У партії Гройсмана знають, звідки в Україні візьметься середній клас (ФОТО)

ГОЛОВНЕ - ЛЮДИ! /


«Українська стратегія Гройсмана» стала єдиною політсилою серед усіх учасників парламентських виборів, яка заявила про розбудову та підтримку справжнього українського середнього класу. Це надзвичайно важливий крок, адже за роки Незалежності середній клас так і не став численним (не більше 15%). А саме він формує сьогодення і майбутнє України, робить її стабільною та сильною.


Середній клас – це не десятки, не сотні, і навіть не тисячі заможних українців. Це вельми широкий прошарок суспільства.

«Ми маємо за наступні 5 років створити умови для становлення в Україні справжнього середнього класу, - переконаний голова Уряду Володимир Гройсман. - Для мене це не якісь багатії, які живуть у своєму світі, і яких ми не бачимо. Середній клас у моєму розумінні, - це український вчитель, український лікар, український фермер, український підприємець. Це ті люди, які формують основу нашої держави. І вони мають жити гідно. І для того, щоб цей середній клас був встановлений, потрібно зробити низку важливих кроків. І я знаю, якими вони мають бути. У новому парламенті ми змінимо систему і приймемо нарешті ці зміни».

Скотитися до кризи 90-х чи обрати гідне життя?

Для створення середнього класу не достатньо просто дати людям більше грошей. Влада повинна створити умови для всіх, хто хоче жити гідно. Українці мають отримувати доступні послуги, а також отримати можливість здобувати якісну освіту. Лише завдяки увазі до цих речей вони зможуть бути впевненими в економічній стабільності держави та почувати себе захищеними.
 


«Україна має два сценарії розвитку: або скотитися до кризи 90-х років, або продовжити реформи та підвищити якість життя в країні. Сценарій Уряду – дати кожному українцю можливість реалізувати себе і відчути, що країна змінюється на краще. Люди добре пам’ятають проблеми перших років незалежності. І повертатися до такого життя не можна. Навпаки! Треба вже за наступні 5 років створити умови для формування багаточисельного середнього класу. Продовження вже розпочатих реформ дозволить вчителю, лікарю, військовому отримувати вищу зарплатню і жити гідно», - зазначає Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр заявив, що зацікавлений у стабільній, правовій та соціально орієнтованій державі. Він проти поляризації суспільства – чи то за мовною, чи за етнічною, чи за релігійною ознакою.

«Суспільство середнього класу базується на принципах справедливості. Воно здатне повноцінно подбати і про тих, хто потребує підтримки суспільства та держави», - йдеться у передвиборній програмі «Української стратегії Гройсмана».

Якісні зміни відчула кожна людина

Не зважаючи на всі перешкоди з боку політичних популістів та низьку ефективність роботи Верховної Ради, Уряд на чолі з Володимиром Гройсманом за три роки заклав міцну основу для формування середнього класу в Україні.
 


Так, завдяки рішучим і наполегливим діям Володимира Гройсмана на посаді глави Уряду, економіка України зросла майже на 8,5 відсотків. Поступово збільшуються ВВП (9 трлн грн), інвестиції (1,3 трлн грн), експорт (4,2 трлн грн). Відкриваються нові підприємства (+3,6 тис.), знижується інфляція.

Разом з тим, працююче населення стало отримувати більше: за короткий час мінімальна зарплата в Україні зросла утричі, а середня – удвічі. Упродовж трьох років створено майже на 700 тисяч більше робочих місць, ніж скорочено.

Українці уже зараз можуть відчути результати якісної діяльності Уряду Гройсмана. Створено умови, які дозволяють вчителям, медикам, фермерам і підприємцям працювати в комфортніших умовах та мати вищий дохід. Завдяки реформам у 1,5-3 рази зросла середня зарплата вчителів. Поліпшення торкнулися й лікарів – завдяки інноваторським крокам Уряду, у 2-3 рази зросла середня зарплата медика. Фінансування первинної ланки медицини зросло у 1,5 рази.
 

Підприємці тепер мають менше перевірок, ніж раніше, а правила ведення бізнесу стали сучаснішими. Зменшились корупційні ризики: десятки державних послуг перейшли в онлайн і не передбачають спілкування з чиновниками. Відчув підтримку держави не словами, а реальними коштами український фермер. 7,6 тисяч господарств отримали від Кабміну 763,9 млн грн на розвиток.

У державі почали активно ремонтувати дороги, розвивати залізницю та авіаперевезення. Як наслідок, якість і швидкість вантажних та пасажирських перевезень значно зросла, що дає більше можливостей для бізнесу.

Усе це створює такі можливості для розвитку середнього класу, сприяти поверненню українців з-за кордону.

«Коли я кажу про формування середнього класу, я маю на увазі те, що середня заробітна плата в країні буде достатньою для того, щоб люди не виїжджали. І я вважаю, що в середньостроковій перспективі ми це отримаємо. Це стимулюватиме українців повертатися і працювати у себе вдома. Хочу, щоб возз’єднувалися українські родини», - каже Володимир Гройсман.

Розвиток не тільки в столиці, а й у кожному селі


Представники середнього класу мають жити не тільки у великих містах, а й в кожному селі, селищі та місті. Саме з цією метою Володимир Гройсман у 2014 році ініціював реформу децентралізації - передачу повноважень, грошей та відповідальності у міста та села.
 

Реформа вже створила достатньо умов для розвитку міст і навіть найменших українських сіл. По всій Україні громади продовжують об’єднуватись, для того щоб ставати сильнішими разом. Наразі таких ОТГ вже понад 900, і процес триває. Загалом вже 70% населення проживає в об’єднаних територіальних громадах. Доходи місцевих бюджетів зросли у 3,7 рази: з 70 млрд грн у 2014-му до 262 млрд грн у 2019-му.

Завдяки цьому у спроможних громадах активно розвивається інфраструктура, зростає якість освіти, медицини, надання адмінпослуг, створюються нові робочі місця.

Так держава стає ближчою до людей. За п’ять років реформа децентралізації продемонструвала, що є найбільш успішною та має найбільшу підтримку серед українців.

Сьогодні Володимир Гройсман оголошує середній клас своїм наступним пріоритетом. Він, як і обіцяв, зміг розпочати децентралізацію України, а отже – зможе забезпечити формування справжнього середнього класу. Тож виборцю варто визначитися – довіритись популістам, чи обрати високу якість життя, яку забезпечить «Українська стратегія Гройсмана».

Андрій СКИБА


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації