Сьогодні виповнюється 100 років з дня початку «червоного терору»

ЗАВЖДИ ПАМ’ЯТАЙМО! / 


Сьогодні виповнюється 100 років з дня початку «червоного терору» – злочинної репресивної політики комуністичного режиму. 5 вересня 1918 року радянський уряд ухвалив Декрет про червоний терор.


Жертвами політики більшовистської влади ставали не тільки професори, лікарі, інженери, партійні лідери, колишні високі чиновники, генерали, найвищі духовні особи, представники аристократії, а й прості ремісники і селяни. За різними даними, впродовж 1918-1919 років було знищено понад півтора мільйона людських життів, - написав у Фейсбук народний депутат України Іван Рибак.
 

"Пам’ятаймо про невинно загублені життя і звірства проти людяності, продиктовані ідеєю диктатури пролетаріату", - зазначив політик. 

 

Як зазначає Вікіпедія, терор та насильство, включаючи масову конфіскацію (пограбуванння) приватної власності, арешти, розстріли, примусові роботи, відправлення на фронт, організацію голоду тощо, широко застосовувалися у Радянській Росії під керівництвом В. І. Ульянова (Леніна) одразу після захоплення більшовиками влади восени 1917 року. Тобто ще значно раніше до прийняття Декрету «про червоний терор» від 5 вересня 1918 року. Необхідність застосування терору та насильства для захоплення та утримання більшовиками влади була теоретично обґрунтована Леніним у його працях ще раніше до узурпації влади восени 1917 року.

Згідно з Декретом «про червоний терор» від 5 вересня 1918 року (рос. Декрет о красном терроре), «червоний терор» ставив перед собою завдання боротьби з контрреволюцією, спекуляцією й злочинами за посадою шляхом ізолювання «класових ворогів» у концентраційних таборах і шляхом фізичного знищення «всіх осіб, причетних до білогвардійських організацій, змов і заколотів».

 



Більшовики, прийнявши Декрет «про червоний терор» після терористичних актів лівих соціалістів-революціонерів — колишніх союзників більшовиків, проти більшовицьких лідерів, в основному вбивали людей, які не мали жодного стосунку до партії лівих соціалістів-революціонерів.

Російські історики, як правило, розглядають «червоний терор» лише в межах Радянської Росії у роки Громадянської війни (1917—1923). Таку позицію не можна вважати правильною, оскільки відомо, що органи більшовицької влади, включно з відділами ВНК РНК, діяли також і за межами Росії, зокрема у Києві, Харкові, Мінську та інших містах, що пізніше опинилися у складі СРСР. Українські історики поширюють термін «червоний терор» і на сталінські репресії в СРСР до 1953 року.


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації