Свободівці та активісти Кіцманщини у День масової депортації буковинців 14 червня 1941 року поклали квіти до меморіалу «Жертвам політичних репресій» та запалили лампадки

НЕ ЗАБУДЕМО, НЕ ПРОБАЧИМО! / 


В пам’ять про сумний день масової депортації наших краян 14 червня 1941 року російськими «визволителями» та політичних репресій на Буковині, буковинські свободівці та прихильники Всеукраїнського Об’єднання «Свобода» в м. Кіцмань поклали квіти до меморіалу «Жертвам політичних репресій» та запалили лампадки у формі хреста. Початок масових репресій наших краян був ще у 1940 році - після так званого «визволення» нашого краю червоною армією.

 

Як повідомили БукІнфо у прес-службі Чернівецької обласної організації ВО "Свобода", захід проводився з метою вшанування пам'яті буковинців, які були примусово переселені у віддалені райони тодішньої радянської імперії чи переважно знищені під час тієї операції сталінськими нелюдами.

 

Як виявилося згодом, - це стало масовим і цілеспрямованим знищенням краян за різними ознаками, в першу чергу репресивна сталінська машина була спрямована на людей грамотних і заможних. Незважаючи на час доби (посеред ночі), вік людини (від кількох місяців до понад 80 років), буковинців забирали з їхніх помешкань і вивозили у невідомому напрямку. Як наслідок, - на Північній Буковині і Хотинщині постраждала чи не кожна родина. Тому нам потрібно пам’ятати жертв депортації буковинців, щоб ті страшні події ніколи не повторилися, - каже голова Кіцманської районної організації ВО «Свобода» Ігор Гринюк.

 

У вшануванні взяли участь представники репресованих родин Снятинчуків з міста Кіцмань, Баб’яків і Дронів із села Ошихліби Кіцманського району.
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації