Дозвольте «залізти» в чужу кишеню…

  • Блоги
  • 6775
  • 0

ТАКА ДУМКА / Немає Україна цивілізованого громадянського суспільства, що моніторить суспільно – політичну, економічну чи релігійну ситуацію в державі. Тому акції протесту є стихійними, неорганізованими, і саме головне – участь наших громадян в них, практично «всліпу», не доносить до влади цілей, вимог, часових проміжків акцій та розумного компромісу. Мабуть найбільшим пробілом діяльності наших громадських діячів є свій особистий чи партійний піар, що мав місце перед виборами зі сторони однієї з успішних останнім часом партій на Буковині та в нинішніх акціях в столиці чи на місцях.

Спілкуючись з учасниками акції в Києві, зіткнувся з тим, що практично ніхто не мав постатейних конкретних вимог чи пропозицій по податковому Кодексу, прийнятого Верховною Радою зі сторони наших підприємців, що працюють на ринках.
Як інструмент організованого спротиву біля стін Верховної Ради та аргументування своїх вимог, була позиція перевізників і врахування їхніх вимог, щодо зарахування в щасливий перелік видів діяльності по спрощеній системі.
Повертаючись до підприємців ринкового (базарного) бізнесу Буковини для дискусії та бачення вирішення своїх наступних бізнес кроків пропоную прості арифметичні розрахунки де - яких простих речей, як можливий шаблон для визначення своїх можливостей, виходячи з сьогоднішніх реалій. Суб´єктом яких є підприємець, що торгує на ринку та працює на спрощеній системі оподаткування.

Варіант перший. Він (вона) власник торгової точки площею 10 кв. м., не використовує найманої робочої сили, яку дозволено в кількості чотирьох осіб. Націнка на товар в середньому 15 % в поточному році. Із максимального валового доходу 300 тисяч гривень заробіток (чистий дохід) складе – 45000 грн., за рік і відповідно 3750 грн., в місяць. Видатки: 200 грн., єдиного податку, якщо для міста Чернівців депутати не встановлять максимальної суми– 400 грн; 300 грн., доплата до єдиного соціального внеску (пенсійний, соціальний та по - безробіттю) виходячи з середньої мінімальної заробітної плати; 250 грн., платних послуг, що надаються адміністрацією ринку, якщо не буде збільшено ставок; 20 грн., електроенергія; 150 грн.,транспортні (громадським) витрати; 250 грн., легенькі обіди в 10 грн., денно; 50 грн., телефонні витрати пов’язані з бізнесом; 100грн., непередбачувані, в т.ч. «відкупні»; 100 грн., витрати на розвиток та утримання торгової точки. Цим і обмежимось та отримаємо 1420 грн. витрат і відповідно 2330 грн. віртуального доходу. Багато це чи мало окрема тема.

На базі даних розрахунків моделюємо наступні висновки:

- фінансового зазору для найманого працівника, навіть одного – немає;
- націнка на товар 10% принесе дохід 1500 грн., а 5% - на межі збитковості;
- валовий дохід 200 тис. грн. приносить 1000 грн. заробітку, а менше 120 тис. грн. вже збитки ( тут просяться аналогії з торговим патентом);
- при прийнятті і головне можливості отримати валові доходи в 500 тисяч грн., заробіток сягне до 5000 грн. і можна залучити одного найманого працівника;
- якщо спробувати працювати з касовим апаратом з межею валу до 600 тис. грн., то картина десь близька до попередньої. «Мінус» затрати на обслуговування апарату, можливі штрафні санкції при порушеннях і то значні та «плюс» - в автоматичному обліку товару.
 
Щодо роботи на орендованих площах, звісно відраховуючи дані витрати. стає сумно і тривожно за перспективу роботи на ринках Буковини громадян без власності, для яких перспектива мати свою справу надто ризикована. Спокійніше бути реалізатором у власника, який також має свої проблеми та ризики. І однією з них стане відсутність можливості бути «спрощенцем» та здавати в оренду своє майно, чи при змінах в Кодексі, платити 15% державі.

«Дасть Бог день дасть і їжу» – буде податковий Кодекс ( з надією, що «м’яким» для підприємців та малого бізнесу), будуть практичні результати роботи бізнесу, контролюючих органів, яким значно розширено повноваження, будуть і розрахунки… сподіваюсь позитивні для людей, що тут живуть.


Микола МАЛЯРЧУК,
спеціально для БукІнфо (с)
Фото С.З. БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації