У «Просторі «Свободи» буковинські волонтери говорили про те, що не можна послаблювати діяльність в умовах війни (ФОТО)

АНГЕЛИ ТИЛУ / 

4 грудня, напередодні Дня волонтера, у громадському "Просторі «Свободи", що на Центральній площі, 4 м. Чернівці, відбулася зустріч з буковинськими волонтерами, які від самого початку війни допомагають українській армії на сході України. Модератор заходу – голова ВО «Свобода» у Чернівецькій області Віталій Мельничук нагадав, що ті, хто прийняли для себе рішення забезпечувати добровольців на війні всім необхідним, розпочали це робити ще з Майдану. А потім завантажені харчами, одягом, медикаментами та військовим спорядженням буси долали тисячі кілометрів на передову до бійців, які захищають Україну від ворога.

 

Щоб згадати як це було, - присутнім продемонстрували відео про волонтерську діяльність громадських формувань "Сотня Буковини" та "Козацька варта", які разом із свободівськими волонтерами міста та області об'єднались у "Буковинське об'єднання волонтерів".

 

Голова волонтерського громадського формування "Козацька варта" з м. Глибока Ілля Лопуляк пригадує, що коли у 2014 році створювалась їхня «Козацька варта», то лише за тиждень зібралось до 70 чоловік, які готові були в разі потреби захищати наші кордони.

- Добровольці, які з прямо з Майдану поїхали на схід захищати Україну, потребували усього – від харчів – до одягу. Усього з 2014 року ми здійснили понад 100 поїздок. Зараз стало важче збирати провізію, люди збідніли, однак ми будемо знаходити можливості й далі їздити до хлопців на передову, - каже свободівець Ілля Лопуляк.

- Деякі люди не розуміють, що відбувається довкола, що в країні йде війна. Вони далекі від того, як воюють наші військові, вважають що раз держава платить зарплату, то їм усього вистачає. Що це не так, знає кожен, хто хоч раз побував на передовій. Я п»ять разів їздила з іншими волонтерами на фронт і можу сказати, що того забезпечення недостатньо, адже хлопці воюють у складних умовах, тож їм мало однієї футболки, одних чобіт, одного светра. Їм потрібен змінний одяг і немало, - каже керівник Кіцманських волонтерів Ганна Юрбаш.

Волонтер Лідія Гаїна прийшла у «Простір «Свободи» цілою командою волонтерів, які активно займаються волонтерством ще з часів Майдану. Вона зачепила питання соціалізації бійців, які повернулись з війни у мирне життя.
 

- Величезна проблема влаштувати бійця на лікування, скажімо, у ту ж Чернівецьку психлікарню. Глуха стіна нерозуміння, байдужість, бюрократія – це далеко не все, з чим стикається людина, яка потребує психологічної чи психіатричної допомоги. Бійці, які пройшли війну, доходять до відчаю, зриваються, бо від них відхрещуються. Держава – насамперед. Страшно й інше. На початку війни як привозили загиблого, на прощання збирались сотні людей. Зараз – 20-30 чоловік. Люди звикаються з бідою, з втратами, а цього не можна допускати. Нам, волонтерам, треба гуртуватись, виробити якусь спільну програму дій, створити архів, базу даних про реальних, не псевдоволонтерів. Нам, волонтерам, не потрібно нагород, нас Бог нагородить, ми будемо й далі допомагати нашим бійцям, - каже пані Лідія.
 

Про непросту місію військового капелана говорив у громадському "Просторі «Свободи" волонтер, священик УПЦ КП Роман Грищук з смт. Глибока. Священик на війні – то насамперед душпастир, який повинен правильно пояснити солдату одну з важливих біблійних заповідей «Не вбий».

- У цьому поясненні ми опираємося на слова Ісуса Христа, який сказав, що немає більшої любові, ніж покласти душу за ближніх своїх. Тобто, той, хто захищає Батьківщину, - не убивця. Убивця – це той окупант, який вбиває інших на чужій землі. І ще. Є такий трактат у теології: через надмірне людинодогождання щодо ворогів зростає смертність серед друзів. Колізія. Складний вибір між двома гріхами, але коли пояснюю це бійцям, вони мене правильно розуміють, - каже отець Роман Грищук.

Дискусія у «Просторі «Свободи» за участю волонтерів області засвідчила, що потрібно гуртуватись, виробляти спільну програму і не послаблювати волонтерську діяльність в умовах війни.
 

- Організатори громадського "Простору «Свободи" підтвердили, що систематизують озвучені під час дискусії пропозиції, та конструктивні думки з тим, щоб надалі на рівні структур місцевого самоврядування та виконавчої влади спільними зусиллями починати це вирішувати, - каже голова крайової ВО «Свобода» Віталій Мельничук.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода" 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації