Фищук скликав регіональну комісію ТЕБ та НС щодо ліквідації наслідків негоди на Буковині: останні дані про паводок

ЧЕКАЄМО З МОРЯ ПОГОДИ / 

Сьогодні голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук з представниками профільних структурних підрозділів облдержадміністрації та обласних служб провів засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, основне питання якої – стабілізація рівня води на водних об'єктах Чернівецької області.

 

У ході наради, за даними Чернівецького та Львівського ГМЦ повідомлено, що на річках басейнів Прута і Сірету продовжується формування дощового паводку. Сильні та дуже сильні опади, які випали вдень 29 та вночі 30 червня сформували в басейнах Прута і Сірету чергову хвилю паводку з амплітудою підйомів за останню добу: у верхів'ї басейну р. Прут 0,37-1,34м, в басейні річки Черемош 0,38 - 0,55м, на річці Сірет 0,28 - 0,39 м.

 

Як повідомили БукІнфо у пре-службі Чернівецької ОДА, станом на 08 годину 30 червня на річці Черемош (Устеріки, Яблуниця) розпочалися невеликі спади рівнів води. На річці Прут – міста Чернівці максимальний рівень води спостерігався о 4 годині ночі 30 червня із значенням 213 см над нулем поста.

 

01 липня на річках Дністер, Прут та Сірет внаслідок сильних та дуже сильних дощів, вдень 30 червня в басейнах Прута і Сірету продовжуватиметься формування чергової хвилі дощового паводку з підйомами рівнів води на 0,5-1,5 м над рівнями. При дуже сильних зливах відбуватиметься формування значного місцевого та схилового стоку. В гірських районах існує загроза сходу селів. На низько розташованих ділянках можливий вихід води на заплаву.

 

«Проходження максимального рівня води чергової хвилі дощового паводку у створі поста р. Прут – м. Чернівці очікується вночі 01 липня з висотою 300-350 см над нулем поста, максимальною витратою 735-885 м куб/с. На низько розташованих ділянках можливий вихід води на заплаву», - зазначив начальник управління цивільного захисту населення Олексій Гайдай.

 

«Ситуація відслідковується погодинно. Вся необхідна техніка зараз працює на місцях. Дії обласної виконавчої влади скоординовані з районами та Управлінням ДСНС у Чернівецькій області. Наше основне завдання – не допустити прориву каскаду ставів у Кіцманському районі. У Новоселицькому та Герцаївському районах ситуація також знаходиться на постійному контролі відповідних служб», - зазначив очільник крайової влади.

 

Олександр Фищук дав термінові доручення членам комісії ТЕБ та НС щодо ліквідації наслідків негоди.

 

 

Довідково.

 

Наслідки погіршення погодних умов:

- в смт. Красноїльськ Сторожинецького району зруйновано тимчасовий міст, заблоковано 20 легкових автомобілів, силами ДПРЧ-12 та МПО проведено заходи щодо їх буксирування;
- в смт. Лужани Кіцманського району р. Савиця вийшла з берегів підтоплені 3 присадибні ділянки;
- в с. Йорданешти Глибоцького району підтоплено 1 господарську будівлю, 1 безхозний будинок, в с Купка підтоплено 1 ж/б;
- в с. Василівка Сокирянського району вийшла з берегів р. Коболча, підтоплено 3 присадибні ділянки, силами персоналу Дністровської ГАЕС розчищено русло річки, підтоплень не спостерігається.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації