У скільки іноземним студентам обходиться життя в Польщі

ПІЗНАВАЛЬНО / 

Студентство – весела пора, особливо якщо ви відправляєтеся на навчання за кордон. Маса нових вражень і отримання життєвого досвіду вам гарантовані. Але, вирушаючи до Європи, будьте готові на різного роду витрати. Польща Сьогодні розповість детальніше про студентські покупки і витрати.


Про перевагу польської освіти не варто навіть говорити, тому що наявність європейського диплома вже багато значить. Тому не дивно, що все більше і більше студентів з країн за межами ЄС вибирають Польщу для отримання освіти.

Правда ціни на навчання в Польщі теж європейські, але інвестиції того варті. Всього в 2015/2016 навчальному році в Польщі налічувалося 1405133 студенти. З них 57 тисяч (4%) – іноземці з 157 країн світу, серед яких українці за чисельністю впевнено посідають перше місце.

Раз вже ви вирішили відправитися вчитися в сусідню країну, то будьте готові, що оплата за освіту – не всі обов’язкові витрати студента в Європі. Поточні додаткові витрати часом дійсно вражають. Давайте розберемося на що ж витрачає гроші середньостатистичний іноземний студент.

Оренда житла

Це найзначніша частина щомісячних витрат. Є кілька варіантів оренди житла: гуртожиток, кімната в квартирі і квартира цілком. Розберемо ці варіанти окремо. Жити в гуртожитку – не найкращий, але найдешевший варіант. Місце в кімнаті обійдеться приблизно в 400 злотих, а якщо орендувати одномісну кімнату, то доведеться заплатити на сотню або півтори більше.

Якщо мова йде про оренду кімнати в квартирі, то багато що залежить від міста, місця розташування житла від університету, кількості осіб і умов в квартирі. Більш менш хороша кімната в Варшаві обійдеться по 700-1000 злотих з чоловіка.

Ну і третій варіант – знімати квартиру цілком (кавалерку на 2-3 чол) або велику квартиру для 4-5 студентів. У Варшаві ціни на оренду нерухомості нереально високі – коло 1600-2700 за місяць.

Харчування

У сфері харчування багато що залежить від бажання економити. Насправді, якщо купувати продукти самостійно і готувати в домашніх умовах, то можна витрачати близько 300 злотих на місяць.

Природно, походи по кафешках і закладах громадського харчування відразу ж відіб’ються на місячному бюджеті. Кілька разів в день харчуючись в кафе або їдальнях, студент буде витрачати близько 30 зл в день, відповідно приблизно 900 злотих.

Стандартний набір недорогих засобів гігієни обійдеться приблизно в 25 злотих на місяць.

Транспорт

Звичайно, багато що залежить від міста. Але в більшості польських міст можна купити пільговий студентський квиток на кілька місяців вперед. Наприклад, у Кракові проїзний на 5 місяців обійдеться в 180 злотих, у Вроцлаві на 5 злотих дорожче. Про те, щоб купувати одноразові квитки не може бути й мови.

Також потрібно брати до уваги періодичні поїздки до своєї сім’ї. Це чималі витрати, але кілька разів за навчальний рік більшість студентів вважають за краще провідати рідних і близьких.

Інтернет і мобільний зв’язок

Без постійного доступу в інтернет сучасний студент просто не виживе. По-перше, це найдешевший спосіб зв’язку з Україною, Росією чи Білоруссю (дзвінки з мобільних операторів обійдуться недешево).

По-друге, практично всі навчальні матеріали тепер доступні онлайн, що значно спрощує життя сучасним студентам.

Звичайно ж, в Польщі безкоштовний Wi-fi доступний практично у всіх кафе, транспорті, парках, на площах. Але цей варіант не рекомендується використовувати як основний.

Часто інтернет вже входить в суму оплати за оренду квартири. Але якщо вам не пощастило, то потрібно купувати роутер і вибирати інтернет-провайдера. Ціна в середньому становить 100 злотих. Можна також використовувати мобільний інтернет для навчання.
Перед тим, як визначитися з вибором стартового пакета, уважно прочитайте нашу статтю:

Вибираємо оператора мобільного зв’язку в Польщі



 

Вже потім уважно вивчіть тарифні плани. В середньому на мобільний зв’язок йде 25-30 злотих на місяць.

 

Додаткові витрати на освіту

 

Будьте готові до того, що протягом року доведеться купувати канцелярію і книжки для навчання. Дуже багато грошей (іноді до 150 злотих в семестр) доводиться віддавати за ксерокопії документів. Іноді іноземні студенти записуються на платні курси польської мови, а це теж чималі витрати.
 

Непередбачені витрати

 

Несподівано захворів зуб, візит до лікаря, покупка ліків, втрачений телефон або інша річ, розбита тарілка – все це може здатися дрібницею, але кожна із зазначених ситуацій спричинить за собою непередбачувану витрату грошей.

Одяг та розваги

Купувати одяг найкраще в період міжсезонних знижок. Це відмінний варіант заощадити і стильно одягнутися. Природно, що молодим людям хочеться час від часу розважитися, сходити в кіно, на каток, в басейн, боулінг. Але ці витрати, як правило, дозволяють собі студенти, які мають регулярний заробіток. Про те, як поєднувати роботу і навчання, читайте тут:

Отже, робимо висновки. Якщо студент проживає в гуртожитку і самостійно готуватиме їжу, то в середньому мінімальні місячні витрати складуть 1000-1200 злотих. Але багато що залежить від університету, міста проживання та від потреб самого студента. Не секрет, що найважчі часи – перші місяці навчального року. Але, коли все стабілізується, тоді можна насолодитися статусом студента сповна. Може вчитися в Європі не так вже й дешево, але результат того вартий. 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації