Світлана Фочук: Ніколи не відчувала жодного тиску з боку голови облради Мунтяна щодо голосувань, незважаючи навіть на те, що ми однопартійці. Добре, що "клубок" по Брусниці почав розплутуватися

"ЗАЧАРОВАНА" БРУСНИЦЯ /


Насамперед дякую ЗМІ, які опублікували мою позицію як депутата обласної ради щодо ситуації навколо передачі в оренду санаторію «Брусниця». Також дякую тим, хто відгукнулися на мій заклик не просто вірити мені на слово, а і перевіряти те, що я кажу.

 

Переглянула передачу на телеканалі ТВА і знайшла підтвердження багато чого з того, що знаю як депутат. Рада, що знайшлися відповіді на ті питання, які учасники програми задавали мені, але я просто ще не встигла відповісти (маю на увазі, що журналістка Світлана Ісаченко цікавилася станом земель санаторію «Брусниця», але уже в телепередачі вона розповіла про той результат, який сама з’ясувала: земля, яка в Держреєстрі значиться як єдина і неподільна ділянка, в Державному земельному кадастрі вже розбита на 33 сервітути).

 

Хочу нагадати громаді і правоохоронцям, що усі дії щодо передачі санаторію «Брусниця» в оренду інвесторові були тривалими, відкритими і прозорими, приймалися колегіально, поступово і послідовно кількома комісіями, а згодом і голосуванням всього депутатського складу обласної ради.

 

Облрада – це не є «влада», це представницький орган. Рішення тут не приймаються одноосібно, персональними наказами – лише колегіально.

 

Інформування депутатів з цього питання головою обласної ради також було відкритим, і розгляд цього питання нічим не відрізнявся від розгляду інших питань і на тому, і на інших пленарних засіданнях: незалежно від того, чи приймається бюджет, чи вирішується доля комунального майна – процедура і норми роботи завжди однакові.

 

Хотіла б нагадати, що задля прийняття рішення депутатами усвідомлено і зважено, їм був продемонстрований відеозапис із виїзду на місце, у санаторій «Брусниця», двох комісій обласної ради: медичної (яка, серед іншого, розглядає питання соціального захисту учасників АТО і їхніх родин) та майнової. Ці комісії ретельно дослідили проблему санаторію і винесли фото- і відеофіксацію на розгляд депутатів. Якої ще більшої публічності можна хотіти?

 

Наголошую, що депутати обласної ради – це цілком самостійні особистості, які приймають рішення про голосування, грунтуючись на наведених аргументах, зважуючи всі «за» і «проти», керуючись здоровим глуздом і чинним законодавством. З власного досвіду зауважу, що ніколи не відчувала жодного тиску з боку голови облради щодо голосувань, незважаючи навіть на те, що ми однопартійці.

 

Усі мали змогу спостерігати наші дискусії з багатьох питань, а колеги-депутати точно пам’ятають, як через розбіжності у поглядах на вирішення тих чи інших питань я особисто голосувала «проти» навіть якщо голова обласної ради був «за». І з питання передачі в оренду санаторію «Брусниця» навіть наша фракція не дала 100% голосів «за». Тому якщо говорити про якийсь тиск на депутатів, то це може бути хіба що тиск інтересів громади і виборців.

 

Натомість спроба під виглядом «боротьби з корупцією» дезорієнтувати депутатів публічними натяками з використанням термінології про «тиск, вплив, прохання особистого характеру, вказівки» може розцінюватися саме як введення їх в оману. Чи схиляння їх до завідомої неправди не є діями, які караються законом?

 

Закликаю всіх, хто інформує громаду про цю ситуацію, чи просто цікавиться, відвідати те, що залишилося від санаторію, і переконатися, чи варті ці останки оголошеної правоохоронцями суми хабаря. І поміркувати, чи містять господарницькі дії облради (і голови облради) ознаки хоч якогось злочину. Зробіть це хоча би так, як зробили журналісти сайту molbuk.ua, хоча би поверхово. І хоч описуючи свій візит у санаторій, вони доволі некоректно формулювали свої думки, дозволяючи собі нічим не доведені підозри НАБУ описувати як факти, та дуже важливо, що навіть така неглибока спроба розслідування вивела їх на ті прізвища, які (за ретельного розслідування) мали би просто проходити в справі червоною ниткою. Я маю на увазі ймовірних претендентів на володіння санаторієм, які не виявили бажання бути інвестором і погоджуватися на офіційні умови, висунуті обласною радою.

 

Нагадую: бальнеологічний санаторій «Брусниця» уже тривалий час перебуває під загрозою закриття, оскільки потребує значних капіталовкладень.

 

Як підтверджується документами, проект рішення про інвестиційні умови та передачу цілісного майнового комплексу в оренду був розміщений у відкритому доступі на сайті облради ще з 2015 року (минулого скликання), ініціатором передачі «Брусниці» в оренду була ОДА.

 

Тривалі і безрезультатні пошуки інвесторів (майже 5 років) спонукали облраду доповнити цей проект рішення і змінити умови навантаження інвестора пільговими вимогами – для АТОвців та їхніх сімей.

 

А ще раніше місцевий підприємець звів на території «Брусниці» кілька приміщень і офіційно їх приватизував. Якщо би комунальне підприємство зруйнувалося – можна було би продовжувати приватизацію решти, а головне – 8 гектарів землі, на якій розташований комплекс.

 

Але інвестор з’явився. І з’явилися ще кілька штрихів у цій справі.

 

Брусницька сільрада в той же день, коли приймалося рішення про передачу санаторію в оренду інвестору, без будь-яких на те прав прийняла рішення про поділ земель цього закладу. Земель, до яких сільрада не має жодного стосунку (результат – у програмі ТВА).

 

Саме в дні, коли це питання нарешті позитивно вирішилося, санаторію призупинили дію ліцензії на видобуток мінеральної води. Цікаво, чи не є це ще однією дрібною змовою місцевих «діячів» з Держгеонадрами, аби вже точно відбити бажання інвестору вкладати у цей санаторій свої гроші?

 

Сьогодні усі – і громадяни, і представники вертикалі державної влади, і місцеве самоврядування – всі почули важливий посил центральної влади: коштів, фінансування з центру практично не буде, все треба вирішувати на місцях, місцеві бюджети наповнювати з оренди та реалізації неліквідних приміщень тощо. То що не так в передачі «Брусниці» в оренду на прекрасних для громади умовах?

 

Які переваги цієї інвестиції – я вже обгрунтовувала. Тому зараз лише нагадаю одну реакцію на цю подію. Реакція не приховувалася і була висловлена публічно – журналістам. Це пряма мова, від якої вже точно ні забрати, ні додати!

 

 

Не буду нічого стверджувати однозначно, але в таких ситуаціях слід шукати, кому це вигідно. Затягування часу зараз на руку тільки тим, хто хотів би остаточної руйнації комунального підприємства – адже після цього можна буде приватизувати територію з власними будівлями і комунальною поки що землею. Чи не тут «собака зарита»? Клубок почав розмотуватися.

 

Світлана ФОЧУК, депутат Чернівецької обласної ради

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації