Чернівецька область першою серед регіонів виступила з ініціативою та розробила інвестиційні паспорти ОТГ

РЕФОРМУ НЕ СПИНИТИ! / 

Про це сьогодні під час презентації інвестиційних паспортів об'єднаних територіальних громад області повідомив заступник голови обласної державної адміністрації Василь Гостюк.


Як повідомив посадовець, Чернівецька обласна державна адміністрація перша в Україні ініціювала розробку інвестиційних паспортів об’єднаних територіальних громад області. «В цілому ініціатива направлена на те, щоб допомогти ОТГ вивчити наявні на їх території ресурси, майнову базу, котра може бути основою для розробки інвестиційних програм та проектів, та завдяки якій можна розвивати об’єднані територіальні громади», - зазначив посадовець. – І Чернівецька область першою серед регіонів розробила інвестиційні паспорти об’єднаних територіальних громад».

За повідомленням прес-служби ОДА, презентація відбулася за участі народного депутата України Максима Бурбака, керівників ОТГ Буковини, експертів з питань децентралізації та представників ЗМІ.

Василь Гостюк також наголосив, що обласна державна адміністрація максимально сприяє об’єднаним територіальним громадам, аби вони самостійно заробляли кошти, створювали виробництво, допомагає у пошуку інвесторів, знайомить з тими активами, котрі є на території громади і показує, як ефективніше їх використовувати.

У найближчих планах - перекласти інвестиційні паспорти ОТГ на декілька іноземних мов, і оформити їх у вигляді одного каталогу, де будуть представлені інвестиційні паспорти кожної ОТГ краю.

Відтак, директор Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Віктор Подорожний представив інвестиційний паспорт на прикладі Рукшинської об’єднаної територіальної громади, котра є одним з лідерів процесу децентралізації, досить активно розвивається та має цікаві проекти. Він розповів про складові інвестиційного паспорту громади, де вказані загальна карта об’єднаної територіальної громади із позначенням всіх населених пунктів, площа ОТГ із зазначенням площі всіх населених пунктів, вікові та кількісні характеристики населення, котре проживає на території громади, загальна характеристика природно-кліматичних умов ОТГ.

Також важливими для потенційного інвестора в інвестиційному паспорті є інформація щодо структури земельних ресурсів, сфери зайнятості населення в ОТГ, координат та відстані до основних доріг міжнародних пунктів пропуску, аеропорта котра також наявна в зазначеному документі.
 

В інвестиційному паспорті ОТГ можна знайти інформацію про структуру економіки ОТГ, досягнення громади протягом впровадження реформи децентралізації, структуру доходів та видатків ОТГ, наявне дорожнє покриття, конкретні пропозиції для інвесторів з потенційними об’єктами, в які інвестор може вкладати кошти із зазначенням їх конкретної характеристики. 

 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації