Територіальні громади на Буковині в пошуку кадрів: дефіцит на фахівців великий

ВИКЛИК ЧАСУ /


Сьогодні в Чернівецькому Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся круглий стіл під назвою «Біржа вакансій». Обговорення стосувалось можливостей та специфіки працевлаштування в органах місцевого самоврядування з акцентом на ОТГ. В заході взяли участь представники Вижницької, Волоківської, Глибоцької, Мамаївської, Сокирянської, Сторожинецької та Клішковецької об’єднаних громад, та викладачі й студенти декількох факультетів Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.


«Ніколи Україна не жила в такому змінному середовищі як останні 4 роки. Я думаю студенти помічають, що сьогодні в ОТГ відбувається дуже багато діяльності, що й не дивно, враховуючи передачу повноважень та ресурсів та місця. Окремим викликом під час цього постає наявність людей, котрі готові якісно працювати у сучасних умовах швидкозмінного світу. Саме тому ми сьогодні ініціювали таку зустріч між студентством та керівництвом громад. Майбутнім фахівцям буде цікаво дізнатись про специфіку функціонування громад і наявні вакансії в них. Зі свого боку керівництво громад має змогу налагодити зв’язок зі своїми потенційними працівниками», - зазначила Тетяна Татарчук, директорка Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування.

Представники громад зосередили свою увагу на важливості фахової підготовки для роботи в ОТГ. Акцентували увагу й на тому, що зараз умови праці хоч ще й далекі від ідеалу, але кращі, аніж декілька років тому. «Ми потребуємо хороших спеціалістів з якісною освітою. Звісно бажаним є й досвід роботи, але це не критично. Сьогодні в громадах відчувається «голод» до працівників з проектним підходом і мисленням. Це дає змогу працювати на результат і послідовно досягати його, крок за кроком», - акцентував Іван Веклич, заступник голови Глибоцької ОТГ.
 


В рамках круглого столу Вікторія Чебан, радниця з юридичних питань Чернівецького ЦРМС, презентувала найактуальнішу зведену інформацію по наявних вакансіях в ОТГ. Також ознайомила присутніх із порядком працевлаштування в органах місцевого самоврядування. «Сьогодні без проходження конкурсу в органи місцевого самоврядування на роботу не потрапиш. Звісно, це не стосується виборних посад.
 
Наші органи місцевого самоврядування живуть в ногу з часом, тому в деяких можна подати документи на конкурс онлайн, а вже потім, за потреби, надати їх фізично. Незалежно від того чи ви пройшли по конкурсу даного разу чи ні, готуйтесь добре і показуйте максимальні результати. Оскільки, навіть якщо цього разу хтось показав кращі результати за вас, то ви можете потрапити в кадровий резерв, і, хтозна, можливо через місяць вас запросять на якусь подібну посаду», - розповіла Вікторія Чебан.

До дискусії долучився й викладацький склад університету, пропонуючи ідеї співпраці ЦРМС та громадам: «Сьогодні наш університет випускає багато студентів, але, як кажуть, в широку дорогу. Тобто потрібен вищий рівень спеціалізації, щоб ми певним чином могли зорієнтувати молодь, показати можливі варіанти праці, зокрема і в ОТГ. Тому мені імпонує ідея створення програми гнучкого стажування в об’єднаних громадах. Студенти зможуть отримати практичні навички роботи, а громади – підготувати свого потенційного фахівця», - сказав Анатолій Круглашов, завідувач кафедри політології та державного управління Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. Студенти кафедри землевпорядкування та кадастру Інституту біології, хімії та біоресурсів вже мали досвід подібної практики у Волоківській ОТГ як землевпорядники.
 


Наприкінці заходу відбулось нагородження за результатами конкурсу брендування територіальних громад Буковини за участі студентів кафедри маркетингу, інновацій та регіонального розвитку ЧНУ ім. Ю. Федьковича. Частина робіт була представлена раніше на спільно організованій конференції ЦРМС та університету «Стратегії та політика розвитку територій: міжнародні, національні, регіональні та локальні виклики».
 
Перше місце здобули розробники бренду Конятинської ОТГ – Анастасія Паукова та Анастасія Мельник. Друге – Артур Ротар, Владислав Галайчук та Діана Баранюк, які працювали над брендом Волоківської ОТГ. І третє – Тетяна Мельник, Жан Сварчевський та Ірина Мусійчук, які розробили бренд Сокирянської ОТГ.

Андрій КУЧУРАН, радник з комунікації Чернівецького ЦРМС

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації