Дев'ятим травня Сталін намагався показати, що СРСР – єдиний переможець у війні, – доктор історичних наук Сергійчук

НАША ІСТОРІЯ / 


Днем перемоги 9 травня своїм наказом визначив Йосиф Сталін, хоча у ньому йшлося про те, що остаточна капітуляція Німеччини відбулась 8 числа. Таким чином Сталін хотів відсікти згадки про допомогу союзників, зробивши СРСР єдиним переможцем у війні.


Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив доктор історичних наук Володимир Сергійчук.

«Для українців важливо найперше те, що Друга світова була не нашою війною. Це була війна двох диктаторів, в якій українці брали участь з обох боків. З боку Радянського Союзу в більшій кількості, з боку Німеччини – мізерна кількість. Але була і третя сторона – українська, яка прагнула боротися за самостійну Українську державу», – каже історик.

Якщо ж говорити про нинішній день – 9 травня, то святом він визначений саме наказом Сталіна.

«Але в цьому ж наказі була вказано, що 8 травня 1945 року підписано акт капітуляції Німеччини. Але, як наголошувалось в наказі Сталіна, Радянський Союз та радянський народ відзначатимуть день перемоги 9 травня», – наголосив Володимир Сергійчук.

Окрім цього він пояснив, навіщо Сталіну потрібна була «приватна» дата дня перемоги.

«Я думаю, це було для того, щоб затвердити в свідомості широких мас думку про те, що СРСР, нібито, є переможцем. Таким чином відсікалось все те, що було зроблено союзниками – їх участь і допомога у війні. За умов тоталітарного режиму це було значно легше зробити», – переконаний експерт.

Зрештою, каже фахівець, СРСР таким чином намагався утвердити себе як нове геополітичне утворення вже у післявоєнний час і заявити про нову наддержаву. 
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації