День у Верховній Раді: Потрібне професійне неупереджене розслідування, а не піар на крові

БУДЕ РЕЗУЛЬТАТ? /


Верховна Рада утворила Тимчасову слідчу комісію для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів. За проект відповідної постанови парламенту проголосували 259 народних депутатів.


Головними завданнями такої комісії визначено проведення перевірки ходу розслідування правоохоронними органами нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів; встановлення, збір інформації та отримання пояснень; ініціювання питання про притягнення винних осіб до відповідальності, передбаченої законодавством України тощо. ТСК утворено у складі 18 депутатів, головою комісії обрано позафракційного депутата Борислава Березу, заступником голови – Сергія Алєксєєва (фракція БПП). Комісія діятиме три місяці з дня її утворення.

Кабінету Міністрів, ГПУ, СБУ, МВС та Міністерству юстиції України доручено сприяти діяльності ТСК та забезпечити доступ членів комісії до інформації, матеріалів та документів, які стосуються предмета діяльності ТСК, відповідно до чинного законодавства.

Зранку після виступів від фракцій Верховна Рада вирішила заслухати о 12.30 інформацію керівників правоохоронних органів – МВС, ГПУ і СБУ – щодо стану розслідування нападів на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк, котра померла 4 листопада в опіковому відділенні Київської міської лікарні № 2, та інших громадських активістів.
 
Пропозицію Голови Верховної Ради Андрія Парубія про запрошення до парламенту правоохоронців підтримали 222 народні депутати за необхідних 150. Далі глава парламенту на вимогу двох фракцій оголосив перерву та запросив лідерів фракцій на консультації щодо створення у парламенті ТСК. Адже напередодні представники різних фракцій заявили, що блокуватимуть парламентську трибуну, якщо ТСК не буде створено.

А. Парубій закликав парламент надати політичну оцінку стану розслідування нападів на громадських активістів. Він наголосив, що факти посягання на життя Катерини Гандзюк та інших активістів мають перебувати під пильною увагою парламенту. "Смерть громадської активістки Катерини Гандзюк не має залишитися непокараною", – наголосив він та від імені Верховної Ради і себе особисто висловив співчуття рідним та друзям Катерини. Народні депутати вшанували пам'ять К. Гандзюк хвилиною мовчання.

Після майже двогодинної перерви головуючий оголосив, що лідери депутатських фракцій досягли домовленості щодо створення ТСК та доручив Регламентному комітету максимально швидко розглянути це питання.

Парламент заслухав згідно із попереднім рішенням керівників правоохоронних органів – Генерального прокурора Юрія Луценка, керівника Національної поліції Сергія Князєва та голову СБУ Василя Грицака.

Наприкінці виступу Генпрокурор заявив, що подає Президенту свою заяву про відставку. На пропозицію депутатів головуючий поставив на рейтингове голосування заяву Ю. Луценка про відставку, однак за неї проголосували лише 38 депутатів, проти – 110, утримались – 11, не голосували – 173.

Про це пише парламентський часопис «Голос України». Детальніше читайте на сайті www.golos.com.ua

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації