Що чекає автомобілістів: як зміняться ціни на автоцивілку і КАСКО?

НА ЗАМІТКУ / 

Поліси автоцивілки ось-ось подорожчають. У Нацкомфін-послуг затвердили проект змін до коефіцієнтів, якими керуються страхові компанії при розрахунку вартості полісів автоцивілки. Документ передали на узгодження в профільні міністерства і відомства, і орієнтовно в березні 2019 року він має запрацювати.

«Базову ставку не змінюємо, але коефіцієнти і розміри страхових сум - так. Зміни в нормативний акт Нацкомфінпослуг буде заюстовано в 1 кварталі. Законопроект про автоцивілку ми передали до профільного комітету Верховної Ради. Очікуємо, що протягом січня він буде зареєстрований групою депутатів», - розповів UBR.ua член Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов.

Основні нововведення, які чекають на цей ринок:

 

1) Суму максимальних виплат майнових збитків піднімуть з 100 тис. грн. до 130 тис. грн., по життю і здоров'ю потерпілих осіб - з 200 тис. грн. до 260 тис. грн.
2) Змінять коефіцієнти, пов'язані з місцем реєстрації автомобіля, на прив'язку до реєстрації страхової компанії (на практиці має здешевити поліси в маленьких містах і селах);
3) Додадуть понижуючий коефіцієнт для електромобілів - 0,9%.
4) Збільшать коефіцієнт для автомобілів без української реєстрації - з 5% до 10%;
5) Зменшать коефіцієнт при покупці електронного поліса - він буде на 10% дешевше паперового аналога;
6) Кожен страховик повинен буде у себе прописати порядок застосування бонус-малус (бонуси безаварійним водіям), який буде поширюватися на всі договори (якщо не буде використовуватися, то теж за всіма договорами).
7) Зміни торкнуться і самих коефіцієнтів по бонус-малус.


«На жаль, система бонус-малус практично сьогодні не працює. Страхові враховують тільки безаварійну їзду, а в разі ДТП, коли потрібно застосувати підвищувальний коефіцієнт, практично відсутня можливість відстежувати учасників аварій і їх винуватців на рівні компаній. Це дозволяє зробити електронний поліс, який випускається і враховується безпосередньо МТСБУ, і тоді поступово створиться єдина база ДТП. Зараз винуватець аварії може піти в іншу компанію і застрахуватися без підвищувального коефіцієнта.
 
Думаю, що завдяки введенню електронного поліса, страхові компанії зможуть застосовувати систему бонус-малус в повній мірі», - прокоментував UBR.ua ситуацію засновник і керівник проекту icar.expert Юрій Щупак.

Як зміняться ціни

Багато з цих змін давно лобіювали самі учасники страхового ринку. По суті, нові правила дадуть можливість фінансистам самим підвищувати вартість полісів автоцивілки, з урахуванням рівня інфляції і частоти страхових випадків. Щоб зменшити збитки по даному виду страхування.

Якщо говорити в цілому про ситуацію на ринку ОСАЦВ, то середня ціна поліса в Україні за минулий рік зросла з 495 грн. за 10 місяців 2017 року до 570 грн. за такі ж 10 місяців 2018 го. Пропорційно збільшився і розмір середньої виплати. «З метою зменшення рівня збитковості за цим видом страхування, вартість полісів автоцивілки у нас за минулий рік зросла в середньому на 15%. За каско в 2018 р змін у ціноутворенні не було», - розповів UBR.ua директор департаменту андеррайтингу СК« Арсенал Страхування» Вадим Грабовий.

Всі СТО в зв'язку з девальвацією гривні, зростанням мінімальної зарплати, збільшенням цін на запчастини і витратні матеріали піднімають розцінки на свої послуги. Звідси великі платежі і нові ціни на поліси. «Прогноз на 2019 рік - зростання цін на ОСАГО близько 20-30%. Як за рахунок укладання договорів із застосуванням максимальних коефіцієнтів, так і за рахунок можливого перегляду розміру самих коефіцієнтів з боку Нацкомфінпослуг.

При цьому страхові суми (максимальні розміри виплат постраждалим) також будуть підвищені на 30%», - зауважив у розмові з UBR.ua гендиректор Асоціації «Страховий бізнес» В'ячеслав Черняховський.
 
За його підрахунками, в окремих випадках вартість поліса може вирости взагалі на 50% - все буде залежати від жадібності конкретного страховика і їх виплат. 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації