Маски зірвано: буковинські аграрії проговорилися, що їхню фракцію в обласній раді підтримує голова ОДА Фищук

ПОРА У ВІДСТАВКУ! /


Чи варто дивуватися, чому в бесарабських районах Чернівецької області так гальмується, а ще більше компроментується  процес децентралізації і ставляться палки в колеса реформі створення ОТГ з боку "місцевих князьків-аграріїв"? Все просто: голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук підтримує діяльність фракції Аграрної партії у Чернівецькій обласній раді. Як повідомляє інтернет-видання Кельменці.Інфо, про це під час перебування у Кельменцях днями заявила депутат обласної ради, член фракції АПУ Лілія Бортич. 

 

Щоб не бути голослівними, процитуємо частину матеріалу "То в усіх проблемах Кельменецького району винен Фищук?", який з"явився у цьому виданні 2 квітня. Отже Кельменці.Інфо пишуть, аналізуючи причини кричущої ситуації щодо формування на Кельменеччині об"єднаних територіальних громад:

 

"...Допустувалися!.. До втрати часу і мільйонів. Сільським головам, НЕ гласно, було наказано справжніх громадських слухань НЕ проводити! Хоч серед них достатньо «розуміючих…», котрим і наказувати… НЕ треба було! Коли вже дійшло до межі, слухання провели представники громадського Центру децентралізації з Чернівців.

Та послухаймо частинку виступу Лілії Бортич на нараді в Кельменецькій райдержадміністрації. На початках вона зачитує інформацію, яку перед нею озвучував заступник Кельменецької райдержадміністрації Ігор Урсуляк, та заступник голови облдержадміністрації Василь Гостюк. Проте, робить це у своїй інтерпретації: про які, мовляв, говорите Лівинці?.. Про них чути ніхто не хоче… Віталій Швець голову опустив відразу! А в кінці, коли пані Лілія заявила, про білі плями… очі голови Кельменецької райдержадміністрації Віталія Швеця і заступника голови Чернівецької обласної райдержадміністрації Василя Гостюка НЕ витримали! Здивувалися не на жарт:






Про що питали погляди посадовців? Якщо цілий район біла пляма, то як на білому має бути видним ще щось біле? І куди вже поспішати? Три роки згаяли. 100 млн. гривень втрачено безповоротно. Про справжні проблеми: про необхідність створення робочих місць, про відновлення малого бізнесу, про проблеми створення виробничих підприємств, про виведення тисяч гектарів з «ТІНІ», про те, що цілі поля по документах ідуть як рілля, а насправді на них ростуть сади і це РІЗНЕ оподаткування, про це НЕ говорили!




І всі, наче НЕ зауважили слів, які Лілія Бортич сказала після цього виступу, а саме про те, що фракцію аграріїв у Чернівецькій облраді ПІДТРИМУЄ голова Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Фищук.

Тобто, Олександру Фищуку подобається те, що Кельменецький район втрачає кошти, час і можливості?

Це нікого НЕ дивує? Це НЕ ставить запитань до пана Фищука? То це він винен, що в нашому районі досі нема жодної громади чи тут щось НЕ так? Хто, що і кого, насправді, підтримує?.. І що має бути далі?.. Адже з результатів усіх проведених громадських слухань очевидним є яскравий факт того, що села НЕ хочуть розчинитися у Кельменцях.

Активісти з сіл почали самі їздити по громадах. Що є дуже похвально. І вони все більше і більше переконуються, що малі села потрапляють у скруту. Що має бути чіткий розподіл коштів і найдальше село, це забуте село! Центральна садиба НЕ показник успіху. А життя з`являється там, де створюють виробництво.



Cьогодні, просто, надсилати лист – «ой, ми вас кличемо до громади…» – мало! Села хочуть мати гарантії, що в тій чи інший громаді з ними будуть рахуватися! А найголовніше – думати як створити робочі місця! На разі, план щодо розвитку виробництва ми бачили лише в планах створення Івановецької громади.

Не хитра штука об`єднатися! І це треба було зробити ще в 2015-16 роках! Сьогодні мали би вже щось створювати, щось будувати! А натомість, хочеться репетувати: ” Шановні ВЕЛИКІ аграрії, ГЕТЬ! – від реформи децентралізації!»

Можливість утворення на теренах нинішнього Кельменецького району трьох громад, шкоди поважним аграріям НЕ завдає! А от сама реформа багато чого може виявити! Це так! І виявить вона це незалежно від того буде це “один район – одна громада” чи три. Просто, в трьох громадах кожне село має шанс бути ПОЧУТИМ! А в громаді як в районі, маленькі села можуть пропасти. Є така небезпека, на жаль!

Від реформи з неба не впадуть золоті грушки, та вона виявить справжні ресурси і можливості кожного регіону! Бо більше ніхто НЕ даватиме подачок і врешті-решт, з`явиться розуміння НЕОБХІДНОСТІ створення спільних (комунальних) підприємств, кооперативів, і це єдиний шлях – вижити! І основний наш ресурс – земля!

Можливо, аграріям НЕ треба “ОБРОБЛЯТИ” людей цілими селами? Може, ВАМ, шановні орендарі, достатньо обробляти землю? Може, маєте клопіт інший? Подумати – а чому люди почали інтенсивно забирати паї? А враз, побачите бідність? Чи ситий голодного НЕ розуміє?! І не зрозуміє НІКОЛИ? Навіть на порозі смерті!

 

І ще кілька слів про "білі плями", на кшталт Кельменецького району. В інтерв"ю "Українським новинам" під красномовним заголовком "Неналежне виконання обов'язків - одна із головних загроз ефективності місцевої влади" віце-прем"єр Геннадій Зубко сказав наступне: 

 

"Ми зараз дуже ретельно відслідковуємо й аналізуємо процеси об’єднання. У кожній області є громади, залучені до цього процесу. Окрім чинних ОТГ, маємо більше 6 тисяч громад старого формату, які ведуть переговори щодо створення. Я можу говорити, що у 152 районах з 468 немає ОТГ. У поточному році поставили собі завдання закрити цю "білу пляму", аби в Україні не існувало районів без жодної громади.

Ми прагнемо забезпечити рівномірне покриття усіх районів, аби громади були спроможні і успішні. Тому ми дали можливість приєднуватися новим громадам до вже існуючих.

І, найголовніше, очікуємо на прийняття законопроекту №6366 (успішно проголосований 3 квітня Верховною Радою), який дозволить об’єднуватися без проведення виборів навколо міст обласного значення. Це покращить якісний показник реформи – кількість людей, залучених до процесу об'єднання. Тому я акцентую увагу не на кількості громад, а на якості, можливостях приєднання, об'єднання навколо міст обласного значення і покриттю районів, де ще немає громад".

 

УН - Чи можливий перехід від добровільного об'єднання до примусового?

Зубко: Настане час, коли рішення про об'єднання прийматимуться адміністративно. Але він настане, коли будуть виконані певні умови. Перша – повсюдність проведення реформи. Повертаємося до районів, де поки не створено громад. Друге – це питання залучення міст обласного значення у процес.

Місто обласного значення або велике місто – це своя громада й адміністративно важко приймати рішення, які громади ще потрібно об'єднати з ним. Це друга умова, яка повинна включитися в процес. І найголовніше – це питання, коли ми будемо бачити, що лишаються тільки громади, які не можуть прийняти рішення або не мають лідерів. Це саме той відсоток невеликий, який буде залишатися на території районів, які не включені до процесу. Тому однозначно на той час будемо мати можливості й підстави, щоб здійснювати адміністративне прийняття рішень.

УН - Це буде регулюватися окремим законом?

Зубко: Так. У нас діє закон про добровільне об'єднання. Але рішення про адміністративне об'єднання потрібно буде приймати законом.

 

Отже, панове буковинські аграрії зі своїм "лоббістом" Олександром Георгійовичем Фищуком! Процес децентралізації вже точно не зупинити. Не ганьбіть себе і нашу область! Але цього вже мало. Цінного часу втрачено дуже багато. Щоб докорінно змінити ситуацію пан Фищук має негайно піти у відставку. Тоді й не потрібно буде народному депутатові Бурбаку нервувати, скільки ще залишатимуться на своїх посадах "голови-ретрогради" Кельменецької (Віталій Швець) і Сокирянської (Петро Бескупський) РДА. Тоді це питання вирішиться миттєво... І Максим Юрійович, переконані, це чудово розуміє.

 

Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації