Активісти заявляють, що на Буковині саботують Регіональну програму боротьби з онкологічними захворюваннями

Б’ЄМО В НАБАТ! / 


З Регіональною програмою боротьби з онкологічними захворюваннями на Буковині - Не все гаразд!!!

 

Хочу вкотре привернути увагу ЗМІ, суспільства та влади до Аудиторського звіту, який виявив ряд недопрацювань та прорахунків. Я розумію, що більшості просто ліньки вникати в таку тему, але якщо ми проігноруємо рак сьогодні, то, можливо, завтра це стосуватиметься вас чи ваших рідних. Конкретно зараз я хочу зупинитися на питанні саботажу та дізнатися хто винен, - написав у Фейсбук чернівецький активіст Олександр Коркоїл.

 

Невеличкий вступ. У Чернівецькій області перебувають на обліку понад 20 тисяч пацієнтів. Лідерами за високим рівнем захворюваності у 2018 році стали Кельменецький район, Хотинський та Садгора Чернівців. Я не буду зараз зупинятися на всіх чинниках. Хочу акцентувати увагу на одному з головних - забруднення екології. Високі показники в бесарабських районах області пов'язані в тому числі і з впливом хімікатів, якими щедро оприскують сади та поля. Весь цей процес часто неконтрольований, відбувається вдень і вночі. 70-80% злоякісних пухлин виникають під впливом канцерогенів та мутагенів на організм.

 

Одним із головних заходів Регіональної програми боротьби з онкологією є профілактична робота та робота в екологічному напрямку, зокрема. Окрім, департаменту охорони здоров'я, онкодиспансеру, ЛШМД та ДКЛ учасниками програми є ГУ Держпродспоживслужби області та Управління держпраці. Останні двоє учасників якраз і повинні забезпечувати контроль за рівнем забрудненості навколишнього середовища та проведення заходів щодо його мінімілізації та робота з підприємствами по створенню безпечних робочих місць, створення груп ризику, інформуванню працівників, тощо.

 

Чіткі завдання поставлені у Програмі. Як і прописані чіткі очікувані результати.

 

Однак, що ми бачимо в результаті? Під час проведення аудиту виявлено, що пункти Програми не були доведені ні до Держпродспоживслужби області, ні до управління Держпраці, а деякі пункти взагалі не належать до їх компетенції. Також реалізація окремих заходів Програми є основним завданням Держекоінспекції, яку навіть не залучено до виконання даної програми.

 

Аудитом встановлено, що недостатність дієвих заходів з контролю за забрудненням навколишнього середовища не сприяє зниженню захворюваності на рак.

  

Окрім того, недостатня система контролю за виконанням Регіональної програми. І ТУТ НАСТАЄ НАЙЦІКАВІШЕ. Разом з ДОЗ контроль за виконанням покладено на профільну комісію обласної ради.

 

Тому тут виникає запитання чому депутати цієї комісії не звернули увагу на ряд упущень, прорахунків, перебільшень, ігнорувань та чому пункти Програми не були доведені до всіх її учасників. 

 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації