Від хвороби, яка вбила школяра у Чернівцях, можна вакцинуватися. Школу, в якій навчався хворий на менінгококову інфекцію хлопчик, на карантин не закриють

БУДЬМО УВАЖНІ! /


Бактеріальний менінгіт – дуже серйозне та смертельно небезпечне захворювання. Смерть від цього типу менінгіту може настати протягом декількох годин. Більшість людей виліковується від бактеріального менінгіту без наслідків. Проте досить часто виникають серйозні ускладнення, що призводять до певних розладів та навіть втрати дієздатності (пошкодження мозку, втрата слуху та нездатність до навчання).

 

Збудниками менінгіту є кілька видів бактерій, серед них: Streptococcus pneumoniae (в клінічній практиці «пневмокок») • Group B streptococcus, GBS (стрептокок групи Б) • Neisseria meningitidis (менінгокок) • Haemophilus influenzae (гемофільна паличка, паличка інфлюенци, паличка Пфейффера) • Listeria monocytogenes (лістерії – збудники лістеріозу).

 

- Який саме вид бактерій викликав хворобу в третьокласника, якого не вдалося врятувати, достеменно буде відомо після завершення всіх досліджень. Проте, зважаючи на клінічний прояв, швидше за все це хворобу викликав менінгокок, - розповів Інформаційному агентству АСС Юрій Падурару, завідувач відділу ДУ «Чернівецький лабораторний центр МОЗ України».

 

– Найчастіше збудники бактеріального менінгіту передаються від однієї людини до іншої. Менінгококи передаються через слизові виділення дихальних шляхів або горла (слина або мокрота). Це найчастіше відбувається при близькому (кашель чи поцілунок) або тривалому контакті (спільне проживання) із хворим.

 

Першими симптомами менінгіту є підвищення температури, головний біль, нудота, блювання тощо. При чому симптоми можуть розвиватися миттєво, а можуть з'явитися через кілька днів (у більшості випадків - протягом 3-7 днів після зараження збудником). Епідеміологи кажуть: найкращим методом захисту від менінгіту є вакцинація.

 

Щоправда, вона не входить до календаря щеплень в Україні як обов'язкова, а відноситься до рекомендованих. - Існують такі вакцини проти збудників менінгіту: менінгококова, пневмококова та Hib-вакцина від гемофільної інфекції, - продовжує Юрій Падурару. - В Україні зареєстрована вакцина від менінгококової інфекції – «Менактра». Проте в аптечній мережі Чернівців наразі її немає. 


Школу, в якій навчався хворий на менінгококову інфекцію хлопчик, на карантин не закриють, - ІА АСС

 

У Чернівецькому НВК «Любисток», учень якого вчора помер від менінгококової інфекції, зібрали нараду. Епідеміологи, освітяни, лікарі та батьки обговорили, як захистити дітей і вчителів від страшної недуги. - 22 жовтня о 5-й годині ранку ми отримали екстрене повідомлення з Чернівецької обласної дитячої лікарні про реєстрацію менінгококової інфекції, - каже Юрій Падурару, завідувач відділу ДУ «Чернівецький лабораторний центр МОЗ України».

 

– Одразу була створена робоча група, яка виїхала до школи, де навчався пацієнт, для проведення розслідування. Необхідно було встановити кількість дітей та педагогічного персоналу, які контактували з хворим. Було обстежено 30 дітей і 6 дорослих. За даними лабораторних досліджень, третьокласник помер від менінгококової інфекці, яка розвивається швидко і є дуже агресивною.

 

Як розповіла Віра Сопетик, директор НВК "Любисток", хлопчик від 1 вересня не пропустив жодного дня навчання.

 

Тож у п`ятницю, 19 жовтня, був у школі. - Вважаємо, що ризики розвитку хвороби в дітей, які контактували з загиблим, доволі низькі, - продовжує Юрій Падурару. - Школа виконує план протиепідемічних заходів. Зокрема, ведеться щоденне спостереження дітей і вчителів. Лор-лікар оглянув всіх учнів цього класу – не було виявлено жодного хворого. Можемо запевнити: наразі перебувати у школі абсолютно безпечно.


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації