Що варто знати буковинцям про ефективну профілактику пахової грижі

ПІКЛУЙТЕСЬ ПРО СВОЄ ЗДОРОВ’Я / 

Існують різні типи гриж, але зараз піде мова виключно стосовно пахової грижі. Пахова грижа – це коли на ділянці черевної порожнини (в районі паху) виникає випуклість. У людей є два пахових канала по одному з кожного боку в нижній частині живота, котрі проходять через черевну стінку. Нижня черевна стінка – це пахова ділянка. Часто те, що “випирає” є жировою тканиною або частиною тонкого кишківника, які проходять через ослаблену частину нижньої черевної стінки.

 

Пахова грижа буває двох типів:

 

пряма – розвивається поступово внаслідок великого навантаження на черевну порожнину, а також внаслідок заслабілих м'язів живота. Такий тип грижі часто виникає у чоловіків, а от у дітей – рідко;

непряма – викликана внаслідок дефекту черевної стінки, зазвичай вродженим. Діагностується у дітей (близько у 5 % у новонароджених і у 50% недоношених дітей). Зазвичай дефект проявляє себе впродовж першого року життя, але й буває непомітним аж до старшого віку.

 

Здебільшого, пахові грижі виникають саме у чоловіків (у 10 разів частіше), аніж у дітей або жінок. У кожного четвертого чоловіка дана патологія розвивається у певний проміжок часу.

Причини виникнення пахової грижі

Грижа в паховій області може бути спровокована будь-якими діями, які надають навантаження на живіт. Наприклад,підйом важкого вантажу, проблеми з походом до вбиральні, ускладнення в розвитку статевої системи у хлопчиків, сильний кашель і навіть плач. Також серед факторів, які можуть спровокувати грижу, фахівці наголошують на вроджених патологіях, наприклад, слабкі м'язові стінки та сполучні тканини. Часто людина може навіть і не здогадуватись, що має певні проблеми, адже жодних симптомів не спостерігається, або вони не свідчать саме про наявність грижі. А буває й так, що хвороба надто різко та раптово дає про себе знати.
 
Навіть не знаючи про патологію в черевній порожнині людина може відчувати біль, печіння, тяжкість внизу живота і навіть помітити припухлість, яка то з'являється, то зникає. Якщо грижа тільки на етапі формування і не дуже великого розміру, її можна виявити тільки при фізікальній діагностиці. Під час огляду, лікар промацає пахову ділянку, попросить покашляти й напружити м'язи живота.
 
Так лікар зможе виявити будь-які патології в паху. Якщо після огляду лікар поставить діагноз “пахова грижа”, є два варіанти розв'язання цієї проблеми. Перший – оперативне втручання, друге – консервативне лікування із застосуванням бандажа, корсета або пояса для лікування або профілактики виникнення пахової грижі.

Показання до носіння бандажу

Протигрижовий бандаж або протигрижовий пояс призначають людям для лікування і профілактики грижі в черевній порожнині. Пояс також застосовують в передопераційний і післяопераційний період. Після операцій виріб надасть профілактичну дію на шви та мінімізує ймовірність рецидиву захворювання. Після операції лікарі рекомендують носити бандаж до повного загоєння рани та обов'язково надягати виріб під час ЛФК, і виконуючи рутинні справи. Корсет потрібно носити до тих пір, поки лікар не скаже, що в ньому вже немає потреби. Протигрижеві бандажі або корсети, як профілактичний засіб, рекомендують застосовувати людям, чия робота пов'язана із постійними важкими фізичними навантаженнями.

Правила застосування бандажа

Протигрижовий корсет потрібно носити тільки в денний час доби, незалежно від того, кому призначено виріб. Надягати корсет рекомендується в положенні лежачи. Перед тим як вставати з надітим корсетом важливо переконатися у тому, що він надійно зафіксований, і аплікатор прилягає саме до місця випирання грижі. Надягають корсет тільки на білизну з натурального матеріалу. Пахові бандажі бувають як універсальними, так і такими, які можуть підходити тільки чоловікам, жінкам чи дітям. Моделі бувають для різної локалізації грижі – двобічні, лівобічні або правобічної.
 
В залежності від того, кому призначений протигрижовий бандаж (корсет) є певні відмінності в вигляді виробу. Наприклад, в чоловічих пахових бандажах є вшитий пелот. Він обшитий гіпоалергенною тканиною і виконує підтримувальну функцію органів в місці локалізації грижі.
 
Пелот у чоловічому бандажі потрібно підбирати з урахуванням усіх індивідуальних особливостей. Бандаж для пахової грижі може бути як у вигляді пояса, так і у вигляді плавок. Підбір бандажа суто індивідуальний. Але є низка факторів, на які слід звертати увагу.
 
По-перше, вибираючи протигрижовий бандаж, звертайте увагу на матеріал, з якого він виготовлений. Це повинна бути гіпоалергенна, бажано бавовняна тканина.
 
По-друге, правильно підібраний розмір бандажа буде надавати потрібну дію і не буде дратувати або викликати дискомфорт. Також звертайте увагу на виробника.
 
Купуйте бандажі в магазинах, які спеціалізуються на ортопедичних виробах або в магазинах медтехніки. Мережа магазинів Рідні медтехніка пропонує тільки якісні ортопедичні вироби від відомих виробників за доступними цінами. Якщо вам потрібна високоякісна медтехніка в Україні, то дана мережа допоможе вам знайти те, що потрібно.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації