Народні депутати Бурбак і Рибак беруть участь у Європейському тижні сталої енергетики, який проходить у Чернівцях

ФОРУМ / 


У Чернівцях стартував Європейський тиждень сталої енергетики. За участі Пітера Вагнера - голови Групи підтримки України при Європейській комісії, майже 40 міських голів з усіх куточків України та представників профільних міністерств. В рамках цього заходу було підписано меморандум про приєднання до Угоди мерів щодо Клімату та Енергії. І наш Новодністровськ не пасе задніх, міський голова Анатолій Болдашев також підписав угоду.

 

Переконаний ця Угода - додатковий інструмент для залучення інвестицій, для участі в програмах співробітництва з нашими Європейськими партнерами. За цим майбутнє. Впевнений, Форум матиме важливий вплив на збереження екології та енергетики не лише в Чернівцях, а в інших містах України, - написав на своїй сторінці у Фейсбук народний депутат України Максим Бурбак.

 

 

 

Своїми враженнями і завданням, які стоять на порядку денному цього поважного заходу також поділив у Фейсбук народний депутат України Іван Рибак.

 

Окрім дискусій та переговорів, заплановано і зустріч з керівниками ОСББ, котрі вже готуються подавати проекти з термомодернізації будинків. Важливим є і діалог з представниками бізнесу, які формуватимуть ринок.

Енергонезалежність держави у сучасному світі є ключовим елементом незалежності політичної. Українська влада за сприяння Верховної Ради успішно втілює чітку політику енергонезалежності, спираючись на підтримку наших закордонних колег. За наслідками Форуму енергоефективного партнерства, який відбувся у Києві 27 квітня, було підписано Фінансову Угоду між Україною та ЄС про надання 50 мільйонів євро безповоротного фінансування проектів Фонду.

Також було підписано у Вашингтоні Угоду між Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), яка входить до системи світового банку, Європейським Союзом та Урядом Німеччини щодо створення спеціального Мультидонорського фонду, котрий співфінансуватиме наш Фонд енергоефективності.

Зараз Уряд та Мінрегіон продовжують переговори щодо залучення додатково ще 50 мільйонів євро, а це збільшить програму підтримки ЄС до 100 мільйонів євро. Втілюючи енергоефективне партнерство, держава сподівається отримати потужний економічний ефект. Понад 10 мільярдів метрів кубічних сягає потенціал скорочення споживання та імпорту газу, 60 мільярдів гривень складає ємність нового ринку енергоефективності, нові податкові надходження щороку можуть перевищити 10 мільярдів гривень. Окрім цього, йдеться про створення понад 70 тисяч нових робочих місць, які дасть програма енергоефективності.

Дуже цінним є те, що ця програма накладена на реформу децентралізації і одразу ж після створення дає ОТГ можливість отримати необхідні кошти на впровадження енергозберігаючих технологій. Наряду з утепленням шкіл, дитсадків у районах, чим ми, народні депутати-мажоритарники постійно переймаємося, впровадити сучасні енергозберігаючі технології у лікарнях та інших закладах соціальної інфраструктури. І що не менш важливо, є можливість включити у цю програму і житловий сектор.

Переконаний, що Буковина та весь Карпатський регіон є дуже підходящим і динамічним місцем для втілення найсучасніших енергозберігаючих технологій та розбудови екологічно чистої енергетики, як то сонячні батареї, вітряні електростанції та інше. І це – недалека перспектива.

 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації