Найбільшими порушниками антикорупційного законодавства залишаються місцеві депутати

А ЕФЕКТ Є? /


З початку року оперативниками обласного управління захисту економіки ДЗЕ Нацполіції за погодженням з прокуратурою Чернівецької області складено 130 протоколів за порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції», 102 з яких вже розглянуто судами (по 90 адмінпротоколам вже є обвинувальні вироки з накладенням штрафу). Загальна сума накладених штрафних санкцій складає 100 тисяч гривень.


Як повідомили БукІнфо у Департаменті захисту економіки Національної поліції України, Національна поліція України, найбільшими порушниками норм антикорупційного законодавства залишаються службовці депутатського корпусу. Вони не поспішають повідомляти Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни в майновому стані чи несвоєчасно подають декларації. Відносно них складено 93 протоколи. Ще 4 протоколи складено відносно працівників органів місцевого самоврядування, 6 протоколів складені відносно державних службовців, 5 протоколів – відносно працівників ДФС, 2 протоколи – відносно військовослужбовців, 17 протоколів складено відносно посадових осіб юридичних осіб публічного права та 3 протоколи – відносно працівників інших органів.

Так, фахівець міського відділу державної служби надзвичайних ситуацій не задекларував придбання авто вартістю понад 90 тисяч гривень;

директор одного з державних підприємств м. Чернівців, всупереч ст.28 ЗУ "Про запобігання корупції", не повідомив про наявність в нього реального чи потенційного конфлікту інтересів під час укладання договору оренди автомобіля з ТОВ, де засновником був його близький родич.

Адмінвідповідальність за корупційні правопорушення передбачає суми штрафів від 850 до 42 500 гривень. Також в деяких випадках - конфіскацію і навіть позбавлення права займати певні посади на строк до трьох років. 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації