Іван Рибак: Захист європейських кордонів ціною війни на нашій території - це той фактор, який вимагає поваги до України у світі

СВІТ І УКРАЇНА /


Осінь обіцяє театральні аншлаги на головній сцені країни у парламентській залі. Деякі партії вже вишикувалися на кастинг до олігархів. "Зрештою, ми - демократична країна, і кожен парламентар має право на висловлення своєї думки, на свою гру. Але важливо, щоб виборець, як Станіславський, у багатьох епізодах цього театру міг сказати: не вірю! Про це заявив народний депутат України Іван Рибак в ефірі телеканалу NewsOne.


Як повідомили у прес-службі Народного депутата України Івана Рибака, драматургії додає тепер ще й Європа, а конкретніше – ПАРЄ. Як кажуть у мене на виборчому окрузі, починає грати дьордія під тиском популістів, намагаючись повернути Росію у цю організацію.

Зрозуміло, що кожна країна ЄС, незважаючи на декларування європейських цінностей, як то демократія і протидія тиранії та агресії, яка спричиняє перегляд усталених після Другої світової війни кордонів, ще має свої економічні інтереси.

Законсервовані бізнеси, котрі працювали з Росією, виносять мізки урядам, продукують популістів і створюють загрозу єдності ЄС. Іншими словами, Європа втомилася від проблематики України і тієї ціни, яку вона платить за санкції проти Росії. До цього треба було бути готовими.

Санкції проти Росії - це мільярдні збитки для таких країн, як Франція, котра лише на заморожуванні продажу човнів "Містраль" Росії втратила мільйони. І таких прикладів багато.

Послаблення позицій ПАРЄ у санкціях проти Росії - це перший серйозний крок об'єднаної Європи у пом'якшенні своєї позиції стосовно російської агресії в Україні. Для України це дуже негативний сигнал, але водночас, це поганий сигнал для політичних еліт європейських країн. Зняття санкцій не тільки означатиме, що Росія повертає свої політичні позиції на рівні Європи. Це означатиме, що Росія вистояла і перемогла, незважаючи на свою відверто агресивну політику і погрози країнам ЄС військовою інтервенцією. На жаль, мюнхенський досвід нікого нічому не навчив.

Тож вчорашні заяви, що німецькі концерни готові вийти з проекту "Північний потік - 2" через загрозу американських санкцій, можуть просто залишитися словами за такого кепського позиціювання однієї з ключових інституцій європейської демократії.
 

Печально, але зараз ПАРЄ демонструє відверто капітулянську позицію, котра може призвести до повернення агресора у цей клуб.

Якщо таке відбудеться, то моє бачення перспективи є таким. Я вважаю, що з огляду на ці пацифіські дії, така інституція як ПАРЄ політично вихолощується і відсувається на задворки реального стану речей у Європі. І я думаю, європейські політики зможуть пояснити своїм виборцям усі підстави її деградації та самоусунення від ролі, якою її наділяли громадяни та уряди.

Очевидно, що Україна має бути готовою і до такого розгортання подій. Крім нас ніхто не дасть відсіч агресору, і ніхто не підніме економіку України. Наша позиція чітка і зрозуміла для людей, котрі відслідковують реальний стан ситуації. Росія готується до широкомаштабної війни. Захист європейських кордонів Україною ціною війни на нашій території - це вагомий фактор для мудрих партнерів у світі, яких більше. Переконаний, здоровий глузд ще є чеснотою у Європі", - наголосив Іван Рибак. 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації