі колишньої картинної галереї, яка свого часу була одним із відділів обласного краєзнавчого музею. Нині музей складається з трьох постійно діючих експозицій та виставкової зали, де презентується творчість відомих художників з різних регіонів України.

Досить цікавими є експозиції українського та зарубіжного мистецтва, а також меморіальна зала митця та реставратора з Нью-Йорка, уродженця Тернополя Діонізія Шолдри (1925 - 1995).

Колекція художнього музею Тернополя починалася з 552 творів, наданих краєзнавчім музеєм, а згодом додалося ще 139. Перші роки існування музею як окремого культурно-мистецького закладу збірка поповнювалася за рахунок закупівлі творів мистецтва у художників та приватних осіб, а також завдяки виставковій діяльності й подарунків митців і колекціонерів. Окремі роботи надходили до збірки завдяки ентузіазму та закоханості у свою справу музейних науковців, і в першу чергу в цьому відношенні потрібно згадати директора музею Ігора Дуду. Сьогодні основні фонди ТОХМ складаають понад 8 тисяч експонатів, у т. ч. живопису – близько 800 творів, графіки – близько 7000 експонатів, скульптури – 140. Також у фондах зберігаються роботи, які репрезентують творчість кращих майстрів декоративно-ужиткового мистецтва регіону.
Така співпраця у чернівчан свого часу вже відбувалася із колегами з Івано-Франківська, Коломиї та Хмельницького, і розширення географії галузевого спілкування у обміні досвідом надає колективу Чернівецького художнього музею певних переваг та допомагає набути необхідної інформації щодо специфіки функціонування сучасного музеєзнавства.
 

Альберт КОМАРІ,
старший науковий співробітник
Чернівецького художнього музею
Для БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації