Гройсман вимагає припинити комунальне беззаконня щодо споживачів

ВІЧНА ТЕМА / 

Українці мають отримувати якісні послуги від облгазів, не переплачуючи їм. Посадовець закликав місцеву владу навести лад із тарифоутвореннями.


За словами глави Уряду, ціна на тепло головним чином залежить не від вартості газу, а від вартості виробництва, чіткого обліку споживання й енергозбереження. На думку Гройсмана, за все це відповідальна влада на місцях, оскільки їй належить 98% теплопостачальних підприємств та мережі.

«При однаковій ціні на газ, маємо різницю 30-40% на вартість тепла, - заявив В. Гройсман. – Я розумію, що різниця може бути. Але через те, що технології виробництва різні. І тут виникає питання: а що зробили місцеві керівники, адже більшість ТКЕ належить муніципалітетам?».

Він переконує, що вартість однієї гКал тепла не є однаковою в різних міста, оскільки це зумовлено різними технологіями виробництва, обліку та заходами енергозбереження. Проте існують шляхи для зниження ціни для кінцевого споживача. Передусім – завдяки заходам з модернізації тепломереж, а також встановлення лічильників.

«Ціна на газ для теплопостачальних організацій – однакова. Але коли ми дивимося на тарифи на тепло, то у нас є різниця серйозна щодо вартості тепла в одних містах та в інших. Вартість тепла й води залежить від технології виробництва, обліку та заходів енергозбереження», - повідомив глава Уряду.
 
В Україні із понад 1600 підприємств теплокомуненерго лише 26 є ліцензіатами НКРЕКП, всі інші підпорядковуються органам місцевого самоврядування. Отже, формування тарифної політики у переважній більшості міст належить до компетенції місцевих рад, каже заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Едуард Кругляк.

«Я ще раз хочу наголосити, що органи місцевого самоврядування несуть повну відповідальність за кожну цифру в затверджених ними тарифах, які мають бути 100% справедливими», - сказав посадовець.

«Не женіться за дешевою славою»

Прем’єр-міністр нагадав, що Урядом було виділено 12,5 млрд грн для підготовки до опалювального сезону 2018-2019 років на місцях. Ці гроші були передбачені на те, щоб місцеві муніципалітети мали змогу відремонтувати тепломережі, відновити системи водопостачання, а також встановлювати енергоефективне обладнання. Однак, із цим завданням не всі міста справилися: із 12,5 млрд грн. на такі цілі витратили лише три мільярди.

«Сьогодні у нас 20 тисяч кілометрів мереж. Скільки відремонтували, знаєте? Лише 240 км мереж! Відчуваєте різницю? Ми з 12,5 млрд тільки три направили на ці цілі. Аварійних мереж в країні – 7 тисяч кілометрів. І власники їх – місцева влада. Це ваша відповідальність!», - додав глава Уряду.

Прем’єр закликав міських голів подати чіткий план модернізації та розвитку сфери житлово-комунального господарства на 2019-2020 роки. Він висловив побажання, щоб більшість грошей, які Кабмін передбачив містам, була про інвестована у оптимізацію виробництва тепла і його поширення – оскільки від цього залежить вартість тепла й гарячої води для українців.

«Не гоніться за дешевою славою, яка потім дорого обходиться людям», - заявив глава Уряду.

Водночас Едуард Кругляк нагадав, як можна суттєво зменшити нарахування витрат за спожиті житлово-комунальні послуги.

«79% в структурі витрат домогосподарств за спожиті житлово-комунальні послуги – це тепло. Суттєво зменшити нарахування можливо за рахунок встановлення 100% обліку теплової енергії, і ця вимога прописана в Законі України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» - повідомив посадовець.

Лічильники допоможуть ліквідувати корупцію в газовій сфері

Разом з тим, прем’єр-міністр України нагадав про зобов’язання безкоштовно встановити громадянам теплолічильники, які Уряд поставив перед НАК «Нафтогаз» і тепло постачальниками. За словами Володимира Гройсмана, встановлення близько 3,5 мільйонів лічильників допоможе ліквідувати корупцію в газовій сфері, а також зменшить кінцеве навантаження на вартість природного газу для побутових споживачів.

Володимир Гройсман звернув увагу і на тому, що досить часто споживачі отримують необґрунтовані платіжні вимоги від постачальників. Прем’єр-міністр закликав НКРЕКП, Антимонопольний комітет і Державну службу з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів провести ретельні перевірки організацій, котрі постачають енергоресурси.

«Захистіть споживачів! Я вважаю, що те, що зараз відбувається – це просто беззаконня з боку постачальних організацій. Люди не мають бути рабами їхніх «хотєлок», - повідомив В. Гройсман.

Водночас керівник НКРЕКП Оксана Кривенко запевнила, що такі перевірки будуть проведені. «Ми детально проаналізуємо всі виставлені рахунки. У разі виявлення порушень і невиконання рішення Комісії, ми будемо приймати відповідні санкції», - заявила вона.

Андрій СКИБА, для БукІнфо (с) 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації